Malí slávisté ohromili svým výkonem na turnaji ve Švýcarsku!

13.6.2017, Lucie Nestrašilová

Změřit síly na mezinárodní turnaj do Švýcarska vyrazili na konci sezóny hráči ročníku 2006, 2007 a 2008. Turnaj s 23letou tradicí byl však netradiční. Všechny zúčastněné týmy byly složeny ze třech formací hráčů vždy jiného ročníku – jedna formace = jeden ročník.

 
 

Vždy po 90ti vteřinách utkání došlo k pravidelnému střídání ročníkových formací, aby hráči stejného věku nastupovali ve hře vždy proti sobě. Turnaj s názvem Tournoi International des Piccolos de Fribourg - TIPF se odehrál v univerzitním městě Fribourg, kde v současné době v místním hokejovém týmu působí odchovanec Slávie Roman Červenka.

TIPF turnaj je rovněž nazýván turnajem „NHL“ a to proto, že každý z týmů reprezentuje jeden z vybraných týmů NHL. Celý víkend tak hráči z Německa, Švýcarska, Francie, Itálie, Slovinska a České republiky trávili v barvách jednoho z týmů nejprestižnější hokejové ligy světa.

Naši hráči reprezentovali tým Chicaga Blackhawks pod názvem Blackhawks Prague. Tým vedený trenéry bývalé 5.třídy Tomášem Kucharčíkem a Tomášem Chludilem si vedl po celou dobu turnaje opravdu skvěle. Do turnaje jsme vstoupili jednoznačným vítězstvím nad místním týmem Avalanche 10:0, v druhém zápase proti hokejistům z Francie z týmu Canadien Briancon (Montréal) opět naši hráči předvedli, že hokej umí a do dalšího dne si odnesli vítězství 7:0. Další den hned po ránu zdolali tým Bruins 7:1, následoval tým z Německa Canucks, který našim podlehl při konečném skóre 4:0. Poslední hrací den začal pro indiány z Prahy rovněž drtivou výhrou 9:0 nad Flames. Do finále tak šli naši hráči jako jasní favorité s jednoznačným turnajovým skóre 37:1.

Finále, které se odehrálo v hlavní místní hokejové aréně bylo velmi slavnostní. Nechyběly ani hymny obou zemí finálových týmů a závěrečný slavnostní program. Náš tým se s turnajem rozloučil vítězstvím nad Blues Ljubljana 5:0! Celý turnaj tým malých Slávistů v barvách Blackhawks prošel bez jediné porážky s úctyhodným skóre 42:1, kdy jsme onen jeden jediný gól obdrželi z trestního střílení. Bylo to navíc úplně poprvé, kdy se některý z českých týmů zapsal mezi účastníky turnaje.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže