Série s Motorem se přesouvá do Prahy. Jak si Slavia povede doma?

16.3.2017, Martina Kramerová

Hokejový Eden čeká v pátek a sobotu velký hokejový svátek. Na vršovický led totiž přijede ke třetí a čtvrté bitvě semifinále play-off jihočeský Motor. Série se do Prahy přesunuje za stavu 1:1 a Slavia tak proti Budějovicím svede lítý boj o možnost získat průběžné vedení. Červenobílý celek za vítězstvím požene natřískaná hala, která svůj tým požene dopředu. Poradí si červenobílí se svým soupeře stejně jako v úterním duelu?

1:1. S takovou zápasovou bilancí odjížděli sešívaní na začátku týdne z jihu Čech, kde odehráli úvodní dvojutkání semifinálové série WSM Ligy. Cesta to byla o to příjemnější, že Pražané dokázali Motor porazit a po neúspěšném startu vyrovnat nepříznivý stav.

3+2
Tolik branek a asistencí nastřádal Martin Šagát v šesti dosavadních zápasech play-off

Sebevědomí přitom bylo na straně Jihočechů – v prvním zápase si s přehledem došli pro vítězství, které svými trefami zařídili Chovan, Pajič a exslávista Čermák. Domácím navíc pomohla i nedisciplinovanost soupeře – slávisté se nechali hned třináctkrát vyloučit a přestože Motor využil jen jednu přesilovku, ubrala hra v oslabení hodně sil. Ty možná chyběly ve chvílích, kdy hrála v početní výhodě Slavia.

"Početní výhody utkání rozhodly. Nám se v přesilovkách moc nedařilo, v jedné jsme dokonce inkasovali a to by se stávat rozhodně nemělo. Sami jsme se v početních výhodách nedokázali prosadit před budějovickou bránu, neproměnili jsme navíc ani vcelku dlouhou přesilovou hru v pěti proti třem," přiznal útočník Martin Šagát.

Jeho slova potvrdil i mladý forvard Petr Tejral. „Je pravda, že jsme tam měli vyloučení hodně, a navíc zbytečných. Musíme to omezit. I ten, kdo tomu nerozumí, by řekl, že to bylo zbytečné. Bylo tam držení hokejky, podražení atd. Snažíme se hrát do těla, takže některé fauly se dají pochopit, ale jak jsem říkal, některé byly zbytečné,“ řekl.

V sešívaném dresu rozvlnil protivníkovou síť právě pouze Šagát a Vršovičtí zapsali na dosud nepopsaný výsledkový list semifinále prohru 1:3.

Druhý souboj? Skvělý obrat i nervydrásající závěr

Úterý ale přineslo velký obrat. Nejdřív to sice vypadalo, že se den stará historie bude opakovat, opak ale byl pravdou.

První třetina se slávistům opět příliš nepovedla a po dvaceti minutách prohrávali 0:1. Navíc přišli o zraněného Tejrala, který ze jednoho ze soubojů vyšel s otřesem mozku a dvěma krvavými šrámy v obličeji. Do utkání už přirozeně nemohl zasáhnout, a tak museli trenéři pozměnit plány.

Nepříjemná situace ale sešívané nakopla a v průběhu prostřední periody nasázeli Motoru tři góly. Kváču postupně překonali Krliš, Pohl a Šagát. Budějovičtí v závěrečném dějství hodně tlačili na pilu a dočkali se snížení z hole Dostálka, Slavia ale těsný náskok už ubránila a radovala se ze zaslouženého triumfu.

Martin Kadlec proti Motoru už jednu branku vstřelil, přidá v domácím prostředí další?

„Máme neuvěřitelnou radost. Vlastní chybou jsme se připravili o přesilovku 5 na 3 a nevypadalo to moc dobře. Byli jsme pod velkým tlakem, ale zvládli jsme to a se závěrečnou sirénou přišel výbuch emocí. Paráda,“ usmíval se střelec první branky Václav Krliš.

Recept do Edenu? Ubrat fauly a ohlídat nebezpečné trio

Urvaná výhra hosty hodně potěšila, už v pátek a sobotu se ale v Edenu začíná takřka nanovo a slávisté budou chtít v domácím prostředí ukořistit co nejvíc. Velkou měrou by měl pomoci zejména Martin Šagát, jenž se v play-off rozehrál do výborné formy. A stejně tak obránce Pohl nebo forvard Martin Kadlec.

Na druhé straně skýtá nebezpečí trojlístek F. Novák, Chovan a Pavlin, které nasbíralo v sérii dohromady osm kanadských bodů. Oba týmy také budou chtít vylepšit bilanci ve statistice vylučování. Ve dvou duelech nasbírala Slavia 22 trestů a Motor 17.

Domácí by měl podporovat našlapaný Eden, který jistě připraví svým oblíbencům výbornou atmosféru. V pátek se začíná v 18:00 a v sobotu v 17.30. Každý věrný slávista by měl být při tom.