Jak na Motor? Útočníky dirigoval Roman Málek!

15.3.2017, Tomáš Vogl

Kdekdo by si po první třetině druhého souboje Motoru se Slavií řekl, že uvidí stejný průběh a poklidné vítězství domácích jako v pondělí. Zarputilí slávisté ale v krizi vytáhli silné karty a třemi góly v prostřední periodě převrátili duel na svou stranu. Připsali si tak první triumf v sérii. Zásadní podíl na něm měl dělník čtvrtého útoku Václav Krliš, jenž odšpuntoval kanonádu ve druhé třetině. „Roman Málek nám radí střílet nahoru, tak jsem ho poslechl a vyšlo to,“ popsal Krliš důležité vyrovnání na 1:1.

Zvítězili jste 3:2 po nervydrásajícím konci, jak velká je v kabině radost?
Máme neuvěřitelnou radost. Vlastní chybou jsme se připravili o přesilovku 5 na 3 a nevypadalo to moc dobře. Byli jsme pod velkým tlakem, ale zvládli jsme to a se závěrečnou sirénou přišel výbuch emocí. Paráda.

Proč jste do zápasu vstoupili tak zakřiknutě?
Budějovice na nás vlétly, od začátku je hnala vyprodaná hala. My jsme tým, který je složen z velezkušených hráčů a nováčků. Jsou tu kluci, co třeba hrají play-off poprvé a trochu to na ně může dolehnout.

Defenzivní vozba pod vedením velezkušeného Pavla Kolaříka ustála drtivý nápor v závěru utkání.

Co pro vás znamenalo hrůzně vypadající zranění Petra Tejrala, kdy se pak dlouho nehrálo?
Trochu to s námi zahýbalo, ale takové věci se bohužel stávají. Snad bude Tejroš v pohodě, určitě bude mít velkou radost, až se dozví, že jsme vyhráli.

Dostali jste v kabině po první třetině „kartáč“ od trenérů?
Trochu vynadáno jsme dostali, ale to je vlastně třeba po každé třetině, říct si, co bylo špatně. I teď bezprostředně po zápase jsme dostali vynadáno za ty fauly v závěru. To k tomu patří.

Jaké pak byly hlavní důvody vašeho zlepšeného herního projevu?
Začali jsme hrát více do těla, znepříjemňovali jsme soupeři hru. Motor má kvalitní hokejisty, museli jsme konečně zapnout. Takže jsme se přestali bát hrát, tlačili jsme se více do útoku a přineslo to 3 góly.

Jak byste popsal svou vyrovnávací trefu?
Jirka Půhoný výborně zavezl puk do třetiny, našel tam Vencu Jankovského a já jsem byl sám mezi kruhy. S trenérem gólmanů Romanem Málkem máme střelecké tréninky, kdy nám radí pálit nahoru. Poslechl jsem ho a padlo to tam.

Tímto poměrem skončila druhá třetina bitvy v Budvar aréně. Václav Krliš si v ní připsal první gól v letošním play-off.

Co vám říkali trenéři před třetinou, v níž jste se chystali hájit dvoubrankový náskok?
Abychom pokračovali v aktivní hře a neustále napadali soupeřovu rozehrávku, protože zatáhnout se a hrát beton by byla obrovská chyba, 20 minut je pořád hodně. Myslím, že jsme se toho drželi a zápas nakonec urvali. Bomba.

Předpokládám, že pochválíte tým za bojovnost a oběvatost v závěrečné dvacetiminutovce..
Samozřejmě, také nás podpořil skvělý Frodlík. Co se týče bojovnosti, tak myslím, že nám není moc co vytknout. Chybičky ve hře pochopitelně jsou, ale na tom teď zapracujeme a doma to bude určitě lepší.

Dominik Frodl dostal trochu laciný gól, ale jinak byl opět spolehlivou oporou..
Když dostane jeden lacinější gól a dalších dvacet jich chytí, tak mu to vážně nemůžeme vytýkat.

Jste spokojeni se stavem 1:1 po prvních dvou duelech?
Ano, chtěli jsme si ze zdejšího horkého ledu odvézt alespoň jednu výhru. I my jsme zde ale měli podporu, děkujeme fanouškům za ni. Doma jich snad přijde ještě víc a všichni to společně zavaříme soupeři, který si myslí, že ovládne celý Eden.