Mladší dorost vybojoval v Pekingu skvělé druhé místo

5.5.2017, David Mencl

Na přelomu dubna a května se sešívaní účastnili velmi dobře obsazeného turnaje v čínském Pekingu, kde se utkali se soupeři z Ruska, Švédska, Německa nebo USA. V základní hrací době neprohráli jediné utkání a nakonec skončili jen těsně druzí za vítězným týmem Eisbären Berlin A. Červenobílí si připsali i další významné ocenění – nejlepším útočníkem celého turnaje byl vyhlášen slávista Tomáš Labuzík.

Program v Pekingu byl velmi náročný, Pražané museli zvládnout šest utkání během pouhých pěti dní. Hrací doba jednotlivých zápasů byla sice lehce upravena, když místo dvaceti minut trvala jedna třetina jen patnáct minut, stejně to ale nebylo vůbec jednoduché. Slávisté totiž absolvovali i několik výletů, během kterých navštívili Velkou čínskou zeď, Zakázané město, náměstí Nebeského klidu, Chrám nebes nebo českou ambasádu.

Turnaj pro Slavii začal zápasem proti týmu Eisbären Berlin B. Sešívaní si s německým soupeřem bez problémů poradili a po dvou gólech Labuzíka a jedné brance Rulce a Nováka si připsali první tři body. Hned následující den přišlo další jednoznačné vítězství červenobílých, kteří nasázeli švédskému týmu Nordic Vikings šest gólů.

Během třetího hracího dne čekaly na slávisty hned dva duely. Nejdříve rozstříleli domácí výběr sedmi brankami, následně přišel zápas proti pozdějšímu vítězi. Eisbären Berlin přivezli do Číny hned dva týmy a ten lepší nakonec nenašel ani jednoho přemožitele. Jediná Slavia s ním dokázala držet krok a nakonec podlehla až po samostatných nájezdech.

V závěru turnaje měli před sebou Pražané soupeře z USA a Ruska. Duel s Golden Bears nenašel vítěze po základní hrací době, v nájezdech pak uspěl celek ze Severní Ameriky. Své působení v Pekingu zakončili červenobílí vítězně, když si poradili s ruským Chabarovskem.

Ze slávistických hráčů se turnaj nejvíce vydařil Tomáši Labuzíkovi, který v šesti zápasech nasázel deset branek, přidal tři asistence a proti výběru Pekingu si připsal hattrick. Za své výkony byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje.

Výsledky Slavie:

• 28.4. Eisbären Juniors Berlin B – HC Slavia Praha 0:4 (Branky: Labuzík 2, Rulc, Novák)
  • 29.4. HC Slavia Praha – Nordic Vikings 6:2 (Svoboda 2, Labuzík 2, Hofmann, Čapka)
  • 30.4. Beijing Select – HC Slavia Praha 2:7 (Labuzík 3, Burda, Míšek, Novák, Jágr)
  • 30.4. HC Slavia Praha – Eisbären Juniors Berlin A 3:4sn (Labuzík 2, Jágr)
  • 1.5. HC Slavia Praha – Golden Bears LA 3:4sn (Jágr 2, Labuzík)
  • 2.5. Amur Chabarovsk – HC Slavia Praha 0:3 (Jágr 2, Míšek)
  • Konečná tabulka:

Pořadí Tým Počet bodů