Frodl míří do extraligy, Slavii opustí i další hráči

01.05.2018, Jakub Mezlík

Slavia bude mít v nové sezoně novou brankářskou dvojici. Dominik Frodl po dvou skvělých sezonách ve WSM lize míří do extraligy, do svého kádru ho zlákala plzeňská Škodovka. Patriku Polívkovi skončilo z Plzně hostování.

Slavia nepočítá i s některými dalšími hokejisty. Vedle kmenových hráčů, kteří už loni odehráli v sešívaném dresu některé zápasy ve WSM lize, dostanou šanci zabojovat o místo i někteří talentovaní junioři, kteří minulou sezonu hráli nadstandardně juniorskou extraligu.

Z obránců dále nepočítáme s Janem Holým a Jaroslavem Kasíkem, hostování skončilo i Janu Pohlovi, který toho v uplynulé sezoně vinou zranění a nemoci moc neodehrál. Pavel Kolařík se plně zapojí do trénování mládeže.

Z útočníků v týmu končí také Martin Kadlec a Marek Račuk. Nejedná se ani se Zdeňkem Kubicou či Lukášem Nedvídkem, jejichž práva vlastní extraligové kluby, hostování z Kolína skončilo Václavu Jankovskému a Davidu Šafránkovi, Zdeněk Doležal prostřednictvím svého agenta neprojevil zájem jednat o nové smlouvě.

Bohužel se nám nepodařilo získat ani Lukáše Endála, s nímž jsme byli ve velmi úzkém kontaktu a měli jsme s jeho agentem doladěné podmínky, ale Lukáš dal nakonec ze sportovního hlediska přednost ambicióznějšímu týmu.

Aktuální složení kádru zveřejníme příští týden se začátkem letní přípravy.