Po roce znovu mezinárodní turnaj v Číně, mladí slávisté míří do Pekingu

26.4.2017, David Mencl

Minulý rok se sešívaní mladíci účastnili premiérového hokejového turnaje v čínském Pekingu. Číňané budou v roce 2022 pořádat zimní olympijské hry, a tak se snaží alespoň trochu přiblížit nejlepším hokejovým státům. Jedním z krokem bylo vytvoření každoročního mezinárodního turnaje, kterého se účastní i Slavia. Do nejlidnatější země se vydaly dva červenobílé týmy, mladší dorost a mužstvo složené z hráčů 8. a 7. třídy.

Pekingská asociace ledního hokeje pořádá na přelomu dubna a května druhý ročník mládežnického turnaje. Kromě domácího výběru se ho účastní týmy z celého světa, nechybí ani týmy ze Švédska, Ruska nebo USA. Pro sešívané je to tedy ideální příležitost porovnat schopnosti se stejně starými hráči z jiných hokejově vyspělých zemí.

Na turnaji nejsou kategorie rozděleny tak, jak je zvykem v Česku. V jednom týmu budou hrát hráči narození v letech 2002 a 2003, což odpovídá mladšímu dorostu, druhý tým je pak složený z hráčů narozených v letech 2004 a 2005. Tyto dva ročníky odpovídají 7. a 8. třídě.

Zápasy týmu ročníků 2002 a 2003 na turnaji:

• 28.4. Eisbären Juniors Berlin B (Německo) – HC Slavia Praha
  • 29.4. HC Slavia Praha – Nordic Vikings (Švédsko)
  • 30.4. Beijing Select (Čína) – HC Slavia Praha
  • 30.4. HC Slavia Praha – Eisbären Juniors Berlin A (Německo)
  • 1.5. HC Slavia Praha – Golden Bears (USA)
  • 2.5. Amur Chabarovsk (Rusko) – HC Slavia Praha
  • Zápasy týmu ročníků 2004 a 2005 na turnaji:

• 28.4. HC Slavia Praha – Jokerit Helsinki Yellow (Finsko)
  • 28.4. HC Slavia Praha – Maplesoft Hawks (USA)
  • 29.4. Nordic Vikings (Švédsko)– HC Slavia Praha
  • 30.4. Jokerit Helsinki Blue (Finsko) – HC Slavia Praha
  • 1.5. HC Slavia Praha – Pardaugava Riga Select (Lotyšsko)
  • 1.5. Amur Chabarovsk (Rusko) – HC Slavia Praha
  • Některé kluby vyslaly do Číny v jedné kategorii více týmů, a tak v turnaji starších hráčů najdeme dvě mužstva Berlína. Mez mladšími se pak objevují dva celky Jokeritu Helsinki.

Oba slávistické týmy už odletěly, ve středu se vydaly přímým spojem až do Pekingu. Mladí červenobílí hokejisté nemíří do hlavního čínského města jen za hokejem, hned druhý den turnaje totiž mají od pořadatelů turnaje naplánovanou prohlídku největších památek.

Po skončení turnaje se můžete těšit na podrobné výsledky turnaje a rozhovory s trenéry a hráči.