Z naší strany to bylo ospalé, Třebíč nás přehrála, uznává Polívka

2.11.2017, Martina Kramerová, Jiří Mokrý

Ve slávistickém brankovišti se musel hodně otáčet, aby eliminoval třebíčské útočné výpady. I když na začátku dostal smolnou branku, nešťastná situace ho nesrazila. Patrik Polívka si v duelu s Horáckou Slavií následně připsal několik skvělých zákroků, na vítězství se soupeřem z Vysočiny však výkon jeho týmu nestačil. „Domácí nás přehráli. A my jim to ulehčili. Byli jsme takoví ospalí," popisoval třiadvacetiletý brankář.

Studená sprcha. Tak vypadal pro Slavii úvod duelu s Třebíčí. Sešívanou obranu už po necelých dvou minutách obelstil Nedbal a Polívka lovil kotouč ze své klece. Podle hostujícího gólmana byl zlomový moment zápasu ale hodně smolný.

„Byla to taková nešťastná souhra náhod. Já chtěl soupeři vypíchnout puk, on v ten moment vystřelil a trefil mi hokejku. Mně to tam propadlo, ani nevím kudy. Musím se na to ještě zpětně podívat. Ale určitě to bylo smolný gól,“ smutnil po zápase maskovaný muž ve službách Slavie.

Přestože se červenobílí snažili přidat plyn a nakopnout útočný motor, rozdíl ve skóre se jim dohnat nepovedlo. A Horácká Slavia navíc ještě navýšila vedení. Mužstvu trenéra Razýma nedokázala vybičovat ani ostrá slova v šatně. „V kabině byla bouřka. Ze strany trenérů i ze strany starších kluků a kapitána. Ale tentokrát to nepomohlo,“ přiznal Polívka.

„Myslím si, že nás domácí přehráli. Bohužel takřka ve všem. Podle mě to pro ně bylo zasloužené vítězství. Odzadu to vypadalo, že jsme my byli takoví ospalí a bylo to málo. Nechci snižovat výkon Karla Vejmelky, ale my jsme mu to strašně ulehčili,“ dodala sešívaná sedmasedmdesátka.

Slávistický gólman, jenž se střídá v brankovišti s Dominikem Frodlem, se zároveň zamyslel nad tím, proč jsou zápasy Slavie jako na houpačce. „My se s tímhle trápíme už, dá se říct, od začátku sezony. Máme zápasy, kdy máme šance, kdy je to dobré. A pak máme utkání, kdy jsme úplně nuloví. Opakuje se to poněkolikáté. Teď co s tím. Musíme na tom zapracovat,“ uzavřel Polívka.