29.9.2017, David Mencl

Hodně střel, málo gólů. Starší dorost vydřel proti Letňanům tři body

Na domácím ledě byli sešívaní jasně lepším týmem, Letňany se do zakončení příliš nedostávaly. Nakonec slávisté vyslali jednapadesát střel, ze kterých byly úspěšné jen dvě. V závěru se sice hostům podařilo snížit, příležitosti na vyrovnání si už ale nevypracovali.

7.kolo, pátek 29.9.2017, Slavia - Letňany
2:1(2:0, 0:0, 0:1)
Letňany

Branky a nahrávky: 7. Klapka, 17. Hradil (Brož, Štibingr) – 56. D. Vlček (Srbek, Vojinovič). Rozhodčí: Velčovský – Komárek, Vodák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 42. Střely na branku: 51:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Slavia: Málek (34.-34. Pánek) – Fiala, Mareček, Štibingr, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Hradil, Hasil, Š. Vlček, Vaniš, Janča, Houška, Petrák, Klapka

Letňany: Hamalčík – Štěpánek, Zedek, Krutil, Searle, Pelant, Hlinka, Lytvynov – Kyclt, Valdhans, Klíma, Soukup, Kalina, Bespalčenko, Srbek, Janiurek, Vojinovič, D. Vlček, Slavík, Škutina

Podobně jako v prvním vzájemném zápase měli sešívaní převahu, kterou ale nedokázali využít k jistému náskoku. Slávisté se sice poměrně rychle dostali do vedení, které ještě v první části navýšili, z jejich strany to byly však všechny střelecké úspěchy. Jako první se prosadil Adam Klapka, který si nejdříve obhodil soupeře a následně bekhendovou ranou našel mezírku mezi Hamalčíkovými betony.

Následně byl blízko gólu Šimon Vlček, jenže po dobře provedené kličce mířil jen do břevna. O chvilku později se domácí už radovali. Štibingr zachytil skákající puk, nahrál Brožovi, který byl ale zády k brance, a tak ještě hledal Damiena Hradila. Ten rychle zpracoval kotouč a zamířil přesně pod víko.

Ve druhé periodě se červenobílí snažili navýšit své vedení, k dispozici měli i dvě přesilovky pěti proti třem, všechny šance však pochytal Hamalčík. Když už se podařilo Štibingrovi letňanského brankáře prostřelit, puk proklouzal těsně vedle tyčky a skončil až u zadního mantinelu.

Ve 49. minutě předvedl Hamalčík zřejmě nejlepší zákrok duelu, když po křižném pasu pálil Hradil. Slávistický útočník už málem zvedla ruce nad hlavu, jenže hostující gólman se natáhl a kotouč na brankové čáře zastavil. Letňany postupně zvýšili svoji aktivitou a odměnou jim bylo snížení. Po nenápadné akci propadl puk k volnému Danielu Vlčkovi, který z blízka mířil přesně. Více už hosté nedokázali, a tak tři body zůstaly v Edenu.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Pro nás to jsou důležité body. Ačkoliv jsme měli skoro celý zápas převahu, nebylo to pro nás vůbec jednoduché utkání. Je vidět, že nás v žádném zápase nečeká vyloženě lehký soupeř, takže jsme rádi, že se nám daří pravidelně bodovat.“

Martin Rousek (HC Letci Letňany): „Od začátku utkání byl soupeř lepší, takže si výhru asi zasloužil. Z naší strany je však smutné, že na oba góly jsme Slavia prakticky nahráli sami. Asi nejvyrovnanější byla třetí třetina, kdy jsme duel trochu zdramatizovali, soupeř to ale zkušeně dohrál. My moc gólů nedáváme, takže to budeme mít v každém utkání hodně těžké.“