23.8.2016, Michal Toman

Do Kladna pro 9 gólů a zase zpět! Slávisti roznesli Rytíře 9:1

Domácí chtěli napravit porážku, kterou utrpěli před dvanácti dny v Edenu. To se jim ovšem vůbec nepovedlo. Sešívaní nedovolili svěřencům Pavla Patery skoro nic. Sami naopak hrozili po celých šedesát minut a nakonec se i devětkrát gólově prosadili. A pokaždé se z branky radoval jiný autor. Červenobílí tak zaznamenali v přípravě šestou výhru ze sedmi zápasů.

příp., úterý 23.8.2016, Kladno - Slavia
Kladno
1:9(0:2, 0:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 58. Tenkrát (Ton, D. Růžička) – 1. Tuominen (Pohl), 19. Knot (Kubica), 21. Dušek (Pohl, Chlouba), 25. Hraško (Kverka, Markovič), 31. Rys (Dragoun), 41. Kverka, 42. Šafránek (Kern), 52. Ondráček (Rys), 56. Mikulík (Kverka). Rozhodčí: Pavlovič – Ondráček, Frühauf. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:9, 1:9.

Kladno: Cikánek (52. Hanuljak) – D. Růžička, Matula, J. Drtina, Ulrych, Ptáček, Hořava – Ton, Burger, Tenkrát – Tůma, Machač, Pekr – Jánský, Přikryl, Strnad – Zikmund, Havlůj, Cetkovský

Slavia: Frodl – M. Drtina, Pohl, Andrlík, Knot, Hraško, A. Růžička – Chlouba, Tuominen, Dušek – Dragoun, Kverka, Mikulík – Kern, Šafránek, Markovič – Rys, Kubica, Ondráček

Slávisté vstoupili do utkání na kladenském ledě tím nejlepším možným způsobem. Už po 47 sekundách hry otevřeli skóre zápasu. Pohl nahodil kotouč před branku Cikánka. Ten jej ovšem odrazil jen k pravé tyčce, kde stál připravený Henri Tuominen, jenž pohotovým zakončením dostal puk až za záda gólmana domácích. Hosty branka nabudila, začali se prezentovat velmi pohlednou aktivní hrou a Kladenští měli velký problém dostat se na dostřel Frodlovy klece.

Sešívaní naopak hrozili a v 16. minutě zazvonila za Cikánkem tyč po tvrdé Knotově ráně. O chvilku později mohli sice domácí Rytíři srovnat, jenže gólman Frodl ukryl kotouč do lapačky těsně před brankovou čárou. A tak se opět potvrdilo známé pravidlo „nedáš – dostaneš“. Před koncem periody se dostal do samostatného úniku po pasu Kubici Ronald Knot a zavěsil puk do pravého horního rohu kladenské svatyně.

Bezchybná druhá třetina v podání Pražanů

Druhou dvacetiminutovku začínali Pražané s dvoubrankovým vedením, ale trvalo jim jen 16 vteřin, než jej zvýšili na tříbrankové. Antonín Dušek dostal přihrávku na modrou čáru, odkud vypálil a překvapil nepřipraveného Cikánka. Netrvalo dlouho a domácí brankář opět kapituloval, když si před něj nabruslil Peter Hraško a zakončil bekhendovým blafákem.

V polovině hrací doby se červenobílí dočkali pověstného „bůra“. Nejprve sice Ondráček netrefil ideálně kotouč před odkrytou klecí a těsně minul levou tyč. Minutu nato se však dočkal svého prvního kanadského bodu ve slávistickém dresu Michal Dragoun, jehož ránu při přesilové hře sice Cikánek vytěsnil, na dorážku Jiřího Ryse byl už ale krátký.

Slavia dominovala i v závěrečné dvacetiminutovce

A demolice kladenských Rytířů pokračovala dál. 56 sekund po úvodním hvizdu závěrečného dějství prostřelil Cikánka Jaromír Kverka a poslal do branky domácích Miroslava Hanuljaka. Ten se však ani nestačil pořádně protáhnout, a také lovil kotouč ze své sítě. David Šafránek nepohrdl pasem od mladíčka Kerna a pohotovou ranou přidal sedmou slávistickou trefu.

V 50. minutě měl na holi čestný úspěch Tůma, Frodl se ale fantasticky přesunul k pravé tyčce a zasáhl betonem. A znovu přišel trest na druhé straně. Martin Ondráček ujel Ptáčkovi a z levé strany zavěsil puk pod víko. O šest minut později využil přesilovou hru Milan Mikulík a Slavia sahala po „desítce“. Na ni nakonec nedosáhla a Frodlovi navíc sebral nulu v 58. minutě z mezikruží Petr Tenkrát.