Jako trenér je táta tvrdý, ale to patří k hokeji, ví Milan Antoš ml.

12.6.2017, Adam Nejedlý

Zatímco hokejová ikona sešívané historie a expert České televize Milan Antoš pokračuje ve své trenérské kariéře na střídačce juniorů vršovického klubu, připravuje se na kariéru profesionálního hokejisty jeho syn a jmenovec Milan Antoš mladší. Nadějný obránce posílil sešívané dorostence po svém odchodu z Letňan a poskytl rozhovor pro červenobílý web.

„Jako malý jsem tátu vždycky obdivoval,“ začíná potomek svého, zatím slavnějšího, otce. „Už jako pětiletý kluk jsem jezdil na jeho zápasy, táta mě dokonce často bral i do hráčské kabiny,“ přibližuje Milan Antoš své první kontakty s nejrychlejší kolektivní hrou. "Hokej jsem pak začal hrát samozřejmě tady, na Slavii." Po několika letech strávených v domovském Edenu se mladý obránce stěhoval do severočeských Litoměřic, odkud následně zamířil k letňanským Letcům. „Tam mě táta dokonce trénoval,“ vzpomíná Antoš. „Na střídačce umí být dost drsný, ale to k hokeji asi patří.“

Milan Antoš ještě v letňanském dresu

Po uplynulé sezoně se urostlý mladík rozhodl pro návrat do sešívaného dresu. „Mládež v Letňanech nebyla špatná, ale mnoho kluků po sezoně odešlo. Letcům také chybí juniorská extraliga,“ přibližuje talentovaný obránce své pohnutky k přesunu do Vršovic. „Zatím jsem tady moc spokojený, většinu spoluhráčů znám již ze svého dřívějšího působení ve Slavii,“ říká Milan Antoš.

A jaké jsou sezonní cíle starších dorostenců? „Chceme se dostat do play-off, to je základ. Co bude dál, se potom uvidí, to zatím neřešíme.“

Komentátor jako táta? To asi ne, směje se Antoš

Když se řekne Milan Antoš, lidé si nejčastěji představí produktivního útočníka, který válel v sešívaných barvách za minulé hokejové generace. To mladší z klanu Antošů má na ledě jiné úkoly. „Hraji v obraně. Začínal jsem jako útočník, ale byl to táta, kdo mě nakonec postavil do obrany," svěřuje se mladý slávista. „Neměl jsem takový ten potřebný čich na góly. Útočím ale rád, občas to i s těmi ofenzivními choutkami trochu přeženu a pak chybím vzadu,“ zubí se sympatický bek.

10
Na deset kanadských bodů dosáhl Milan Anotš v minulé sezóně ve starším dorostu Letňan. Díky dobrým výkonům si připsal i jeden start za reprezentaci do sedmnácti let.

Na kariéru televizního komentátora po vzoru svého otce, se ovšem mladý Milan Antoš příliš necítí. „Nevím, jestli by mě to úplně bavilo. Ale je určitě fajn zůstat i po konci kariéry u hokeje.“ Společné aktivity s otcem mimo ledovou plochu však přeci jen talentovaný bojovník má. „Pracujeme spolu na baráku, u toho se vždycky pohádáme,“ usmívá se Antoš. „Zajdeme spolu také do posilovny, ale to je asi tak všechno,“ přibližuje. A kam sahají hokejové sny mladého borce?

„Chtěl bych se dostat kamkoliv do dospělého hokeje. Extraliga by byla parádní, cokoliv navíc by byl sen,“ má jasno sympatický obránce. "Samozřejmě bych také jednou chtěl obléci dres ve slávistickém áčku, to si tu v kabině přeje každý." Urostlý bek však ví, že do cíle je ještě daleká cesta. "Teď se soustředím jen na přípravu a následující sezonu. Potřebuji nabrat nějaká ta kila, síla se mi na ledě bude hodit," ví Antoš.

No a jak mladý obránce odpočívá od hokeje? „Úplně klasicky. Hodím se na gauč a zapnu televizi,“ směje se mladý borec. „Hodně také chodím do kina, nejvíc na takové ty americké pecky, žádný Anděl Páně," uzavírá vesele Milan Antoš.