Slavia přihlásila B-tým do ligy mladšího dorostu

24.5.2017, Jakub Mezlík

Slavia bude mít od nového ročníku druhý tým mladších dorostenců. HC Slavia Praha "A" bude hrát nadále extraligu, zatímco HC Slavia Praha "B" bude působit v lize mladšího dorostu a své domácí zápasy bude hrát na zimním stadionu v Benešově.

„Hráči v této kategorii jsou mladí na to, abychom u nich dokázali na sto procent poznat, jak se budou vyvíjet, proto by byla škoda, kdybychom je ze Slavie posílali pryč. Biologický věk je u každého z kluků trochu odlišný a stává se, že hráč, který v tuto chvíli nevyniká, za pár let ostatní výkonnostně převýší,“ vysvětluje důvody, které vedly Slavii k vytvoření béčka mladšího dorostu hlavní trenér Jiří Doležal.

Slavia se proto domluvila na spolupráci s Benešovem, kde bude působit nový tým HC Slavia Praha B. „Aktuálně máme v kádru přes 30 hráčů a 5 gólmanů, v průběhu července a srpna se nám ukáže, kdo si vybojuje místo v áčku a kdo začne v béčku. Valná většina rodičů s naším návrhem souhlasila," popisuje Doležal.

„Výhodou pro nás je bezesporu to, že nemusíme řešit žádné střídavé starty a hostování a hráči mohou mezi oběma týmy libovolně přecházet. Do béčka tak mohou chodit hrát i kluci, kteří se například rozehrávají po zranění, tým bude doplněn hráči z Benešova,“ dodává Doležal.

Kromě tréninků v Benešově bude mít slávistické béčko možnost využít i ledové plochy v Edenu, trenéři obou týmů budou úzce spolupracovat. „Pro náš klub se jedná o nový projekt, díky kterému bychom se chtěli posunout dále v práci s mládeží," uvádí sekretář mládeže František Pomahač.