8.12.2016, Martina Kramerová

Gólová paráda! Mladší dorost rozstřílel Tábor

Sešívaní mladší dorostenci si z táborského ledu udělali střelnici a porazili svého soupeře vysoko 12:3. Hattrickem se blýskl slávistický Šimon Vlček. Slavii se tak podařilo v nadstavbové části ELIOD extraligy odčinit porážku z Brna a naplno bodovat. Vítězství na venkovním stadionu navíc mělo sladkou příchuť gólových hodů.

D4, čtvrtek 8.12.2016, Tábor - Slavia
Tábor
3:12(0:3, 2:7, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. Slabý (Hubata), 37. Chocholoušek, 46. Berka – 3. Klapka, 5. Švec (Petrák, Havrda), 16. Janča, 22. Křenek (Petrák, Čapka), 30. Vlček, 34. Gajda (Švec), 36. D. Kučera (Havrda, Janča), 38. Moravec (Kižlin, Martinec), 39. Janča (Petrák, Havrda), 40. Hovorka (Vlček, Křenek), 45. Vlček (Hovorka, Kubánek), 56. Vlček (Vojinovič, Křenek). Rozhodčí: Mareš - Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. Diváci: 200. Střely na branku: 25:64. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7, 2:7, 2:11, 3:11, 3:12.

Tábor: Baloun (36. Vácha) – Pavlát, Křepelka, Volčík, Černošek, Havlíček, Hubata – Slabý, Knobloch, Ledecký, Lang, Přívozník, Čech, Chocholoušek, Barták, Berka, Kovařík, Petřík.

Slavia: Dusil (30. Milec) – Moravec, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojinovič, Martinec, Křenek, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák, Gajda.

Čtvrteční kanonádu odstartovali sešívaní na ledě jihočeského soupeře už ve 2. minutě, kdy se gólově prosadil Tomáš Klapka. Po jeho zásahu uběhly pouhé dvě minuty a skóre se měnilo znovu. Tentokrát zacílil přesně do černého Libor Švec.

Brankově vydařenou třetinu z pohledu Slavie ještě vylepšil Jakub Janča, který v 16. minutě rozvlnil táborskou síť potřetí. A střelecká chuť zůstala no hokejkách červenobílých i v dalším průběhu zápasu. Parádní úvod prostředního dějství obstaral Lukáš Křenek, jenž dvě minuty po prvním buly počtvrté rozjásal hostující střídačku.

Sešívaní byli při chuti, Tábor vzdoroval marně

Přesně v polovině zápasu zasadil Táborským další úder Šimon Vlček a domácí mužstvo bylo na ručník. I přes nepříznivé skóre se dorostenci z Žižkova města nevzdali. V čase 31:18 zmírnil průběžný výsledek Vojtěch Slabý.

Na inkasovanou branku Slavia ale bleskově odpověděla. A to hned dvěma trefami. Nejprve se do statistik zapsal Petr Gajda a chvíli po něm zaznamenal gólový úspěch Dominik Kučera. Táborští se znovu nadechli ve 37. minutě, kdy se do střelecké listiny zapsal Pavel Chocholoušek. Poslední slovo však měli sešívaní. Táborští už zřejmě byli duchem v šatně, čehož využil Dominik Moravec a po přihrávce Kižlina poosmé dobyl domácí klec.

Poté následovaly ještě dvě rychlé akce, na jejichž konci stáli Jakub Janča a Mikuláš Hovorka.

Střelecký prach sešívaným nezvlhl ani v závěrečném dějství. V čase 44:51 domácí gólman znovu kapituloval. O branku se postaral Šimon Vlček. Tábor se ze zlého snu na chvíli probudil a výsledkem byl puk třepotající se v síti červenobílého celku. Úspěšným střelcem se stal Pavel Berka.

Před závěrečnou sirénou přišla od Slavie ještě dvanáctá trefa. Tu si připsal Šimon Vlček, jenž tak dokonal vlastní hattrick a udělal tečku za povedeným představením pražského celku.