Utkání rozhodly přesilovky, hodnotí Martin Šagát

14.3.2017, Adam Nejedlý

První semifinálové utkání se sešívaným borcům příliš nevydařilo, na ledě jihočeského Motoru vstřelili pouze jednu branku a protože Budějovice rozvlnili síť za Frodlovými zády hned třikrát, ujali se vedení v sérii. Slávista Martin Šagát tak nemohl hodnotit utkání příliš pozitivně. "Soupeř byl efektivnější, nám se nedařilo vypracovat si šance," řekl útočník Pražanů po zápase.

Slovenský forvard hájící sešívané barvy se stal jediným úspěšným střelcem Slavie v prvním semifinále. V tabulce kanadského bodování červenobílých sice urostlý hokejista okupuje první příčku, zklamání z prohry u něj však bylo stejné jako u ostatních spoluhráčů. "Prohráli jsme, pocity jsou samozřejmě negativní. Nedařilo se nám hrát náš hokej, do příštího utkání se musíme zlepšit," svěřoval se vršovický bojovník.

4
Tolik bodů za dva góly a stejný počet asistencí si v play-off zatím připsal Martin Šagát.

Hlavní příčinu porážky viděl zkušený útočník především ve střelecké produktivitě obou celků. "Motor byl efektivní, dokázal se natlačit do brány a zakončit. Nám se celý zápas nedařilo vypracovat si nějaké výraznější šance, dostat se před soupeřovu klec a skórovat," mrzelo Šagáta.

Dalším faktorem neúspěchu byly podle produktivního slávisty nezvládnuté přesilové hry a oslabení. "Početní výhody utkání nakonec rozhodly. Nám se v přesilovkách moc nedařilo, v jedné jsme dokonce inkasovali a to by se stávat rozhodně nemělo," ví Šagát. "Sami jsme se v početních výhodách nedokázali prosadit před budějovickou bránu, neproměnili jsme navíc ani vcelku dlouhou přesilovou hru v pěti proti třem," analyzoval klání sešívaný útočník.

Zlepšit musíme úplně všechno, hlásí Šagát

Slávistům se nedařilo plnit ani taktické úlohy, se kterými do utkání na ledě Jihočechů nastupovali. "Chtěli jsme hrát na nula nula, nenechat se soupeřem rozhodit a být kompaktní," svěřoval se Martin Šagát. "Bohužel se nám nedařilo plnit defenzivní úkoly a nedokázali jsme se dostávat do rychlých brejků, ze kterých jsme chtěli být nebezpeční," ví urostlý bojovník.

Právě sešívaná pětačtyřicítka se stala jediným úspěšným střelcem Pražanů v zápase, v 53. minutě snižovala na konečných tři jedna. "Jeden z našich beků šikovně nahodil kotouč na bránu, já byl pouze dobře postavený a tečoval jsem letící puk do sítě," popisoval vršovický hokejista. "Bohužel jsme ale nevyhráli, tak mě vstřelená branka nijak netěší. Do příštího zápasu musíme zlepšit úplně vše, pokud chceme uspět," uzavírá Martin Šagát.