Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

18.11.Na "tripu" se daří. Juniorka srazila Vítkovice pěti gólyVIT - SLA 2:5, 18.kolo | Martina KramerováSešívaným se sice úvod duelu v dalekém Slezsku příliš nepovedl, domácí však nedokázali pasitivu Pražanů potrestat. A tak to byli právě červenobílí, kdo gólově převzal otěže zápasu. Vítkovičtí sice nejprve zvládli srovnat krok a vyrovnat skóre, pak se ale vyřádila slávistická ofenziva, jež nasázela do branky soupeře další čtyři góly. Vítkovice stačily výsledek už jen kosmeticky upravit a Slavia vybojovala do tabulky pravdy další tři body.
18.11.Drama rozsekl jediný gól. Mladší dorost porazil TřemošnouTRM - SLA 0:1, 16.kolo | Martina KramerováZápas Slavie s Třemošnou sice byl vcelku bohatý na střely, množství gólů se ale necelá stovka diváků nedočkala. Přestože byla obě mužstva v ofenzivě hodně aktivní, na obou stranách vládli gólmani. O triumfu rozhodla jediná trefa, kterou v 53. minutě zaznamenal Rulc. Mladší dorostenci si tak do Edenu odvážejí tříbodový zisk za nejtěsnější výhru 1:0
18.11.Krásná sobota! Sešívaní během 11 sekund otočili zápas KladnemSLA - KLA 4:2, 23.kolo | Jakub SlunečkoSlavia nezačala doma proti Kladnu nejlépe a celkem rychle prohrávala. Během 11 sekund druhé třetiny ale domácí výborně zápas otočili a před nadupaným publikem už si vítězství nenechali ujít. Sešívaní tak skvěle odčinili minulou porážku z Karlových Varů.
18.11.To snad není možný, ono to tam padne! Kadlec svému gólu nevěřilSLA - KLA 4:2, 23.kolo | Web TV
17.11.Další ambiciózní tým v cestě: Po Varech do Edenu míří ti druzí SLA - KLA 4:2, 23.kolo | David SoumarPrvní dva soupeři po reprezentační přestávce? Karlovy Vary a Kladno. Pro sešívané rozhodně ne příjemní sokové. Venku to proti Energii nevyšlo a Razýmovi svěřenci se chtějí proti dalšímu celku z vrcholku tabulky vytáhnout. Tentokrát budou mít šanci před vlastními fanoušky. S druhým Kladnem se Slavia utká v Edenu. Využít můžete navíc speciální akce a vyrazit zdarma na futsal nebo za korunu na fotbal.
17.11.Daleká cesta pro tři body. Junioři udolali TřinecTRI - SLA 3:5, 17.kolo | Michal TomanUtkání v dalekém Třinci začali sešívaní výborně, když se v první dvacetiminutovce prosadili Martínek a Šteiner. Domácí hokejisté se při hře s vyrovnaným počtem hráčů na ledě do větších šancí příliš nedostávali, avšak Pražané jim svou nedisciplinovaností nabízeli jednu početní výhodu za druhou. Zejména ve třetí třetině si červenobílí zadělali na problém, když se museli bránit dvakrát po sobě ve třech mužích na hrací ploše. Obě dvojnásobné přesilovky domácí využili a zadělali na drama, které ale utnul v posledních vteřinách Heldák, jenž dopravil kotouč do prázdné klece Třineckých hrajících bez brankáře. Červenobílí tak obrali Oceláře o všechny tři body.
16.11.Začíná II. charitativní týden WSM ligy, pomozte i vy!Martina KramerováSlavia se stejně jako v loňském roce zapojí do Charitativního týdne WSM ligy. Unikátní akce, která proběhne v týdnu od 20. do 26. listopadu 2017, se účastní všechny týmy WSM ligy, jež tak společně pomohou dobré věci. Výtěžek z druhého ročníku akce poputuje na konto projektu Klokánek organizace Fond ohrožených dětí. Dárečky získané ze sbírky při domácích zápasech Slavie pak hráči rozdají v jednom z pražských Klokánků a dětském domově v Dolních Počernicích. Pokud Vaše srdce bije nejen pro hokej, ale i pro dobrou věc, rozhodně si tuto akci nenechte ujít.
16.11.Vzpomínky ožily. Hezké si tady zahrát. Jen škoda prohry, smutnil DrtinaKVA - SLA 6:2, 22.kolo | Martina Kramerová, Vlastimil Mourek V pauze chtěli nabrat sílu a vypilovat nedostatky. Návrat do ligového kolotoče se však sešívaným hokejistům vůbec nepovedl. Slavia po více než týdenní zápasové odmlce vyjela na led „levou nohou“ a na ledě Karlových Varů prohrála hned o čtyři góly. Porážce nedokázal zabránit ani ostřílený matador Jiří Drtina. Pro něj měl navíc duel s Energií speciální příchuť. V tmavě zeleném dresu totiž v minulosti působil. „Rád si vzpomenu. Je hezké si proti Varům zahrát. Ale bylo by to lepší s vítězstvím,“ neskrýval zklamání dvaatřicetiletý zadák.
16.11.Starší dorost zničil Spartu, pěti góly zazářil Klapka!SLA - SPA 7:3, 19.kolo | Tomáš PaučekO postavení v tabulce bylo dávno rozhodnuto, přesto poslední zápas základní části proti Spartě tradičně nepostrádal náboj. Po třech předchozích vyrovnaných duelech ale fanoušci v Edenu viděli kanonádu slávistů zejména v poslední třetině, ve které se čtyřmi góly blýskl Adam Klapka, který společně s jedním zásahem z první třetiny nasbíral těžko uvěřitelných 5 branek a výrazně přispěl ke konečnému vítězství 7:3!
16.11.Mladší dorost získal po vyrovnaném utkání s Litvínovem bodSLA - LIT 3:4, 15.kolo | Lukáš VacekK utkání mladších dorostenců dorazil našlápnutý Litvínov. Utkání se rozjíždělo vlažně, ale o to více nasazení bylo vidět v závěru utkání. O vyrovnaném zápasu hovoří nejen statistiky střel na bránu 27:26, ale i samotný průběh, kdy sice Litvínov vedl vždy o gól, ale slávisté vždy dokázali manko dorovnat. Prodloužení se hraje stylem "náhlá smrt", a tak sešívaní v této části hry již šanci na vyrovnání nedostali.
15.11.Sešívaná sobota v Edenu. Z hokeje na fotbal za korunu!KlubProžijte sobotní odpoledne se Slavií, v Edenu vás čekají hned tři atraktivní sportovní zápasy za jediný den. Ve spolupráci s fotbalovou a futsalovou Slavií jsme pro vás navíc připravili možnost získat vstupenky na derby s Duklou za korunu a na futsal s Plzní zdarma, stačí vlastnit permici nebo si koupit lístek na hokej!
15.11.Páťáci doma rozstříleli PZ KladnoSLA - KLP 25:0, 14.kolo | David MenclSlávistická 5. třída má za sebou střelecky nejúspěšnější zápas probíhající sezóny. V Edenu se z gólu sešívaní radovali celkem pětadvacetkrát, a vyprovodili tak PZ Kladno na cestu domů.
15.11.Nepříjemné dé-jà vu. Slávisti dostali od Varů šest gólůKVA - SLA 6:2, 22.kolo | Jakub SlunečkoPo dlouhé reprezentační pauze chtěla Slavie navázat na povedené výkony, jenže na ledě Varů se to vůbec nepodařilo. Stejně jako v prvním vzájemném zápase této sezony musí tým Milana Razýma skousnout vysokou porážku o čtyři góly. Zápas nevyšel ani brankáři Frodlovi, který poprvé v tomto ročníku WSM Ligy střídal. Pozitivem je premiérový gól nové slávistické posily Marka Račuka.
15.11.Šesťáci otočili duel s Motorem a odvezli si vysokou výhruCEB - SLA 1:6, 13.kolo | David MenclPrvní třetina jim sice příliš nevyšla, když jednou inkasovali, ve zbytek utkání však byli červenobílí lepším celkem. Už v průběhu druhé části skóre otočili a v závěrečném dějství výhru ještě čtyřmi góly potvrdili.
15.11.Přetahovaná se šťastným koncem, osmáci přetlačili České BudějoviceCEB - SLA 5:6, 13.kolo | David MenclVyrovnaný zápas na ledě jihočeského Motoru zvládli lépe slávisté, když si do Prahy odvezli těsnou výhru. Během utkání ani jeden z týmů nevedl o více než jeden gól a o jednu branku to také nakonec skončilo. Velkou měrou se vítězství podílel Marek Vlasák, který byl u pěti ze šesti branek svého týmu.
15.11.Béčko mladšího dorostu padlo v Mladé Boleslavi po nájezdechBOB - SPB 6:5, 11.kolo | David MenclV předehrávce odehráli sešívaní na ledě středočeského klubu kvalitní zápas se smutným koncem. Hektickou první třetinu vyhráli domácí 5:3, červenobílí se však každou minutou zlepšovali a nakonec se ve třetím dějství dočkali vyrovnání. Navíc nebylo ani daleko od toho, aby nakonec strhli výsledek na svou stranu. To se však nestalo a v nájezdech byl následně úspěšnější domácí tým.
14.11.Vstříc další výzvě – sešívaní míří na led vedoucí EnergieLukáš VacekPo reprezentační přestávce vyrážejí slávisté pro další body k lídrovi WSM ligy do Karlových Varů. První vzájemné utkání nedopadlo pro sešívané nejlépe. Na domácím hřišti v Edenu po prohře 1:5 přenechali všechny tři body hostům ze západního koutu republiky. Jenže to se jednalo o první čtvrtinu soutěže, která se pražskému týmu ne zcela vydařila. Druhá čtvrtina je zřetelně povedenější a zlepšené představení bude chtít červenobílé mužstvo předvést i v KV aréně.
13.11.Patrik Polívka a jeho Angel: Nerozlučná dvojka, co ráda lenošíMartina KramerováNa jedné straně skvělý gólman, na druhé vášnivý milovník psů. Patrik Polívka je mužem mnoha tváří. Když zrovna nestráží červenobílou svatyni, stará se o svého zvířecího miláčka. Pro slávistickou sedmasedmdesátku je sněhově bílý Akita Inu splněným snem. Psa si totiž přál už odmalička a před třemi lety si své přání konečně splnil. S Angelem jsou od té doby nerozlučná dvojka. „Je to pohodový pes. Trochu línější, takže si spolu rozumíme. Když chce, tak poslechne, ale když nechce, tak otočí hlavu a dělá, že tam nejsem,“ popisuje se smíchem společné chvíle Polívka.
13.11.MOJE KARIÉRA: Zdeněk Doležal, bojovník se zasádrovanou rukouTomáš PaučekProšel Benátkami, Spartou i mládežnickými reprezentacemi, aby nakonec zakotvil v Edenu. Čtyřiadvacetiletý forvard Zdeněk Doležal už toho za sebou má hodně, přesto ho letos potkalo něco nového – kvůli zlomené ruce už pátý týden nemůže nastoupit do ostrého zápasu. Nejen o tom čtěte ve druhém dílu seriálu MOJE KARIÉRA, kde svoji hokejovou cestu popisuje právě Zdeněk Doležal.
12.11.Volte Pavla! Spoluhráči podporují Kolaříka v anketě Sympaťák WSM LigyJakub Slunečko, Martina KramerováPavel Kolařík momentálně na Facebooku bojuje v anketě Sympaťák WSM Ligy a pomoci mu svým hlasem může úplně každý. Slávistickou legendu a obrovského srdcaře se na kameru rozhodli podpořit i jeho spoluhráči. „Nevidím v té sestavě nikoho jiného, koho by měli lidi volit,“ řekl „Koláčův“ velký kamarád Jan Novák. Na celé video se můžete podívat níže.
10.11.MOJE KARIÉRA: Pavel Kolařík – kluk, co nikde neposedělMichal TomanSlavia a Pavel Kolařík. Tyhle dva pojmy k sobě neodmyslitelně patří. Vždyť čerstvě pětačtyřicetiletý zkušený obránce letos načal svou dvacátou sezonu v pražském klubu, do něhož zavítal poprvé v roce 1996. Za svou bohatou kariéru toho zažil sešívaný matador hodně. Dvakrát zvedl nad hlavu pohár pro vítěze české extraligy, zahrál si NHL v dresu bostonských Bruins a v dresu českého národního týmu zapsal i start na světovém šampionátu. Jak na svou kariéru vzpomíná sama slávistická legenda? Pojďte se podívat sami a čtěte první díl seriálu MOJE KARIÉRA, který načíná právě Pavel Kolařík.
9.11.Sešívaní ve světě: Sobotkovi se daří v St. Louis, Furch táhne OmskJiří NovákHokejisté HC Slavia Praha v tomto týdnu nehrají žádný soutěžní zápas, WSM Ligu stejně jako nejvyšší soutěže v Evropě přerušila reprezentační přestávka. A tak se můžeme podívat na to, jak si vedou hráči, kteří vyrostli ve slávistickém dresu, ovšem momentálně působí mimo Českou republiku. Jejich výkony budeme průběžně sledovat.
8.11.Chceme být více produktivní, komentuje Razým pohyby v kádruJakub MezlíkKolotoč zápasů WSM ligy se na jedenáct dní zastavil, týmy mají šanci potrénovat a nadechnout se do další fáze. Slavia využila přestávku také ke změnám v kádru. Nejnovější příchod Marka Račuka a také aktuální situaci v týmu hodnotí v rozhovoru hlavní trenér Slavie Milan Razým.
7.11.Rád tvořím, chci ve Slavii rozhodovat zápasy, říká nováček RačukWeb TV
7.11.Starší dorost si poradil i napočtvrté s Letci z LetňanLET - SLA 0:3, 12.kolo | David MenclPředposlední zápas základní části zvládli slávisté bez větších problémů. Na ledě Letňan se prosadili v každé třetině, dvakrát se trefil Adam Klapka. Skvělý výkon pak předvedl brankář Pánek, který zastavil několik slibných šancí soupeře, a připsal si tak první nulu v sezóně.
6.11.Slavia získala posilu! Útočné řady vyztuží Marek RačukJakub MezlíkÚtočník Marek Račuk přestupuje do Slavie. Pětadvacetiletý hokejista se zkušenostmi z extraligy začal letošní ročník v dresu Znojma, nyní se s klubem hrajícím EBEL dohodl na ukončení smlouvy a v pondělí podepsal nový kontrakt do konce sezony ve Slavii.
6.11.Tříbodový Jankovský: Škoda, že teď přichází pauzaSLA - UNL 8:1, 21.kolo | Tomáš PaučekNejvyšší výhra od roku 2012. Takový přívlastek získal sobotní zápas, ve kterém slávisté převálcovali Ústí nad Labem 8:1 a náležitě si tak vyčistili hlavu před reprezentační pauzou. Jedním ze strůjců vysokého vítězství byl i urostlý křídelník Václav Jankovský, který snovou ránou do horního růžku dával sedm minut před koncem osmý gól svého týmu. „Mířil jsem, ale že to tam až takhle zapadlo, je spíš náhoda,“ smál se pětadvacetiletý útočník sešívaných.
5.11.Famózní Endál? Přijede, pomůže a odjede, směje se KubicaSLA - UNL 8:1, 21.kolo | Web TV
4.11.Mladší dorost padl v Plzni. Indiáni vsítili osm gólůPLZ - SLA 8:1, 14.kolo | Adam NejedlýNepříznivý výsledek si odvážejí ze západu Čech mladí slávisté. Sešívané naděje hráli v prvních dvou třetinách vyrovnané utkání, ve třetí periodě však inkasovali hned pět gólů a domů tak odjíždějí bez bodového zisku. Jedinou branku bíločervených vsítil v sedmé minutě obránce Adam Srdínko.
4.11.Starší dorostenci nevsítili gól a z Liberce se vracejí bez boduLIB - SLA 6:0, 18.kolo | Adam NejedlýNepovedené utkání za sebou mají talentovaní starší dorostenci. Na ledě Bílých Tygrů se jim nedařilo v koncovce, a i přesto, že svého soka přestříleli, padli hned šestigólovým rozdílem. Do Prahy se tak mladí bojovníci s hvězdou na hrudi vracejí bez bodu, dále však okupují druhé místo tabulky skupiny B Extraligy staršího dorostu.