Varům nedáme nic zadarmo, burcuje Pohl

17.03.2018, Hana Hájková

Sešívaní padli i na domácím poli a Energie tak vede v sérii už 3:0. Začátek utkání se pro domácí vyvíjel velmi příznivě a tlak si udrželi až do druhé třetiny, ovšem poslední periodu ovládli hosté a dvanáct sekund před koncem rozhodli zápas. „Varům nenecháme nic zadarmo,“ zdůrazňuje slávistický obránce Pohl před nedělním utkáním, ve kterém bude hrát Slavia od 17:00 o přežití.

Semifinálová utkání se přesunula do Edenu a v prvním zápase odcházejí domácí z ledu se sklopenou hlavou. Ač v prvních dvou částech hry byl vidět ze strany sešívaných velmi pěkný hokej, nakonec si další bod připisuje soupeř. „Myslím si, že dvě třetiny jsme Vary nepustili k většímu tlaku, až v poslední části začali více hrát, napadat nás, a nakonec se dostali do šancí, které využili,“ komentuje průběh duelu Jan Pohl.

Tvrdá rána Jana Pohla vedla k první brance proti Varům

Ke konci úvodní třetiny se právě Pohl s Šagátem postarali o vedoucí branku, když po jejich úspěšné kombinaci Martin Kadlec tečoval puk přímo za Novotného a poslal tak Slavii do vedení. „Šagy byl u mantinelu, já jsem na něj houkl a on to přihrál. Puk nešel úplně po ledě, snažil jsem se ho co nejrychleji dostat do brány, tam stál dobře Káca a tečoval přímo do sítě,“ popisuje situaci před bránou autor asistence.

„Ze startu třetí třetiny jsou dostali smolný gól odražený myslím od mantinelu, ovšem ten druhý jsme zkrátka neohlídali,“ vysvětluje Pohl gólové momenty hostů. Ti rozhodli gólem na 2:1 přesně 12 sekund před koncem. „Únava sice na nás po odehraných zápasech byla znát, ale tu si nemůžeme připouštět, musíme být na takový tlak zvyklí,“ komentuje Pohl závěr zápasu, kdy Vary domácí hráče pořádně zatlačily.

Během venkovních zápasů si slávisti uvědomili, jak těžkým soupeřem Vary umí být, ovšem domácí prostředí vnímá Pohl velmi pozitivně, a to díky zázemí a fanouškům, kteří přispívají k lepší hře. „Ve Varech jsme zjistili, že když zatlačíme, tak dokážeme soupeře dostat do úzkých, ale často ten tlak ustojí, a navíc ve finále zužitkují,“ hodnotí zkušenosti z předešlých utkání.

Následující den se opět Pražané postaví proti Energii a budou se snažit dostat hru zpět na karlovarský led. „Do zítra se musíme zregenerovat, odpočinout si a nenechat jim to zadarmo. Další zápas jim nenecháme, musíme udělat zásadní a důležitý krok, vyhrát, tím jim to vrátíme,“ říká s odhodláním Jan Pohl.