V Edenu se konal turnaj 3. tříd, z vítězství se radoval Hradec Králové

19.4.2017, David Mencl

Poslední akcí, která se na ledové ploše v Edenu konala v sezóně 2016/17, byl turnaj malých hokejových nadějí. Pět týmů 3. tříd se utkalo nejdříve v minihokeji a následně i v klasickém hokeji na celé hřiště. Turnaj za podpory hlavního města Prahy se vydařil a všechny zúčastněné týmy si dva dny strávené v Edenu pochvalovaly.

Dohromady se v Edenu odehrálo třicet zápasů, ve kterých se nejvíce dařilo Mountfieldu Hradec Králové, ani slávisté ale nezůstali pozadu. Velmi dobře obsazený turnaj nabídl spoustu atraktivních a kvalitních utkání, které v této věkové kategorii nejsou běžné.

Sešívaní nakonec skončili v silné konkurenci čtvrtí, ve všech zápasech ale dokázali porazit Spartu, a tak si připsali cenný skalp rivala z Holešovic. Všechny týmy byly odměněny za svoje výkony poháry a celý turnaj si všichni skvěle užili.

„Byla to pro nás poslední akce v sezóně a celý průběh turnaje se nám líbil. Dobrým nápadem bylo rozdělení turnaje na dvě části, kdy se nejdříve hrálo na malé hřiště a pak i na velké. Bylo jasně vidět, že na turnaj byl pořádaný v první řadě pro děti a to se mi osobně hodně líbí. Navíc jsme dostali krásný velký pohár, o který se kluci hned začali přetahovat a řešit, kdo si ho vezme domů jako první,“ zhodnotil turnaj Petr Koreček z Hradce Králové.