Norští soupeři nebo pražská derby. Mládež zná plán přípravy

3.6.2017, David Soumar

První srpen. Pro tři nejstarší mládežnické kategorie den, kdy vběhnou do kolotoče přípravných zápasů. O před sezonou tolik potřebné sebevědomí se na ledě začnou srdnatě rvát jak junioři, tak oba dorosty. Proti sešívaným celkům se během letní části sezony postaví kvalitní týmy. V Edenu budou k vidění hned dva souboje s rivalem z Holešovic, v Litvínově zase bude na programu tradiční turnaj.

Junioři

Napravit loňskou sezonu. Junioři bezpochyby v nadcházející sezoně půjdou po lepším výsledku, než jakého dosáhli loni. Nastartovat by je měly i přípravné zápasy, v nichž je čeká ostrý start.

Do osmičky srpnových klání vstoupí domácím střetem s Mladou Boleslaví 27. července, následně se hned na začátku srpna utkají i se Spartou. Právě pražská derby slávistickou přípravu rámují. Tečku za přípravou udělají koncem letních prázdnin duelem v Holešovicích.

O vylepšení loňského výsledku se nejstarší mládežnická kategorie sešívaných bude snažit i na turnaji v Litvínově. Loni ze čtyř duelů proti Jihlavě, Plzni a domácím chemikům nedokázali vybojovat ani jednu výhru.

Zbytek přípravy vyplní dvojzápas s Kladnem – loňským čtvrtfinalistou – nebo domácí utkání s Litvínovem. Nezůstane však jen u českých soupeřů. Atmosféru mezinárodního klání si sešívaní mladíci užijí proti výběru z Norska.

přát. čt 27.7.2017 Slavia M. Boleslav
přát. út 1.8.2017 Sparta Slavia
přát. čt 3.8.2017 Slavia Kladno
přát. čt 10.8.2017 Slavia Litvínov
přát. út 15.8.2017 Kladno Slavia
Turnaj so 19.8.2017 Slavia
Turnaj ne 20.8.2017 Slavia
přát. pá 25.8.2017 Slavia Norsko
přát. út 29.8.2017 Slavia Sparta

Starší dorost

Nejnabitější program čeká na starší dorostence, kteří mimo turnajových zápasů naskočí na led celkem sedmkrát. Opět bude na programu i derby s Holešovickými.

Starší dorost – stejně jako junioři – zápasem se Spartou do přípravy vstoupí. Následovat bude i boj s Kladnem, se kterým se potkávali Pražané loni v rámci druhé části sezony. Oba dva celky se nakonec se sezonou musely loučit už v úvodním kole vyřazovacího boje. Pro letošek tak budou mít jen větší ambice.

Se Středočechy budou na programu dvě utkání – domácí a venkovní. Obdobný vzorec platí i u dua střetnutí s Letňany. Po derby se Spartou si tak starší dorost užije další souboj s celkem z metropole.

Ani u staršího dorostu nebudou chybět zápasy v rámci přípravného turnaje. O konfrontaci nadnárodní úrovně se opět postará norský soupeř.

přát. út 1.8.2017 Slavia Sparta
přát. čt 3.8.2017 Kladno Slavia
přát. út 8.8.2017 Slavia Letňany
přát. čt 10.8.2017 Sparta Slavia
Turnaj so 12.8.2017 Slavia
Turnaj ne 13.8.2017 Slavia
přát. út 15.8.2017 Slavia Kladno
přát. st 23.8.2017 Letňany Slavia
přát. čt 24.8.2017 Slavia Norsko

Mladší dorost

Už v minulém roce si mladší dorostenci užívali zápasy na asijské půdě v rámci turnaje v Číně. O zajímavé zápasy v přípravě nepřišly ani letos. Na asijské půdě na přelomu dubna a května skončili druzí a cestu si užili i po nehokejové stránce. „Druhý ročník byl mnohem povedenější, Číňané výrazně zlepšili zázemí,“ říkal v rozhovoru Labuzík, který se účastnil obou ročníků.

Turnajové boje si dorostenci v červenobílých dresech vyzkouší letos ještě jednou. I oni se vydají do Litvínova.

Sebevědomí načerpané z výher v přípravných kláních by se mladšímu dorostu rozhodně hodilo. S předposledním místem ze skupiny D v předchozím ročníku extraligy spokojenost panovat nemohla. K lepším výsledkům pomůže i B-tým, který je od letošní sezony nově přihlášený v nižší soutěži.

Domácí část přípravy obstarají zápasy proti Letňanům, Hradci Králové a Mladé Boleslavi. S tímto triem soků se Pražané utkají jak v Edenu, tak na venkovním kluzišti.

přát. út 1.8.2017 Slavia Mountfield HK
Turnaj so 5.8.2017 Slavia