Hlavní úkol pro pátý zápas? Zlepšení koncovky, velí Růžička

19.3.2017, David Mencl

Čtyři zápasy semifinále už jsou minulostí. Lépe se zatím daří Českým Budějovicím, které si z Edenu vezou vedení v sérii 3:1, a tak i možnost zajistit si v pondělí na domácím ledě postup do baráže. Proti budou slávisté, kteří se ještě rozhodně nevzdávají a pojedou na jih Čech s jasným cílem. Přetlačit Motor a souboj o baráž ještě pořádně zdramatizovat. Recept jak na to nabízí slávistický odchovanec Antonín Růžička.

Poprvé v semifinále se slávistům nedařilo držet s Motorem krok a prohráli o čtyři branky. Vítěz základní části si dokázal vypracovat potřebný náskok a v závěru si zkušeně třetí výhru v sérii pohlídal. „Těžko se to hodnotí, asi musíme přiznat, že soupeř byl tentokrát jasně lepší. Skoro celé utkání nás do ničeho nepustil, navíc dvakrát využil přesilovku a bylo po zápase“ ohlíží se Růžička.

„Poprvé v sérii se Motoru vydařila koncovka, velké příležitosti dokázal proměňovat, což se mu před tím příliš nedařilo. To bylo pro vývoj utkání nejdůležitější, protože dostat v play-off čtyři góly je hodně. Těžko se to pak dohání, navíc proti soupeři, který si to v obraně dokáže dobře pohlídat,“dodává mladý obránce.

Méně střelby nemusí rovnou znamenat prohru, myslí si Růžička

Ve všech odehraných zápasech semifinálové série byli červenobílí v počtu střel na branku horší. I přesto se jim však podařilo jednou vyhrát, navíc na ledě soupeře. „Už před začátkem celého semifinále jsme věděli, že těžko budeme mít proti Českým Budějovicím čtyřicet střel za zápas. Musíme tedy těžit maximum z každé příležitosti, což se nám už jednou podařilo,“ vrací se obránce k druhému duelu na ledě Budvar arény.

Obě utkání v Edenu se už červenobílým v koncovce tolik nevydařila. Za 120 odehraných minut se prosadil jen Beránek po chybě českobudějovické obrany. „Doma nám to příliš nevyšlo, několik šancí jsme měli, hlavně v pátek jsme to klidně mohli i otočit. Pokud to chceme ještě zdramatizovat, musíme zapracovat na koncovce,“ myslí si čtyřiadvacetiletý slávista.

V pondělí budou sešívaní na ledě soupeře odvracet vyřazení, a tedy i konec sezóny. „Určitě si jedeme pro výhru, už není na co čekat. Musíme zapracovat hlavně na střelbě a na lepším pohybu, v tom jsme v posledním zápase trochu zaostávali. Hodně se taky odvíjí od přesilovek, které často rozhodují o vítězi,“ říká obránce s dvanáctkou na dresu.

Emoce na ledě i mimo něj? To k play-off patří, zní z kabiny sešívaných

První zápas na pražském ledě se odehrál bez výrazných strkanic nebo šarvátek, pěstní výměna názorů proběhla až po závěrečném zvuku píšťalky. Na led se dostali všichni hráči a rozhodčím dalo poměrně zabrat, než od sebe jednotlivé hráče odtrhli.

Ve druhém duelu došlo na bitky už v průběhu. Tresty do konce zápasu dostala hned pětice hráčů, další dva vyfasovali desetiminutové osobní tresty. „Do podobných šarvátek se moc nezapojuju, ale kdyby bylo potřeba, tak se toho rozhodně nebojím. Každopádně to k play-off patří, hraje se na hraně a dochází i na podobné tvrdé osobní souboje,“ popisuje Růžička.