Ptejte se: Josef Beránek

Ptejte se: Josef BeránekDo Slavie přišel dvaatřicetiletý světoběžník těsně před začátkem loňské sezóny a jeho příchod do Edenu byl velkou bombou. O jeho angažování se nejvíce přičinil GM a trenér Slavie Vladimír Růžička. Oba začínali s hokejem v Litvínově a u zlatého triumfu v Naganu byli ještě jako spoluhráči. Josef Beránek (25.10.1969) je nyní v pozici, ve které byl ve Slavii před lety Vladimír Růžička – je slávistickým kapitánem!

Pochází z Litvínova, kde také začínal s hokejem a šel ve šlépějích svého otce. V nejvyšší soutěži debutoval v 17 letech, po dvou sezónách v barvách chemiků nastoupil na vojnu do Trenčína. S Duklou vybojoval stříbro, v semifinále si Trenčín poradil s Litvínovem, který trénoval Beránkův otec. Další rok se vrátil na sever Čech a odehrál svojí nejlepší sezónu – 60 bodů, ve finále pak prohráli chemici s Jihlavou.

V roce 1989 byl draftován Edmontonem Oilers, v roce 1991 vstoupil do NHL. V zámoří strávil s přestávkami devět sezón, v dresu Olejářů, Letců z Philadelphie, Tučňáků z Pittsburghu a Vancouveru Canucks odehrál 588 utkání s bilancí 123+152. Během té doby se třikrát vrátil do Čech a vždy posílil mistrovský Vsetín (94/95, 96/97 a 97/98). Celou sezónu odehrál jen v ročníku 1997/98, rok předtím se postaral o vyřazení Slavie ve čtvrtfinále a pak byl "povolán" Pittsburghem do NHL.

V reprezentaci odehrál celkem 102 utkání a vstřelil 24 branek, největšího úspěchu dosáhl na olympiádě v Naganu. Čtyřikrát se zúčastnil MS, naposledy v roce 1998. Další pozvánky do národního týmu se dočkal až letos, nový kouč Lener mu dal důvěru na ČP Cupu ve Zlíně a také na finské Karjale. Skvěle si rozuměl s Radkem Dudou a v šesti utkáních si připsal 7 bodů (4+3).

První zápas za Slavii odehrál 11. září 2001 v Hradci proti Pardubicím, první branku si připsal ve 4. kole proti Č. Budějovicím a první hattrick proti Havířovu. Měl formu, v rozletu ho však zastavila ve 14. kole zlomená ruka, která Beránka vyřadila na dva měsíce a vzala mu i naděje na olympiádu v Salt Lake City. Slavii však dovedl až do semifinále přes favorizované Pardubice a na svého kapitána budou v Edenu všichni spoléhat i letos.

ODPOVĚDI NALEZNETE V ČLÁNKU

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 80 odpovědí v této kategorii celkem.

22.2.2003, 20:54

Josef, You can marry heror quit her. Let me know your decision through this Web page. I can aslo give the information about Simona to the press.
22.2.2003, 13:19

Any decision concerning Simona
Aleš J. (jakoda@volny.cz - Praha 10)
15.2.2003, 09:37

Pane Beránek, budete kandidovat na prezidenta? :-))
LuK (edenboy@seznam.cz - Praha/Slavia)
14.2.2003, 21:16

Ahoj Pepo. Mohl bys prosím vyjmenovat sestavu podle přezdívek.
kulich (kulisha@centrum.cz - praha)
14.2.2003, 20:23

co si myslis o recich, ze hrajes lip v reprezentaci nez obycejne za Slavii?
Ála (alakal@seznam.cz - *S*L*A*V*I*A*)
13.2.2003, 21:22

Ahojky, četl sis otázky na webu nebo jsi počkal až Ti je redakce položí k odpovídání? Čteš si třeba reportáže z výjezdu fanklubu na zápasy venku?:-) Jaká je Tvoje oblíbená barva? Měj se, Ála
Kamil P. (tomaaaso@seznam.cz - Praha)
13.2.2003, 14:39

Dobry den, chtel jsem se zeptat, jestli si myslite, ze Pardubice budou v play off stejne suvereni jako v lize a jestli neni skoda, ze jsme jim "pustili" Tomase Diviska?
David (nemam - Praha)
13.2.2003, 14:22

Ahoj. Předem vám chci blahopřát k výsledkům jaký teďka předvádí te. Kam jezdí te slavit vitezství po zápasech? Chodí te si sednout i někam po tréninku? Jak berete mladý mezi vás? Má te nějákej oblíbenej podnik nebo podniky? Mnoho zdaru a doufám že budem slavit titul?
42 (42@sez.com - prahazitty)
13.2.2003, 01:46

Cus bery, seš kuřák nebo nekuřák??.......to neni dotaz na tvoji orientaci :)
12.2.2003, 19:08