17.12.2016, Adam Nejedlý

Junioři doplatili na nízkou produktivitu, body putují do Olomouce

V rámci DHL Extraligy juniorů se spolu střetly týmy okupující poslední a předposlední místo ligové tabulky. Sešívaní mladíci bojovali zuby nehty, ostřelovali gólmana hostí jednou střelou za druhou, ale na hanácké kohouty přesto vyzrát nedokázali. Olomoučtí i s velkou porcí štěstí vstřelili o dvě branky víc a odvážejí si tak z Edenu všechny tři body.

28.kolo, sobota 17.12.2016, Slavia - Olomouc
1:3(0:2, 1:2, 1:3)
Olomouc

Branky a nahrávky: 37. Hradil (Šmerha) – 2. Marek (Jelínek), 11. Marek, 38. Spurný (Škoda). Rozhodčí: Lacina – Frodl, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 69. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Slavia: Šorf (Vacula) – Zderadička (C), Krásný, Chládek, Novák, Chvála, Rittig - Šmerha, Furch, Kolouch - Matějka, Kohút, Heldák - Hradil, Mareček, Šergl - Fiala, Patočka, Kučera

Olomouc: Pospíšil (Marek) – Spurný, Kališ, Beutl, Škoda – Janků, Cach, Říčka, Hajšman, Marek (C), Tomaník, Jelínek, Šťastný, Kuba

Sešívaní mladíci do utkání vkročili špatnou nohou a hned v druhé minutě obdrželi první branku. Po nedůrazu domácí obrany se do zakončení dostal Dominik Marek, který nadvakrát překonal bezmocného Šorfa.

A bylo hůře. Slávisté se nepoučili a Hanáci v polovině prvního dějství odskočili na rozdíl dvou branek. Autorem gólu byl opět Dominik Marek, který svým projektilem propálil všechno, co mu stálo v cestě, včetně strážce domácí svatyně.

Vršovičtí se ale nevzdali a začali se hnát za vyrovnáním skóre. Bohužel ani Kolouch, ani kapitán Zderadička na gólmana kohoutů vyzrát nedokázali. Trhlinu v plánech navíc bíločerveným způsobilo vyloučení Davida Matějky na pět minut plus do konce utkání za bodnutí protihráče špičkou hole.

Olomoučtí dostali v dlouhé početní výhodě domácí borce pod tlak, ti se ale nepoložili a po zmatcích hanáckého brankáře Pospíšila zkorigovali stav. Tyčku nejprve nastřelil Tomáš Šmerha, k odraženému puku se pak dostal Matyáš Hradil a nekompromisně jej poslal do sítě.

Radost slávistické střídačky však netrvala dlouho. Necelou minutu po obdržené brance poslal Olomoucké zpět do dvoubrankového vedení Lukáš Spurný a slávisté tak museli ve třetí třetině začít od začátku.

V posledním dějství sešívaná parta bojovala, co jí síly stačily, vysílala na Pospíšila jeden projektil za druhým a prala se o každý centimetr ledu. Především smůla jí ovšem nedovolila srovnat skóre a všechny body tak putují do moravské metropole.

Dvě nevyužité přesilové hry pět na tři mluví za sebe, ví Zderadička

Smutný byl domácí kapitán Filip Zderadička po prohraném utkání s posledním celkem ligové tabulky. Olomoučtí byli hratelným soupeřem a o to více sešívaného borce domácí ztráta mrzela.

„Špatný byl už samotný vstup do utkání, rychle jsme obdrželi dvě laciné branky. Ve druhé části nás srazilo zbytečné vyloučení a pak už se nám nepovedlo se zápasem něco udělat,“ hodnotil klání urostlý bek.

Ve třetí třetině se vršovičtí hokejisté sice dostali do tlaku a aktivně ohrožovali soupeřovu bránu, ke zdramatizování zápasu to ovšem nevedlo: „Do tlaku jsme se dostali až ve chvíli, kdy už bylo těžké s výsledkem něco udělat. Pán Bůh to vidí a už nám to tam nenapadá. Trefili jsme tyčku, ale bohužel góly nám přány nebyly,“ hodnotil Zderadička.

„Zápas jsme prostě nezvládli. Zabrali jsme pozdě a chyběla nám efektivita. Dvě nevyužité přesilovky pět na tři mluví samy za sebe, nevím co bych k tomu více mohl říct,“ uzavíral nevesele hodnocení sešívaný kapitán.

Petr Novák (HC Slavia Praha): Dnešní utkání se nám opravdu příliš nepovedlo. Mysleli jsme si, že s posledním celkem tabulky by jsme měli doma vyhrát a to se nám bohužel nepodařilo. Do zápasu jsme vstoupili nepřipravení, gól nám soupeř dal stejně jako včera hned v prvním střídání a kluci nevyužili dvě přesilové hry pět na tři, takže jsme si v podstatě vyhrát ani nezasloužili.

Richard Brančík (HC Olomouc): Na rozdíl od dalších utkání, která jsme hráli, vytvořili jsme si dnes dostatečný počet šancí a také je proměnili. Kluci výjimečně nemuseli dotahovat a řekl bych, že dnes byli o ty dva góly šťastnější. Byl to souboj dvou posledních týmů, nejednalo se příliš pohledné utkání, ale jsme rádi za tříbodovou výhru. Doufáme, že v posledních dvou zápasech tohoto roku na dnešek navážeme a dokráčíme si pro další vítězství.