16.3.2018, David Mencl

Junioři duel na Kladně nezvládli, ve čtvrtfinále narazí na Plzeň

V posledním zápase nadstavbové části šlo oběma celkům o hodně. Přestože oba již měli jistotu účastni v play-off, sešívaní ještě dokonce mohli skončit první. Potřebovali k tomu vyhrát za tři body, což se ale nepovedlo. Lépe se dařilo kladenským Rytířům, kteří tak slávisty odsunuli až na čtvrtou příčku. Červenobílí tak budou ve čtvrtfinále bojovat s Plzní, vítězem druhé nadstavbové skupiny.

A10, pátek 16.3.2018, Kladno - Slavia
Kladno
5:3(0:1, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 24. Vildumetz (Jelínek, Bláha), 32. Patyk (Jelínek, Vildumetz), 46. Kučera (Patyk, Vildumetz), 53. Jelínek (Vildumetz), 58. Patyk (Havelka, Vildumetz) – 10. Kohút (Vobořil, Martínek), 41. Šergl (Kohút, Martínek), 55. Kohút (Šergl, Hejda). Rozhodčí: Horák – Svobodová, Kotlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 100. Střely na branku: 44:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Kladno: Stahl – Cibák, Klusáček, Šíma, J. Kučera, Haspeklo, Havelka – Gnusin, Sokolov, Patyk, Š. Bláha, Jelínek, Vildumetz, Husarik, M. Kučera, Březina

Slavia: Šorf – Hejda, Duda, Vobořil, Stark, Valík, Steinocher – Furch, Kohút, Matějka, Patočka, Netolický, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Martínek

V úvodních minutách zápasu měl dvě velké příležitosti Kohút, ani jednu ale nedokázal proměnit ve vedoucí trefu. V polovině první části se pak David Kohút dostal k odraženému kotouči a napotřetí se mu ho povedlo uklidit do sítě.

Rytíři těsný náskok soupeře stáhli na začátku druhého dějství, když se z dorážky v přesilové hře prosadil Tomáš Vildumetz. O několik minut později vymyslel Vildumetz parádní kombinaci, na jejímž konci byl zcela osamocený Petr Patyk, který už neměl problém trefit odkrytou klec.

Sešívaní se s otočením skóre nechtěli smířit a díky povedenému startu třetí dvacetiminutovky bylo zase srovnáno. Ke střele se ze slušné pozice odhodlal Jan Šergl a udělal dobře, puk totiž zapadl za Stahla.

Závěrečné dějství ovšem z větší části patřilo Kladnu. V početní převaze vrátil domácím vedení Michal Kučera, na kterého zanedlouho navázal ranou z mezikruží Šimon Jelínek.

Naději pro hosty ještě přiživil svým druhým zásahem v utkání David Kohút, poslední slovo ale měli Kladenští. Do samostatného úniku se dostal Petr Patyk, který nic složitě nevymýšlel a prostřelil Šorfa mezi betony, čímž určil definitivní podobu výsledku.