12.8.2016, Adam Kolář

Další výhra! Sešívaní nedovolili Jihokorejcům ani gól

Čtvrtý soupeř v přípravě byl pro Slavii velkou neznámou. Slávisté se totiž na domácím ledě střetli s jihokorejskou Hallou. Ta při svém přípravném turné po Česku dokázala porazit například České Budějovice. První dvě třetiny byly hodně opatrné, přesto sešívaní díky Chloubovi vedli. Na domácí sedmnáctku navázal v závěrečném dějství navíc také Štebih, a protože Frodl dokázal udržet čisté konto, oslavili Pražané v přípravě čtvrtou výhru.

příp., pátek 12.8.2016, Slavia - Halla
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Halla

Branky a nahrávky: 15. Chlouba (Markovič, Dušek), 44. Štebih (Dušek, Markovič). Rozhodčí: Škrobák – Frodl, Žídek. Vyloučení: 3:4. Bez využití.

Slavia: Frodl – Drtina, Valík, Štebih, Duda, Hraško, Andrlík – Chlouba, Dušek, Markovič – Kadlec, Kverka, Rys – Jankovský, Šafránek, Loskot – Ondráček, Jiránek, Heldák.

Halla: Dalton – Plante, Zeleňák, Lee Don Ku, Kim Won Jun, Kim Hyun-Soo, Kim Yoon-Huan – Kim Won-Jung, Kim Sang-Wook, Kim Ki-Sung, Mun Kuk-Hwan, Shin Sang-Woo, Ahn Ji-Hu, Shin Sang-Hoon, Radunske, Ahn Jung-Hyun, Sung Woo-Je, Jandus, Michnáč.

Pražany čekal druhý zápas ve dvou dnech, a tak dostali příležitost mladíci. Do branky se postavil Dominik Frodl a a ve čtvrté útočné formaci nastoupil junior Denis Heldák.

První minuty se nesly ve znamení opatrného oťukávání z obou stran, sešívaní mohli otevřít skóre během přesilové hry, kterou ale využít nedokázali. Přesto však do kabin odcházeli spokojenější. Markovič, jenž vedl tým při Mikulíkově absenci jako kapitán, objel branku a vybídl ke skórování Romana Chloubu, jenž měl už pozici hodně snadnou.

Žádný brankostroj ale houževnatí Korejci nedovolili. Také ve druhé periodě viděli diváci v Edenu hodně opatrnou hru z obou stran, blíže ke gólům ale byli slávisté. Ve 22. minutě Kverka sice překonal Daltona, jeho střelu ale zastavila tyčka. O tři minuty později ujeli Pražané do přečíslení dvou proti jednomu, Rysův bekhend však zamířil těsně mimo tři tyče. Oproti duelu s Kladnem bylo k vidění mnohem více přesilových her, ani jeden celek v nich ale udeřit nedokázal, a tak po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli stále fotbalové skóre.

Čtvrtou výhru v přípravě pojistil Miha Štebih

Do závěrečné části vstoupili hodně aktivně domácí. Po několika pokusech od modré, které ještě gólman Hally dokázal vychytat, dostal na levém kruhu příliš prostoru Miha Štebih a na jeho umístěnou dělovku už byl Dalton krátký.

Následně jako kdyby spadla z červenobílých nervozita a byli to právě oni, kdo diktoval tempo hry, Dalton však svůj tým držel. Velkou možnost měl Kverka, ale proti jeho blafáku vytáhl gólman ve službách korejského týmu výborný zákrok lapačkou. V samotném závěru utkání pak musel být v pozoru také Frodl, po nečekaném odrazu puku ho ale Sung Woo-Je nepřekonal. Sešívaní tak uhájili dvoubrankové vedení a připsali si v přípravě čtvrtou výhru z pěti utkání.

Tak trochu tradičně následovaly po šedesáti minutách ještě samostatné nájezdy. V nich byl Frodl opět bezchybný a jediným, kdo dokázal skórovat byl Roman Chlouba, takže se mohli hráči Slavie radovat také z výhry v této dovednostní disciplině.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Věděli jsme, co můžeme od soupeře očekávat, měli velice dobrý pohyb. Na našich klucích se hodně projevila únava z uplynulého týdne, kdy se hodně trénovalo. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli, k čemuž přispěl výborným výkonem také Frodo. Po této stránce jsme tedy spokojení, přestože tam bylo hodně chyb. Na druhou stranu dost z nich plynulo z únavy. Každopádně po tomto zápasu nebudeme dělat žádné velké závěry.“

Patrik Martinec (Anyang Halla): „Pro nás to byl super zápas, parádní příprava. Sice jsme prohráli, ale hráčům až na to, že nedávali góly, nemůžu nic vytknout. Hráči navíc včera hráli s Litoměřicemi, takže byli poměrně unavení, přesto to proti Slavii bylo dobré a kvalitní.“