3.9.2016, Adam Kolář

Další výhra! Starší dorost veze z Kladna tři body

Starší dorostenci vstoupili do sezóny pohodlnou výhrou nad Litvínovem, na níž dokázali na kladenském ledě navázat. Sešívaní na svého soupeře vlétli a po dvaceti minutách vedli o tři branky. Zbytek zápasu pak své vedení kontrolovali a nakonec sešívaní vezou z Kladna vítězství 4:2.

2.kolo, sobota 3.9.2016, Kladno - Slavia
Kladno
2:4(0:3, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Jelínek (Husarik), 57. Filip – 8. Melovič (Hradil), 9. Brož (Šilhan), 20. Šilhan (Brož, Martínek), 50. Stark (Martínek). Rozhodčí: Hucl – Adam, Šafařík. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:3. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.

Kladno: Altrichter – Kvapil, Veber – Zich, Šmatlák – Šmolík, Haspeklo – Müller – Friml, Neiss, Březina – Kovacs, Svoboda, Bláha – Jelínek, Husarik, Rendla – Filip, Kouba

Slavia: Vecka – Vobořil, Holý, Melovič, Stark, Zderadička, Macek, Erben – Šilhan, Grim, Brož – Martínek, Hradil, Marek – Všetečka, Furch, Vaniš – Klepáček

Od prvních minut to byli sešívaní hokejisté, kdo na ledě dominoval. Netrvalo také dlouho a přišla první přesilová hra a s ní i první gól, který si připsal Petr Melovič. Pražané navíc pokračovali ve vysokém tempu a o necelé dvě minuty později navýšil jejich náskok Jaroslav Brož.

Následně si vypracovali první větší šanci také domácí hokejisté, Veckovi kotouč propadl na brankovou čáru, na poslední chvíli ho ale dokázal ukrýt pod lapačku. V závěru úvodní části měly oba celky k dispozici několik přesilových her a v jedné z nich dokázala Slavia přidat třetí gól. Brož našel přesnou přihrávkou Jakuba Šilhana a ten z bezprostřední blízkosti velkou šancí nepohrdl.

Ve druhé části se hra vyrovnala, na obou stranách však kralovali brankáři. Hosté měli k dispozici další dvě přesilové hry, tentokrát v nich ale skórovat nedokázali. Kladenští rovněž Vecku několikrát prověřili, ani jednou ho ale nepřekonali.

V závěrečném dějství se domácí pokoušeli dotahovat. Nabídnutou přesilovku ještě nevyužili, o chvíli později ale přece jen snížili. Šimon Jelínek obkroužil Veckovu svatyni a rychle poslal puk mezi betonem a tyčkou za brankovou čáru.

Červenobílí si ale záhy vzali třígólový náskok zpět. Během dvojnásobné přesilové hry našel Martínek svým pasem Davida Starka a ten zacílil přesně do poloodkryté branky Kladna.

V samotném závěru utkání ještě dokázalo Kladno jednou korigovat stav zásluhou trefy Matyáše Filipa, na výsledek zápasu už to však nemělo žádný vliv. Pražané jsou tedy zatím stoprocentní a z kladenského ledu si odvážejí tři body za výhru 4:2.