Neudržíme koncentraci, lamentuje Doležal. Pomůže rozjezd béčka?

8.9.2017, David Soumar

Loni předposlední místo v soutěži? Realizační tým mladšího dorostu doufá, že se loňský scénář nebude opakovat a tým se rozjede naplno. V letošní přípravě ale sešívaní dorostenci moc přesvědčivé výkony nepodávají. Dle trenérů je hlavní problém v nedostatečné koncentraci hráčů. Pomoci by mělo „béčko“ v Benešově. Potenciál spolupráce obou celků však ještě není zcela vyčerpán. „Doufám, že díky blížícímu se startu soutěží to všechno najede na správnou, lepší kolej,“ uvedl trenér dorostenců.

Hala v Benešově. Právě v tomto středočeském městě by měl brzy zahájit sezonu B-tým mladšího dorostu. Rozjede se spolupráce naplno?

Tři výhry za deset přípravných zápasů? S takovým výsledkem nemůže být střídačka mladšího dorostu příliš spokojena. „Ty výsledky, které jsme uhráli, nás tíží a vracejí do situace, kde pořád hledáme tu ideální sestavu. Ty odchody kluků… Ať to byl Kubánek nebo Konopásek, v týmu se nám je nepovedlo nahradit. I proto výsledky vypadají dost mizerně,“ hodnotil přípravné období hlavní trenér.

S určitými pasážemi hry mohli být trenéři spokojeni. Se zápasem jako celkem už ale ne. „Nedařilo se nám hlavně udržet se po celou dobu utkání v tempu a v dobrém herním projevu. Měli jsme třetiny nebo části utkání, kdy jsme byli spokojení. Kluci se ale u toho neudrželi,“ pokračoval Doležal.

„Lépe rozehraná utkání jsme ztratili. To nás mrzí. Na tom je ještě třeba pracovat.“ Nejde však o něco, co by se dalo vypilovat v tréninku. „Vše je spíš o soustředění kluků na ty dané situace. Je to o tom, jak vnímají trénink nebo samotný zápas. Neudrží koncentraci nutnou pro danou situaci. Je třeba u nich vypěstovat jiné myšlení v zápase – aby se víc soustředili.“

Chceme se letos udržet v lepší skupině

Výsledky sešívaných by měla zrychlit i spolupráce s Benešovem. Tam od letošního roku sídlí sešívané „béčko“. „Mysleli jsme, že se ta zdravá konkurence zvýší. Kvalita hráčů ale není na takové úrovni, aby ten konkurenční tlak byl tak veliký. Kluci navíc aktuálně vědí, že mají jistotu zápasů v Edenu nebo v Benešově. Možná i pod tímhle tlakem ztrácejí motivaci,“ zamýšlel se Doležal.

3/10
Tři výhry z deseti zápasů. Sešívaní v přípravě přehráli Liberec, Mladou Boleslav a Letňany .

Spolupráce zkrátka není na takové úrovni, jak se čekalo. „Doufám, že díky blížícímu se startu soutěží to všechno najede na správnou, lepší kolej. Pak to určitě i kluky posune dál. Budou vytíženější. Když nebudou hrát za áčko, dostanou prostor v béčku.“ Pak by bylo i na samotných hráčích, aby zápasům obětovali vše.

Jako slušná motivace se jeví i blížící se start soutěže. „Všichni se samozřejmě těší, až se to rozeběhne,“ pravil Doležal s tím, že ne vše bude růžové. „Stresové situace ale budou daleko náročnější než v přípravě. Doufám, že na to jsou kluci připravenější. Snad zvládneme zápasy proti soupeřům, které bychom měli porážet. To by nás mohlo nastartovat, abychom se udrželi v lepší skupině,“ uzavřel trenér dorostu.