4.1.2018, Tomáš Pauček

Ach, ta oslabení. Slávisté se z Kladna vrací s prázdnou

Početní nevýhody. To bylo nejbolavější místo sešívaných, kteří ke svému prvnímu zápasu v novém roce vyjeli na led silného Kladna. Ti si za šedesát minut připsali hned sedm dvouminutových trestů, což pro rozjeté Rytíře znamenalo ideální možnost, jak si potřetí v řadě zastřílet. A svou možnost bohužel využili náramně, hned tři přesilovky dokázali využít, vyhnali Frodla z branky a do roku 2018 tak vstoupili vysokým vítězstvím 7:2...

36.kolo, čtvrtek 4.1.2018, ČEZ Stadion, HC Rytíři Kladno - HC Slavia Praha
HC Rytíři Kladno
Kladno
7:2(2:1, 2:1, 3:0)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 18. Machač (R. Přikryl, Štich), 20. Machač (Zelingr, Svedlund), 30. M. Hořava (Kurjanov, J. Kloz), 32. T. Kaut (Zelingr), 42. D. Tůma (J. Kloz), 44. M. Hořava (P. Hořava, Kurjanov), 45. Redlich (Zikmund) – 7. Račuk (Pohl, Endál), 26. Z. Doležal (Endál, Šafránek). Rozhodčí: Škrobák, Sýkora - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:2. Diváci: 2710. Střely na branku: 47:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2.

HC Rytíři Kladno: Cikánek – Kehar, P. Hořava, Veber, F. Matula, Zelingr, Repe, Štich – Machač, Zikmund, T. Kaut – Redlich, Kurjanov, R. Přikryl – J. Kloz, D. Tůma, Kubík – Pekr, Svedlund, M. Hořava.

HC Slavia Praha: Frodl (44. Vecka) – Ryzák, Pohl, Štibingr, Šmíd, Kasík, Barák, Kolařík – Endál, Krliš, Šagát – M. Ondráček, Račuk, Jankovský – Z. Doležal, J. Doležal, Šafránek – Nedvídek, Kubica, Šergl.

Slávisté do důležitého zápasu vstoupili aktivně a v prvních minutách ditkovali tempo hry. Domácí jejich pohybu nestačili a po necelých pěti minutách šli poprvé do oslabení - to zkraje sedmé minuty potrestal Marek Račuk, který od modré čáry propálil Cikánka!

Další útočné choutky Pražanů ale zhatily hned tři přestupky proti pravidlům. Dvě vyloučení Kubicy ještě domácí nepotrestali, to Doležalovo už ano, když si Patrik Machač najel na krásnou přihrávku a doklepl kotouč za bezmocného Frodla. Ten byl v permanenci i nadále, čelil i úniku Zimunda, krátce před koncem třetiny ale kapituloval podruhé - patnáct vteřin před sirénou tečoval nahození od modré znovu Patrik Machač a otočil tak skóre ve prospěch Rytířů.

Do druhé části vstoupili lépe Kladenští, kteří svým napadáním nutili sešívané k chybám, mezi které patřilo například další vyloučení, tentokrát po faulu Kasíka. To ale Pražané přečkali bez úhony a naopak po dlouhé době dostali možnost zahrát si přesilovku oni. A stejně jako v první třetině jí dokázali využít, tentokrát po dobré práci Endála, který našel nekrytého Zdeňka Doležala, jenž znovu srovnal.

Domácí však bohužel byli celou druhou třetinu bruslivější a brzy si znovu vrátili vedení, dvojnásobnou početní nevýhodu potrestal po hezké kombinaci Miloslav Hořava. Po vstřelené brance se navíc nabuzení Rytíři nastěhovali před Frodlovo brankoviště a po dvou minutách udeřili počtvrté - backhandové nahození Tomáše Kauta si záhadným zpsůobem našlo cestu až za jeho záda - 4:2. Sešívaní se snažili o rychlou odpověď, tu ale zhatil další trest, Ryzák navíc obdržel i jeden osobní, desetiminutový. Druhá část tedy skončila stejným výsledkem, jako ta první.

Bleskový nástup Kladna vyhnal Frodla z branky

Na nástup do třetí třetiny by červenobílí nejraději rychle zapomenuli. Rozjeté Kladno si s nimi vůbec nebralo servítky a vysílalo na Frodla jednu střelu za druhou. Nejprve se po necelých 80 sekundách přesně trefilnejlepší střelec ligy David Tůma, v pořadí již sedmé slávistické vyloučení v utkání potrestal druhou trefou v zápase Miloslav Hořava. Ten zároveň svou trefou podruhé v sezoně vyhnal Frodla z branky, jeho místo tak zaujal teprve osmnáctiletý junior Daniel Vecka.

Ani ten se ale dlouho neohřál a lovil puk ze síťky, rozhozenou obranu sešívaných potrestal přesnou ránou z mezikruží Tomáš Redlich a stanovil tak skóre již na 7:2 ve propsěch Rytířů. Ti mimochodem i s jeho gólem vstřelili za poslední tři zápasy těžko uvěřitelných 24 branek... I přes jejich aktivitu už ale žádnou další nepřidali a zkraje roku 2018 tak uštědřili Slavii nejvyšší prohru v sezoně, porazili jí vysoko 7:2.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): „Už do třetího nebo čtvrtého zápasu po sobě jsme vstoupili špatně. Byli jsme u všeho později a měli jsme kliku, že jsme prohrávali jen 0:1, protože Slavia byla ve všem lepší a vyhrála každý osobní souboj. Ani nevím, jestli jsme v prvních deseti minutách vystřelili na bránu. Můžeme děkovat gólmanovi jako už poněkolikáté. Na konci třetiny jsme šťastně otočili, myslím si, že ten výsledek byl ale nespravedlivý. Od stavu 2:2 jsme ale začali hrát dobře a potom už jsme si vítězství zasloužili. “

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Do zápasu jsme vstoupili dobře a měli jsme výborný pohyb. V prvních sedmi minutách jsme prakticky nepustili Kladno ze třetiny. Vytvářeli jsem si souvislý tlak a proměnili jsme přesilovku. Hráče jsme samozřejmě před zápasem upozorňovali, že Kladno hraje velice dobře přesilové hry a že v předešlém zápase dalo čtyři góly z přesilovek. Vypadá to, že to naši hráči chtěli vyzkoušet, takže jsme dostali zase tři góly z přesilových her my. Pak už se to proti takovému soupeři velice těžko otáčí. Kladno dneska zaslouženě vyhrálo. “