Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

22.10.Junioři ztratili vedení, přesto si odvezli z Litvínova výhruLIT - SLA 2:3, 12.kolo | David MenclPo nevydařeném duelu na ledě Chomutova si slávisté alespoň částečně spravili chuť v Litvínově. Proti tamním mladíkům sice přišli o nadějný dvoubrankový náskok ze druhé třetiny, v prodloužení si však zajistili bod navíc. Trefil se Viktor Martínek, díky jehož trefě se sešívaní udrželi o bod před Spartou.
22.10.Derby je naše! Starší dorost udolal Spartu a bere dva bodySPA - SLA 3:4, 14.kolo | Michal Toman, David MenclSešívaní vstoupili do venkovního derby výborně. Dvěma góly v první dvacetiminutovce se dostali do vedení, které drželi i po dvou třetinách. Ve třetí části se však podařilo domácím sparťanům stáhnout náskok červenobílých a dvě minuty před koncem vyrovnat. Prodloužení ale vyšlo lépe slávistům. Přečíslení dvou proti jednomu proměnil Jaroslav Brož a rozhodl o tom, že do Vršovic putují dva body.
22.10.Z Varů bez bodů. Mladší dorostenci nestačili na EnergiiKVA - SLA 7:2, 10.kolo | Michal Toman, David MenclPražané chtěli v Karlových Varech navázat na předchozí venkovní vítězství na ledě favorizovaného Chomutova. Proti Energii se jim však moc nedařilo. Na začátku druhé periody prohrávali už 0:3, a přestože se sešívaným podařilo snížit na rozdíl jediné branky, na body nedosáhli. Karlovarští se totiž prosadili ještě čtyřikrát a nakonec získali všechny tři body za vysokou výhru 7:2.
22.10.Šesťáci drží neporazitelnost, Strakonicím nasázeli osm branekSTR - SLA 1:8, 9.kolo | David Mencl6. třída začala druhou čtvrtinu sezóny vítězně, a pokračuje tak ve skvělých výkonech. Slávističtí mladíci ještě ani jednou neprohráli, Strakonice to tentokrát odnesli osmi góly.
22.10.Ostré pohovory zabraly. Teď rychle dohnat manko, hlásí RazýmJakub Slunečko, Michal TomanKrize zažehnána. Slavia konečně začíná sbírat body a na první čtyřku tabulky ztrácí po zápase v Prostějově (1:0) už jenom tři body. Trenér sešívaných Milan Razým spokojený pořád být nemůže. Cítí ale, že důrazné promluvy do duší hráčů zafungovaly. „Máme manko, které chceme co nejdřív dohnat. Hráče jsme si vybrali sami a pořád věříme, že to zvládnou,“ říká Milán Razým v obsáhlém rozhovoru pro slávistický web.
21.10.Opět neprůstřelní! Sešívaní vezou z Prostějova tři bodyPRO - SLA 0:1, 16.kolo | Adam NejedlýNejtěsnějším možným rozdílem dokázali sešívaní zvítězit na ledě dalekého Prostějova. Pražané byli po celý zápas aktivnějším celkem, svého soupeře přestříleli a po zásluze si připsali cenné tři body do vyrovnané tabulky WSM Ligy! Jedinou branku utkání vstřelil Jaroslav Kasík, v kleci bíločervených se třetím čistým kontem v sezoně zaskvěl Dominik Frodl.
21.10.Kolařík s Tejralem odstartovali závody Pražské chodecké hodinovkyJakub MezlíkZatímco jejich spoluhráči cestovali na zápas do Prostějova, obránce Pavel Kolařík a útočník Petr Tejral navštívili v sobotu atletický areál PSK Olymp Praha, kde se konaly závody v rámci Pražské chodecké hodinovky.
20.10.Sprcha za čtyři minuty. Junioři se z Chomutova vrací bez boduCHM - SLA 6:0, 11.kolo | Adam NejedlýNeradi budou mladí slávisté vzpomínat na zápas hraný na severu Čech. Proti domácím Pirátům, ač střelecky aktivnější, se bíločervení prosadit nedokázali. Soupeř dokázal vytěžit z minima maximum a kotouč ze své sítě tak musel talentovaný strážce sešívané svatyně Vecka lovit hned šestkrát. V tabulce DHL Extraligy juniorů sešívaní i nadále okupují místa v přední polovině tabulky.
20.10.Jestřábi v „doletové vzdálenosti“. Slavia se je v Prostějově pokusí zahnatPRO - SLA 0:1, 16.kolo | David SoumarŠestnácté kolo zavede sešívané na led Prostějova. Na místním stadionu Razýmovy svěřence nečeká snadný zápas – jak kvůli pekelné atmosféře, tak kvůli sousedství obou celků v tabulce. Prostějov je za Slavií jediný bod. V domácím prostředí by soupeře rád přeskočil. Sešívaní ale budou chtít navázat na povedené představení ze zápasu s Budějovicemi a dál vítězit. Kdo bude na Hané slavit?
20.10.Podpořte Pavla Kolaříka v anketě Sympaťák WSM Ligy!Lukáš VacekHokejový agent Petr Svoboda o něm prohlásil: „Viděl jsem super bruslaře, kterému nikdo v lize neujel. Chlapa se silnýma nohama, co se nebojí a řeže to hlava nehlava.“ Jeho oblíbeným číslem je 72, což je rok jeho narození. A teď Pavel Kolařík, oblíbenec slávistického publika, zastupuje Slavii v anketě Sympaťák WSM Ligy.
20.10.Tři góly a tři body. Málek vynuloval liberecké střelceSLA - LIB 3:0, 13.kolo | David SoumarSešívaní se v boji o druhou příčku ve skupině utkali s Libercem, kterým jim v tabulce dýchal na záda. Slávisté dokázali v každé třetině vsítit jednu branku a nakonec slaví tříbodovou výhru. I přes střeleckou aktivitu se Tygři prosadit nedokázali, Málek za svá záda nepustil jediný puk.
19.10.Na svůj svátek porazil Motor! To se mi povedlo poprvé, směje se NedvídekSLA - CEB 2:1, 15.kolo | Tomáš PaučekSlávisté doma válí! Po nevýrazných výsledcích zkraje sezony znovu dělají z Edenu nedobytnou pevnost, což naposledy pocítily silné České Budějovice. Dvěma body se na tom podílel také Lukáš Nedvídek, který nejprve v 5. minutě ranou z mezikruží poslal sešívané hokejisty do vedení a následně na konci druhé třetiny společně s Jiřím Drtinou připravil vítěznou branku pro Lukáše Endála. „Výkon i sebevědomí jde nahoru“, pochvaluje si třiadvacetiletý útočník po vítězství 2:1.
18.10.Posila do útoku! Sešívaný dres opět oblékne Lukáš EndálJakub MezlíkSlavia reaguje na slabou střeleckou produktivitu. V červenobílých barvách se opět představí třicetiletý útočník Lukáš Endál, který má do Edenu vyřízené střídavé starty z Havlíčkova Brodu. Ve středu ráno se poprvé hlásil na tréninku a večer už nastoupí proti Českým Budějovicím.
18.10.Výhra značky Endál. Navrátilec zrežíroval těsný triumf nad MotoremSLA - CEB 2:1, 15.kolo | Martina KramerováPřišel, viděl a zvítězil. Lukáš Endál si v sešívaném dresu odbyl obnovenou premiéru snů. Slavia ve šlágru kola porazila Motor 2:1 a havlíčkobrodský snajpr byl u obou branek. Nejprve nahrál Nedvídkovi na vedoucí gól. Po jihočeském srovnání zařídil vítěznou branku a zajistil sešívanému celku tři body. Červenobílí si tak po úvodních kolech zmaru vytvořili z Edenu nedobytnou pevnost, na které si vylámal zuby další celek – jeden z favoritů soutěže z Českých Budějovic.
18.10.Endál sledoval konec na obrazovce. Jsem strašný nervák, říkáSLA - CEB 2:1, 15.kolo | Web TV
17.10.Nevídaný týden! Slávistická mládež neprohrála jediný zápasDavid MenclV uplynulém týdnu byste marně mezi kategoriemi sešívané mládeže hledali tu, která svůj zápas nevyhrála. Do hry se dostaly všechny třídy, mladší i starší dorost. Jen junioři měli pauzu. Dohromady se odehrálo jedenáct duelů a všechny skončili slávistickým vítězstvím. Starší dorostenci udělali důležitý krok k úspěchu v základní části, 8. třída se zase po utkání s Plzní vyhoupla do čela své skupiny. Na prvním místě jsou se slušným náskokem i 5. a 6. třída. A nezůstalo jen u skvělých týmových výsledků, několika hráčům se podařily i úctyhodné individuální výkony.
17.10.Dojde Motoru v Edenu šťáva? Slavia hostí třetí celek ligySLA - CEB 2:1, 15.kolo | David SoumarZákladní část WSM Ligy už se přehoupla do své druhé čtvrtiny. Sešívaní se tak se soupeři utkávají podruhé v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže. Do Prahy přijede v rámci patnáctého kola budějovický Motor. Celek, který má každoročně vysoké ambice, si ani letos nevede vůbec špatně. Klopýtne ve Vršovicích třetí tým soutěže, nebo poputují body na jih Čech?
16.10.Trauma z Havířova zapomenuto. Jedeme pro tři body! zní z kabinyHAV - SLA 2:0, 14.kolo | Jakub SlunečkoWSM Liga vstupuje do druhé čtvrtiny základní části a Slavii tak čeká podruhé v sezoně Havířov. Napoprvé sešívaní vyhráli 5:1, ale v hlavách mají někteří hráči nepříjemnou porážku 1:7, kterou v Havířově schytali na konci loňského ročníku. V pondělí sešívaní nic takového na ledě slezského soupeře nechtějí dopustit a pokusí se přidat další výhru z venkovního prostředí.
16.10.Z Havířova s prázdnou. Na Bláhu slávisté recept nenašliHAV - SLA 2:0, 14.kolo | David SoumarNa branky chudé utkání nabídlo čtrnácté kolo WSM Ligy, ve kterém Slavia zavítala na led Havířova. Prvního gólu se diváci dočkali až v závěru druhé třetiny. Ke smůle Razýmových svěřenců úvodní trefu obstarali domácí, kteří hubené vítězství pečetili trefou do prázdné branky. Na gólmana Bláhu Slavia recept nenašla a ze Slezska si žádné body neodváží.
15.10.Béčko mladšího dorostu nasázelo Frýdlantu patnáct gólůSPB - FRY 15:1, 6.kolo | David MenclPo jasné výhře na ledě Mělníka přivítali slávisté na benešovském ledě Frýdlant. Ten doposud nezískal ani bod a nezměnilo se na tom nic ani po nedělním duelu. Červenobílí byli od začátku utkání dominantním celkem a postupně navyšovali své vedení. Nakonec se zastavili na patnácti brankách a jen jednou inkasovali. Nejvíce se na vysokém vítězství podílel Maxim Brummel, který k jedné trefě přidal sedm asistencí. Pozadu nezůstal ani, věkem ještě osmák, Marek Vlasák, který v kategorii mladšího dorostu nastoupil poprvé. Ve své premiéře skóroval čtyřikrát, na hattrick mu stačily pouhé tři minuty a čtyři vteřiny. Slávisté měli celých šedesát minut jasnou převahu, na branku soupeře vyslali dohromady čtyřiadevadesát střel, na druhé straně Janura čelil jen pěti pokusům soupeře.
14.10.Doma neprůstřelný. Nulu jsem v hlavě měl, říká FrodlSLA - BEN 3:0, 13.kolo | Adam NejedlýNa vítězství sešívaných proti nevyzpytatelným Benátkám měl lví podíl. Mladá opora sešívaných a oblíbenec fanoušků Dominik Frodl vychytal druhé čisté konto na domácím ledě v řadě a dovedl Slavii k důležitému vítězství. „Byl to hodně těžký zápas, soupeř na nás byl dobře připravený. Zápas rozhodla první branka,“ hodnotila utkání bíločervená čtyřiatřicítka. V Edenu Frodl neinkasoval už 154 minut.
14.10.Sešívaný uragán! Z Chomutova vezou mladší dorostenci tři bodyCHM - SLA 3:6, 9.kolo | Adam NejedlýParádní výkon sešívaných na severu Čech rozhodl o zisku důležitých tří bodů do tabulky ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Chomutovské Piráty slávisté zostudili hned šesti brankami! Hattrickem se blýskl Patrik Martinec, dva góly a čtyři asistence zaznamenal další bíločervený mladík, Tomáš Labuzík.
14.10.Eden znovu pevností! Výhru nad Benátkami dirigovali obránciSLA - BEN 3:0, 13.kolo | Michal TomanUf. V útoku to červenobílým proti Benátkám drhlo, přesto však brali všechny tři body. Obranný val Pražanů, vedený brankářem Frodlem, totiž zůstal druhý domácí zápas v řadě nepřekonán. Slávisté tak mohou slavit kromě výhry i fakt, že se z Edenu pomalu, ale jistě opět stává nedobytná tvrz.
14.10.Práce nekončí. Bojujeme, chceme být pořád lepší, říká HolýSLA - BEN 3:0, 13.kolo | Web TV
13.10.Doma už jen vítězně! Do Edenu míří „dvojitý“ soused z Benátek SLA - BEN 3:0, 13.kolo | David SoumarMají to blízko na svoje zimní stadiony a stejná vzdálenost dělí Slavii i Benátky v tabulce WSM Ligy. Pražané už dokázali na vlastním ledě zlomit sérii nezdarů a věří, že už před svými ochozy budou jen a jen úspěšní. Jak zvládnout čelit nájezdu dravého týmu Benátek, který má před Slavií jednobodový náskok?
13.10.Skvělá třetí třetina rozhodla o vítězství staršího dorostuSLA - MBL 4:1, 11.kolo | Adam NejedlýDůležité vítězství v souboji o druhé místo tabulky skupiny B Extraligy staršího dorostu dnes zaznamenali mladí slávisté proti hokejistům Mladé Boleslavi. Vysokou výhru sešívaných režíroval talentovaný útočník Adam Klapka, autor dvou gólů do hostující sítě. Výtečný výkon podal také gólman bíločervených Petr Pánek, který si připsal třiadvacet úspěšných zákroků.
12.10.Smolná šňůra je u konce. Mladší dorost srazil KladnoSLA - KLA 4:2, 8.kolo | Martina KramerováMladí slávisté se po pěti prohrách v řadě dočkali. V Edenu sice přivítali tabulkově lepšího soupeře, už od prvních minut však bylo jasné, že Slavia jde za vítězstvím. Průběžné vedení 2:0 sice dokázali hosté zkorigovat a zahrozili i po snížení na 1:3. Domácí však pojišťovací brankou ze závěru duelu definitivně strhli triumf na svou stranu a obrali Rytíře o všechny body.
12.10.Fanshop představuje novinky a slevovou akci!Fanshop HC Slavia PrahaSrdeční záležitost. S takovým motem představil slávistický Fanshop novou kolekci oblečení. Pokud tedy máte v úmyslu obměnit svůj slávistický šatník, tak se rozhodně nezapomeňte stavit pro správnou výbavu u nás ve fanshopu. Vybírat můžete ze tří nových motivů, které potěší malé i velké, fanoušky i fanynky. Navíc se speciální akcí můžete v těchto dnech i ušetřit!
11.10.Drtina pálí ostrými. Složitá situace, snad půjde Slavia nahoru, říkáSLA - PRE 2:0, 11.kolo | Jakub SlunečkoNejproduktivnější slávista? Obránce! Jiří Drtina skóroval i proti Přerovu a v nové sezoně sešívaný odchovanec vydatně pomáhá Slavii držet se nad vodou. Na kontě má z jedenácti zápasů stejný počet kanadských bodů. Osobní úspěch ale přebilo štěstí z toho, že Slavia doma konečně zabrala a Přerov porazila 2:0: „Je to velká úleva, protože máme nůž na krku,“ oddechl si Drtina.
11.10.Slavia v Litoměřicích třikrát vedla, nakonec prohrála v prodlouženíLTM - SLA 4:3, 12.kolo | Jiří NovákCelkem třikrát se hokejisté Slavie dostali na ledě Litoměřic do vedení, ale pokaždé dokázal domácí tým odpovědět. Ve třetí minutě prodloužení nakonec o vítězství Litoměřic 4:3 rozhodl Denis Kusý.