Aktivní hokej bude na Motor platit, tuší rozjetý Kadlec

10.3.2017, Tomáš Vogl

Spolu s parťáky Martinem Šagátem a Jiřím Rysem načasovali svou formu naprosto ideálně. Třetí útok terorizoval Horáky ve čtvrtfinále produktivitou, sám Martin Kadlec bodoval ve třech zápasech. Celá slávistická obec nyní očekává jejich výrazný příspěvek znovu, proti vítězi základní části z Českých Budějovic bude obzvlášť potřeba. „Nebudeme hrát zataženě, když budeme aktivní, budou mít problémy,“ nabádá Kadlec svůj tým k odvaze.

Vaší formaci se proti Třebíči hodně dařilo, čemu to přisuzujete?
Svědčí nám, že jsme jako tým začali hrát aktivnější styl, mně osobně to hodně vyhovuje. S Martinem Šagátem jsme společně odehráli už zápasy při angažmá v Kadani a v Chomutově. Jsem rád, že nás trenér nechal pohromadě a teď mu to snad vracíme.

2+1
Bodová bilance Martina Kadlece ze čtyř čtvrtfinálových soubojů s Třebíčí. Třetí zápas svou trefou z 53. minuty rozhodl.

Jak celkově hodnotíte spolupráci s Martinem Šagátem a Jiřím Rysem?
Je to dobré, čím víc zápasů spolu hrajeme, tím víc si rozumíme. Víme jeden o druhém a klape to. Vyhovuje nám to víc než neustálé měnění útočných formací.

Takže za ustálené složení útoků jste rád...
Určitě. V základní části se to měnilo dost, teď je to stabilnější a sedí nám to.

Chválil trenér Razým speciálně vaší formaci po čtvrtfinále?
To ne. Všichni víme, že u nás se to odvíjí hlavně od gólmana, od toho, kolik branek inkasujeme. Tolik gólů zase nestřílíme, aby nás trenér chválil.

Takhle slavili červenobílí triumf nad Jihočechy v úvodním kole základní části. Vzpomínky na tento úspěch se budou určitě hodit.

Proti Horácké Slavii jste zapsal do statistik tři roky body. Cítíte formu?
Určitě se cítím lépe než v základ ní části, protože tam jsem se cítil strašně. Teď mi to začalo jít, tak doufám, že to bude ještě lepší.

V čem vidíte rozdíl?
V tom, že jsme začali hrát aktivnější styl hokeje, který mi více sedí.

S čím v semifinále vyrukujete na favorizovaný Motor? Co by na soupeře mohlo platit?
Hlavně nebudeme chtít hrát nějakou zataženou obranu. Ten aktivní styl by na ně mohl platit. Když na ně zatlačíme, mohli by mít problémy s rozehrávkou.

Co bude v souboji s favoritem play-off jazýčkem na vahách rozhodujícím o úspěchu a neúspěchu?
Podle mého názoru to budou přesilovky.

Vám osobně se v základní části proti Českým Budějovicím příliš nedařilo, nepřipsal jste si v nich ani gól, ani nahrávku. Máte to v hlavě?
Vůbec ne. Naopak když jsem hrál ještě v Kadani, tak se mi proti nim dařilo. Na zápasy se těším, bude skvělá atmosféra.