Hecovačky s Kvérou? Párkrát jsme na sebe zařvali, přiznal Kadlec

5.10.2017, Martina Kramerová

Dorážka z ostrého úhlu a kýžené vyrovnání. Útočník Martin Kadlec sice v polovině partie s Karlovými Vary dohnal gólové manko, sešívaní toho už však víc nestihli a prohráli na domácím ledě 1:5. Jediný střelec Slavie viděl příčiny prohry hned v několika faktorech – horším bruslení, faulech a bezzubé koncovce. „Škoda, že jsme neproměnili žádnou další šanci. Vary se pak dostaly na koně,“ mrzelo osmadvacetiletého forvarda. V dresu soupeře zazářil loňský spoluhráč Kverka. S ním proběhly před duelem i po něm drobné provokace.

Slavia ztratila další domácí zápas. Vary si z Edenu vezou všechny body. Jak utkání zhodnotit?
Utkání se hodnotí těžce, protože jsme prohráli. Myslím si, že dvě třetiny od nás nebyly úplně nejhorší. Měli jsme pohyb, vytvořili si nějaké šance. Škoda té části, kdy jsme vyrovnali na 1:1. Tam jsme měli chvilkový tlak a vypadalo to nadějně. Ale posledních deset minut zase vypadalo jako předchozí domácí zápasy. Nezvládli jsme závěr.

Pro Energii jste byli dlouho dobu vyrovnaným soupeřem. Co bylo pro vývoj konečného skóre nejzásadnější?
Důležité bylo to, že jsme žádnou šanci neproměnili v gól. Kdy jsme vyrovnali, nějaké příležitosti tam byly, jak už jsem říkal. Vary se zase postupně dostávaly na koně a na konci nás přetlačily.

Bylo nějakým způsobem poznat, že Energie ještě loni hrála extraligu? Z pohledu hry, zkušeností…
Nemyslím si, že by tam byl extra rozdíl oproti tomu, když přijedou Budějovice nebo Kladno. Mají tam dost mladých bruslivých kluků, hrajouu aktivně. Na to v zápase spoléhali a vycházelo jim to.

V utkání jste se opět nechali několikrát zbytečně vyloučit. Jak s tímhle problémem zabojovat?
Určitě musíme víc bruslit. Fauly často plynou z toho, že z naší strany trochu vázne pohyb. Na tom musíme zapracovat a zlepšit to.

Cíle pro Kladno? Musíme urvat body, ví Kadlec

V dresu soupeře nastoupili Jaromír Kverka a Henri Tuominen, kteří loni působili v Edenu. Proběhlo nějaké hecování?
S Kvérou jsme si večer před zápasem psali. Ale nějaké hecovačky tam moc nebyly. Jen párkrát jsme na sebe na ledě něco zařvali, ale jinak nic.

Jaromír Kverka přispěl k výhře dvěma góly. Nemohl mu při zakončení pomoci fakt, že z loňska znal velice dobře gólmana?
To bych úplně neřekl. Spíš ho takovéhle zápasy dokážou nahecovat. Předvedl, že se umí ukázat, když potřebuje. Je to šikovný hráč.

Prohra s Energií byla čtvrtou domácí porážkou v řadě. Jak se s touhle situací vypořádat?
Kdybychom to věděli, ta neprohráváme. Na tréninku se s tím snažíme něco dělat. Nacvičujeme věci, které by nám k tomu měly pomoct. Ale zatím bohužel. Dvě třetiny hrajeme slušný hokej a pak se to zlomí. Snad se to ale zlepší a ty domácí zápasy budeme zvládat. Tohle už je žalostné.

Oproti domácímu prostředí to venku Slavii naopak „píše“. V sobotu vás ale čeká nadupané Kladno. Co udělat pro dobrý výsledek?
Zregenerujeme, potrénujeme a jedeme na Kladno vyhrát. Musíme tam urvat tři body, když se nám doma zatím nedaří.