Jágrovo Kladno! Slavia přivítá v Edenu silné Rytíře

9.8.2017, Martina Kramerová

Parádní úvod sezony. Slávistický vstup do série přátelských zápasů se snad ani jinak nazvat nedá. Sešívaní sice prozatím odehráli pouze dva duely, v obou ale ukázali, že dokážou zvítězit za každé situace a v jakékoliv sestavě. Před souborem trenéra Razýma ale po dvojzápase s Benátkami stojí náročnější soupeř – odvěký rival z Kladna, který by měl nově poskládaný tým prověřit daleko víc.

První zápas doma = výhra, další duel venku = opět triumf. Slavia začala přípravu na nový ročník WSM ligy ve velkém stylu. Nejprve v Edenu s přehledem porazila Benátky 4:1, poté si poradila se stejným soupeřem i na jeho domovském stadionu. Ve městě na sever od Prahy však mělo utkání zcela jiný průběh.

Zatímco ve Vršovicích sešívaní vedli po první třetině už 2:0 a došli si pro klidné vítězství, na půdě Benátek dvakrát prohrávali a museli dotahovat. Vítěznou trefu pak zaznamenal v závěrečné periodě David Šafránek.

V uplynulé sezoně Slavia vyhrála nad Kladnem dvakrát - jednou získala vítězství 4:2, podruhé vyhrála 1:0.

Ve čtvrtek ale červenobílí přivítají soupeře daleko zvučnějšího jména. Do Prahy se totiž chystá Kladno, které v létě hodně pozměnilo kádr a opět chce dobývat co nejvyšší mety. „Příprava na zápas bude stejná jako doposud. Osobně se na Kladno hodně těším. Čekám, že by se mohl hrát více kombinační hokej, což by nám mohlo více vyhovovat,“ řekl o soupeři slávistický snajpr Šafránek.

Rytíři mají oproti Slavii i zápasové manko. K přípravnému utkání totiž vyrazí teprve poprvé. Do přátelského souboje proti sešívaným by měly nastoupit i novopečené posily – například David Štich, který loni hájil barvy Mladé Boleslavi neboTomáš Kaut, jenž působil v Pardubicích. Premiéru v kladenském trikotu by si navíc měly odbýt i zahraniční akvizice – švédští útočníci Johan Lorraine a Linus Svedlund.

„Od utkání se Slavií nic nečekám. Vůbec necítím nervozitu. Nechci nijak machrovat, ale je začátek srpna, je to příprava. Kdybych měl být nervózní teď, tak nevím, co bych dělal v září," přiznal kladenský trenér Miloslav Hořava před zajímavým střetnutím.

I kdy se jedná pouze o přípravný duel, obě mužstva budou rozhodně chtít vyhrát, aby před startem WSM Ligy získala co největší sebevědomí a herní pohodu. Přestože sestavy obou celků doznaly během léta řady změn, dá se v Edenu očekávat hodně vyrovnané střetnutí. Ve čtyřech duelech loňské sezony vyšli dvakrát jako vítězové sešívaní a dvakrát Rytíři.

Jak dopadne první vzájemné měření sil v začínající nové sezoně, bude jasné ve čtvrtek večer. Úvodní buly bude na Zimním stadionu v Edenu vhozeno v 17:30.