Seriál přípravných duelů je tady! Slavia na úvod hostí Benátky

2.8.2017, Martina Kramerová

Slávisté se po několikatýdenní dřině "na suchu" a takřka měsíční dovolené před více než týdnem vrátili do tréninku. Běhání a posilovnu však už vyměnili za led, kde se chystají vypilovat formu na začátek nadcházející sezony. V rámci ledové přípravy se sešívaní chystají odehrát hned jedenáct přátelských duelů. První z nich je na programu ve čtvrtek, kdy Slavia na půdě Edenu změří síly s Benátkami.

Měsíce odpočinku jsou pryč. Sešívaní příznivci už pomalu mohou oprašovat fanouškovské propriety a ladit hlasivky. Na začátek sezony si sice budou muset ještě nějaký ten pátek počkat, kolotoč přípravných zápasů však začne co nevidět.

Slavia se hned na úvod střetne s Benátkami, které pravidelně potkává v utkáních WSM Ligy. V uplynulém ročníku druhé nejvyšší soutěže byli Středočeši pro sešívané nepříjemným, ale vcelku oblíbeným soupeřem. Ze čtyř vzájemných zápasů červenobílí dokázali hned třikrát zvítězit. Protivník se radoval jen jednou.

Taková je bilance vzájemných zápasů Slavie s Benátkami z minulé sezony WSM Ligy.

Prvně proti sobě svedl los tyto dva soupeře už ve 2. kole. Slávisté museli dohánět dvoubrankové manko, utkání díky zásahům Jiránka a Chlouby ale nakonec vyrovnali a dotáhli duel do prodloužení. V něm rozhodl o zisku bodu navíc Šafránek.

Výhry na straně Slavie se pak urodily i ve 28. a 41. kole. Na vítězství 6:3 se velkou měrou podílel Jankovský, jenž zaznamenal dva góly. Po jedné trefě přidali Rys, Schleiss, Dušek a Šagát. Těsný triumf 2:1 o třináct kol později zajistili Pohl a Kubica.

Benátečtí si proti sešívaným připsali plný počet bodů pouze v jednom duelu. Zápas 15. kola byl poznamenán nenadálými změnami v kádru a slávisté ho prohráli 0:3. Právě po prohře se Středočechy ale odstartovala jejich vítězná šňůra, kterou dlouho nemohl žádný tým zastavit.

Změny v kádru? Slavia získala zkušenosti, Benátky dravé mládí

Slávisty sice může hřát příznivá statistika z minulé sezony, do přípravného duelu však půjdou hodně pozměněná mužstva. Sešívané mužstvo opustila řada hráčů - do Mladé Boleslavi vyrazil zkusit štěstí obránce Ronald Knot, kariéra beka Jana Pohla zase pokračuje ve Znojmě. Ze soupisky zmizela i jména jako Beránek, Bača nebo Pletka. V kádru ale zůstalo množství opor z loňské sezony, které doplnili noví hráči - Drtina, Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal či Barák.

Průvan v sestavě zažily i Benátky, některé hráče si stáhli liberečtí Bílí Tygři, opačným směrem poslali další nadějné hokejisty, aby se v dresu Středočechů rozehráli a nabrali zkušenosti. Kádr tak už v průběhu loňského ročníku opustil třeba Jan Ordoš, jenž by měl letos patřit k základním stavebním kamenům severočeského extraligového celku.

Řady benáteckých gólmanů rozšířil na druhé straně talentovaný Josef Kořenář, jenž podepsal smlouvu se San Jose Sharks. Příští rok však ještě stráví v Čechách a vedle zápasů za Jihlavu by měl v podobě střídavých startů naskočit i za Benátky.

Obranné řady vyztužili mladíci z liberecké juniorky - Vratislav Kunst, Ivan Kopecký a Vítek Turský. V útoku by měl tvrdit muziku například osmnáctiletý Průžek a další. Proti Pražanům se tak postaví hodně mladé, ale perspektivní mužstvo.

První přípravný duel nové sezony slávisté odehrají ve čtvrtek 3. srpna od 17:30 na Zimním stadionu v Edenu. Jak svěřenci trenéra Razýma odstartují novou sezonu?