27.12.2017, Michal Toman

Čtvrtá výhra v řadě! V Ústí rozhodla druhá třetina

Poslední venkovní zápas v roce 2017 sehráli slávisté v Ústí nad Labem. Na severu Čech začali Pražané výborně, když se už ve třetí minutě prosadil Zdeněk Doležal. Slovan ovšem dokázal záhy vyrovnat a zápas tak rozhodla až druhá třetina. V té se červenobílí prosadili v oslabení, v přesilovce i při hře pěti proti pěti a po bezchybně odbráněné třetí třetině si odvezli do Prahy všechny tři body.

34.kolo, středa 27.12.2017, HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha
HC Slovan Ústí nad Labem
Ústí nad Labem
2:5(1:1, 1:3, 0:1)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 9. Smolka (Roubík, Melka), 40. Vrdlovec (Husák, Merta) – 3. Z. Doležal (Endál, Kolařík), 33. L. Krejčík (Šafránek), 37. Barák (Kasík, Šafránek), 39. Nedvídek (Šmíd, Endál), 59. Račuk (J. Holý). Rozhodčí: Veselý, Veinfurter – Toman, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1546. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Severa – Kuběna, L. Volf, T. Jandus – Navarra, Macek, Najman

HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, J. Holý, Barák, Kasík, Ryzák, Kolařík, Šmíd – J. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Kubica – Endál, Nedvídek, Z. Doležal – Šmerha, Furch, M. Ondráček

V sestavě sešívaných pro duel v Ústí nechyběl havlíčkobrodský Lukáš Endál. A není divu, že to byl právě on, kdo se postaral o první velkou šanci zápasu. Jeho nebezpečnou střelu sice brankář Dlouhý vyrazil, jenže pouze k připravenému Zdeňku Doležalovi, jehož pohotová dorážka skončila v síti.

Slovan se však z inkasované branky rychle oklepal a dokázal o pár minut později vyrovnat. Na trestnou lavici putoval slávista Jankovský a Ústečtí ani ne po půl minutě přesilovou hru využili. Roubík našel zpoza branky volného Pavla Smolku, jenž zakončil přesně do pravého horního růžku Frodlovy klece.

Pražané s odpovědí počkali až do 33. minuty, ale pro Severočechy to byla pořádná rána. Lukáš Krejčík totiž vypálil ve vlastním oslabení a jeho projektil zaplul až za záda domácího gólmana.

Rozhodly tři góly ve druhé třetině

Červenobílí se dokázali o chvíli později prosadit i v početní výhodě, když dostal puk do sítě Jindřich Barák, a to nebylo všechno. Minutu před koncem druhé dvacetiminutovky si Slavia při hře pěti proti pěti vytvořila tlak, který díky Lukáši Nedvídkovi využila a rázem vedla o tři branky.

Domácí hokejisté sice dokázali ještě do přestávky bleskově snížit po rychlé akci, na jejímž konci stál bývalý slávista Daniel Vrdlovec, ale ve třetí třetině je čekala pořádná fuška, pokud chtěli pomýšlet na bodový zisk.

A svůj cíl domácí nesplnili. Slávistický obranný val v čele s výborně chytajícím Frodlem nedovolil Slovanu vstřelit ani jednu branku, naopak sám slavil, když se trefil v posledních minutách do prázdné branky domácích Marek Račuk. Sešívaní tak v posledním venkovním utkání v roce 2017 získali tři body.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Do zápasu jsme vstoupili špatně. Chyběl nám pohyb, prohrávali jsme osobní souboje, ve kterých nás Slavia jasně přehrávala. Naše hra se zlepšila po vyrovnávacím gólu, od té doby jsme hráli dobře celou tu třetinu a mohli jsme o pár gólů odskočit. Druhá třetina byla z naší strany hodně špatná. Celý zápas jsme si prohráli našimi přesilovkami, protože nám vůbec nešly. Posledních deset minut zápasu jsme měli pět nebo šest tutových šancí. Hostům však výborně zachytal gólman. Prohra nás mrzí o to víc, že přišlo hodně diváků, ale Slavia si asi zasloužila vyhrát.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Určitě jsme rádi, že si odvážíme z Ústí tři body. Myslím, že jsme podali dobrý výkon, měli jsme dobrý pohyb. Jediné, čeho se musíme pro příště vyvarovat, jsou zbytečné fauly. Samozřejmě známe kvalitu soupeře, jeho hráči přesilovky umí využít. Povedlo se nám oslabení sice z větší části ubránit, ale příště nám to nemusí vyjít.“