8.8.2017, Martina Kramerová

Druhý zápas, druhá výhra. Slávisté otočili duel v Benátkách

Slávistické letce se v odvetném přátelském duelu proti Benátkám znovu podařilo urvat vítězství. Přestože tentokrát museli sešívaní proti Středočechům dvakrát dotahovat, dokázali se pokaždé z nepříjemné situace dostat a po gólech Krejčíka, Krliše a Šafránka nakonec napínavý duel zcela otočit. Mužstvo trenéra Razýma tak ve druhém přípravném zápase oslavilo druhý triumf.

přát., úterý 8.8.2017, Benátky - Slavia
Benátky
2:3(2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Hrníčko (Dlouhý, Kunst), 13. Dlouhý (Průžek, Nezbeda) – 7. Krejčík (Kubica), 26. Krliš (Walter), 43. Šafránek. Rozhodčí: Wagner – Kettner, Kovačík . Vyloučení: 6:4. Bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1,2:2, 2:3.

Benátky: Hosnedl – Husa, Kunst, Jandejsek, Maier, Turský, Starosta – Hrníčko, Chrtek, Dlouhý – Špaček, Šír, Psota – Teplý, Bittner, Bělohorský – Průžek, Nezbeda, Wiencek.

Slavia: Frodl – Holý, Růžička, Ryzák, Valík, Hejda, Walter – Krejčík, Šafránek, Kubica – Kopta, Nedvídek, Šmerha – Jankovský, Krliš, Tejral – Heldák, Furch, Procházka.

Odvetný duel na ledě Benátek začali lépe domácí. Už ve 4. minutě otevřel skóre Dominik Hrníčko, který zužitkoval přesný pas Dlouhého a hbitě propálil Frodla. Tábor posmutnělých slávistických fanoušků si však přišel na své hned o tři minuty později. Červenobílé barvy rozveselila vyrovnávací branka Lukáše Krejčíka.

Ten se krásně proháčkoval po pravé straně a vlastní sóloakci zakončil povedenou ranou za Hosnedlova záda. V čase 12:29 musel ze své sítě lovit kotouč opět Frodl, Benátky se dostaly do vedení trefou Adama Dlouhého, jenž využil dobré spolupráce s Průžkem a Nezbedou a pozměnil skóre na 2:1.

Prostřední periodu načali úspěšněji sešívaní. Krliše sice v 25. minutě nejprve vychytal Hosnedl, k odraženému puku se však dostal Walter a plzeňský odchovanec Václav Krliš se napodruhé nemýlil. Po vstřelené brance slávistům narostla křídla a Hosnedl se musel v benátecké kleci hodně otáčet, aby červenobílý nápor zastavil.

Pak ale přišel pro hostující celek kritický moment. Chvíli po sobě se nechali vyloučit Heldák a Hejda a Slavia musela čelit dvojnásobné přesilovce. Benátečtí sevřeli hosty v obranném pásmu a Frodl hasil jeden „požár“ za druhým. Svěřenci trenéra Razýma ale ošemetnou minutu vzorně odbránili. V závěru třetiny navíc prověřil Hosnedlovu pozornost Jankovský.

V čase 42:46 se povedl Davidu Šafránkovi doslova husarský kousek. Slávistický útočník pouze nahodil na bránu odražený puk, ten ale domácímu gólmanovi propadl a skončil za brankovou čárou. Domácí se sice hnali za vyrovnáním, v tom ji ale bránil vynikající Frodl. Necelé tři minuty před koncem lapil i nebezpečnou střelu Psoty a slávisté zvítězili 3:2.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): „Myslím si, že z naší strany to bylo dobré utkání, s výkonem jsme spokojeni. Samozřejmě nás mrzí, že jsme utkání nedotáhli do bodového konce, ať už do vítězství nebo remízy, protože jsme hráli s velkou chutí a bylo tam hodně pozitivních věcí. Máme se z čeho odrazit, ale je třeba usilovně pracovat. Máme mladý tým. Ve druhé třetině nám to rozbila vyloučení, hodně jsme hráli ve čtyřech a to nás dostalo z tempa.“

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Je to příprava, takže Šanci dostávají mladší hráči a ti, co bojují o místo v sestavě. Samozřejmě je to začátek sezony při plném tréninkovém zatížení. Někteří nás přesvědčili víc, někteří méně. Ale samozřejmě je to příprava. Příště už budeme hrát v pozměněné sestavě, abychom se připravili na turnaj do Přerova. "