4.8.2016, Lucie Brožová

Dva zápasy, dvě výhry. Slavia přejela i Karlovy Vary

Slávisté odehráli první domácí utkání během letní přípravy na výbornou. Zprvu to pro ně nevypadalo příliš dobře, když po první periodě prohrávali 0:1. Během druhé třetiny ale svěřenci trenéra Razýma dokázali vstřelit čtyři góly a zvrátili průběh utkání.

příp., čtvrtek 4.8.2016, Slavia - Karlovy Vary
5:2(0:1, 4:0, 1:1)
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 28. Chlouba (Mikulík, Drtina), 29. Kverka (Drtina), 32. Dušek (Tuominen), 32. Markovič (Hraško, Kadlec), 42. Rys (Tuominen, Hraško) – 15. Lisov (Matuš), 54. Skuhravý (Vachovec). Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Slavia: Frodl – Drtina, Knot, Valík, Štebih, Hraško, Růžička, Duda – Chlouba, Loskot, Mikulík (C) – Dušek, Tuominen, Rys – Kadlec, Kverka, Markovič – Ondráček, Šafránek, Jiránek

Karlovy Vary: Honzík – Sičák, Lisov, Harant, Dujsík, Dvořák, Rohan, Weinhold, J. Tomeček – Rachůnek, Matuš, Kindl – Vachovec, Skuhravý (C), V. Tomeček – Beránek, Stloukal, Gorčík – Švec, Griger, Flek

Oba celky vstoupily do utkání velice opatrně a ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu. První větší šanci měli sešívaní během vlastního oslabení, kdy při vyhození kotouče ujeli dva slávisté na jediného karlovarského beka. Bývalý hráč Karlových Varů Kverka přihrával Tuominenovi. Jeho střelu z první ale dokázal Honzík vyrazit betonem.

Karlovarští však dokázali bleskově odpovědět a naneštěstí pro domácí byla odpověď gólová. Po uplynutí přesilové hry pět na tři a během dokončování klasické přesilovky nahrával Matuš z pravého rohu volnému Nikitu Lisovi, který z první prostřelil Frodla mezi betony. Necelé tři minuty před koncem měli slávisté šanci vyrovnat skóre, když si jediný střelec Lisov šel sednout na trestnou lavici za držení. Červenobílým se ale přesilová hra nevydařila, a tak zůstal stav nezměněn.

Probuzení během druhé třetiny

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté. Prvních pět minut prostředního dějství nepustili červenobílé z obranného pásma. Změna přišla během slávistické přesilové hry. Během té dokázal ujet Roman Chlouba, který předvedl povedenou kličku do bekhendu a překonal Honzíka. O necelé dvě minuty později se dokonce dostali sešívaní do vedení, a to v průběhu vlastního oslabení. Hostující gólman dojel pro přihrávku spoluhráče za vlastní branku a pokoušel se rozehrát. Kotouč se však záhadně odrazil přímo k Jaromíru Kverkovi, jenž střílel do odkryté klece.

Dva rychlé góly nabudily slávisty, kteří prakticky nepouštěli soupeře k puku. Ve 32. minutě vedli sešívaní už o dva góly po střele Antonína Duška od modré čáry. První střelu ale dokázal karlovarský gólman vyrazit. Dušek si však dojel k odraženému puku a dorazil ho do hostující svatyně. Další bleskový gól zaznamenala Slavia už po třiceti sedmi vteřinách od třetí branky. Jaroslav Markovič tečoval nahozený kotouč mimo dosah Honzíka. Ani Karlovarští ale nezůstali pozadu a ke konci periody si vytvořili několik šancí. Ve všech se však vyznamenal Dominik Frodl, který byl po celý zápas velkou oporou týmu.

Vyrovnaná třetí perioda

Do poslední třetiny naskočili červenobílí se zbytkem přesilové hry. Když vyloučený Dvořák naskakoval na led, podařilo se Jiřímu Rysovi vsítit už pátou branku domácího celku. Střelou zápěstím prostřelil Honzíka. Sešívaní zůstávali i nadále mírně aktivnější a snažili se udržet čtyřbrankový rozdíl. Nepouštěli Energii do žádných větších akcí a hlídali si střední pásmo. Šanci na snížení měli hosté během přesilové hry v 50. minutě, ani během té ale nedokázali zasáhnout a skóre se neměnilo.

Karlovy Vary dokázaly snížit v 53. minutě, kdy Václav Skuhravý lehkou střelou zápěstím překonal Frodla. Konec třetiny dohrávali sešívaní v klidu, a to také díky přesilové hře v posledních pěti minutách zápasu. První domácí zápas tedy zvládli červenobílí na jedničku a porazili Karlovy Vary 5:2, navázali na první výhru letní přípravy, kdy zdolali Kobru 8:1.

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Vstup do utkání se nám příliš nepovedl. Vary jsou velice kvalitní soupeř. Od druhé třetiny jsme vyrovnali hru. Využili jsme dvě přesilové hry a dali jsme gól při oslabení, přestože jsme těmto situacím ještě nevěnovali tolik času. Myslím si, že herní projev byl slušný na začátek sezóny. Podržel nás také Frodl, který v bráně parádně chytal."

Jan Tlačil (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme ve fázi, kdy nacvičujeme systém, který nám fungoval. Po nešťastném gólu přestali hráči tento systém praktikovat a tím jsme umožnili soupeři vstřelit góly."