8.10.2016, Martina Kramerová

Junioři nastoupili podruhé za jediný den, na Prostějov nestačili

Protože hráči A-týmu neodcestovali do Prostějova, museli k utkání proti Jestřábům nastoupit slávističtí junioři. Před těmi stál na Moravě hodně těžký úkol. Ve stejný den totiž odehráli už duel své věkové kategorie na ledě Jihlavy. Ačkoliv se sešívaní mladíci bili statečně, na pátý celek WSM Ligy jejich síly nestačily.

13.kolo, sobota 8.10.2016, LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha
LHK Jestřábi Prostějov
Prostějov
13:0(2:0, 2:0, 9:0)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 8. Luňák (Rudovský), 17. Fiala (M. Novák), 34. M. Novák (Luňák, Rudovský), 35. L. Krejčík (TS), 42. Fiala (Moskal), 44. Venkrbec (L. Krejčík), 45. Švec (Vokurka, J. Káňa), 48. J. Káňa (Švec, Luňák), 50. Luňák (Moskal), 51. Půhoný (M. Novák, J. Káňa), 52. Půhoný (L. Krejčík), 57. Venkrbec (M. Novák, Rudovský), 60. Rudovský. Rozhodčí: Kubičík – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3258. Střely na branku: 55:24. Průběh utkání: 13:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Vokurka, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec (C), Rudovský – M. Novák, Moskal, Fiala – L. Krejčík, J. Káňa, Půhoný – Švec, Hozák.

HC Slavia Praha: Šorf – Zderadička (C), Chvála, Novák, Chládek, Krásný – Mareček, Netolický, Šteiner – Heldák, Hradil, Furch – Šmerha, Kolouch, Kohút – Matějka, Fiala.

Únava ze zápasu, který měli v nohách, na slávistech zpočátku nebyla vůbec znát. V první pětiminutovce byli pro soupeře vyrovnaným soupeřem. Později však Slavii začaly docházet síly a bodové naděje držel nad vodou především výborný Šorf, jenž pochytal několik nebezpečných pokusů domácích.

I přes bojovný výkon sešívaných se v 8. minutě poprvé prosadili domácí. Rudovského pokus od modré sice Šorf dokázal vyrazit, na následnou dorážku z hole Lukáše Luňáka ale už byl krátký. O devět minut později propukla prostějovská hala v gólovou radost znovu. Po pěkné souhře Fialy a Nováka měl prvně jmenovaný Ondřej Fiala jednoduchou úlohu, když po rafinované přihrávce dopravil puk do odkryté klece.

Úvod druhé periody patřil hráčům v červenobílých dresech. Ani pokus Heldáka, který dobře vystřelil z levého kruhu, ani samostatná akce Netolického však za brankovou čárou prostějovské svatyně neskončil.

Ke slovu se tak opět dostali Jestřábi. V čase 33:39 zvýšil na třígólový rozdíl Martin Novák, jenž si položil brankáře a zakončil akci střelou do volného prostoru. Ani ne za minutu byl při ofenzivním snažení faulován Lukáš Krejčík. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které sám postižený s přehledem proměnil.

V závěru prostřední periody se ještě dostal do dobré příležitosti slávistický Furch. Jeho ostrý projektil z levého kruhu Neužil nadvakrát zlikvidoval.

Mladíci se snažili držet krok, v závěru chyběly síly

Poslední dvacetiminutovka nabídla střelecké představení domácích. S jejich góly se totiž vyloženě roztrhl pytel. V průběhu 42. až 45. minuty vsítila jestřábí letka tři branky. Nejprve přesně pálil do černého Ondřej Fiala, poté se do střelecké listiny zapsal po šikovné teči Matouš Venkrbec, nešťastnou tříminutovku pro Slavii korunoval Marek Švec.

A prostějovská jízda pokračovala dál. Ve 48. minutě našla Luňákova přesná přihrávka na hranici brankoviště Jana Káňu a ten nadvakrát překonal Šorfa. Takřka s úderem 50. minuty se vydal do samostatné akce Lukáš Luňák a prostřelil maskovaného muže v brance Slavie mezi betony.

Na jeho branku o chvíli později navázal dvěma trefami Jiří Půhoný. Jednou se prosadil po doklepnutí vyražené střely, podruhé zasunul kotouč vedle levé tyčky. Od Jestřábů to ale ještě zdaleka nebylo vše. V čase 56:20 přidal svůj druhý zásah v zápase Matouš Venkrbec, který za Šorfa dorazil vyražený puk.

Skóre sobotního utkání uzavřel necelou minut před závěrečnou sirénou Jan Rudovský. Prostějovský útočník se na modré čáře dostal k puku a svou individuální akci utnul až vsítěním třinácté branky zápasu.

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Můžeme mladým hráčům jen poděkovat, neměli to vůbec jednoduché. Nikdo z nich WSM ligu nehrál, už za sebou měli zápas v Jihlavě, takže se není čemu divit. První dvě třetiny bojovali naplno, samozřejmě na třetí část utkání už jim síly nezbyly, a to se pak projevilo na počtu obdržených branek.“

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): „Myslím si, že takovéto utkání se hodnotí těžko. Já bych se nechtěl vyjadřovat k našemu výkonu, na druhou stranu bych chtěl pochválit mužstvo Slavie, které přijelo v sestavě, v jaké přijelo. Podali bojovný a snaživý výkon a na závěr také sklidili zasloužený aplaus. Rozebírat naši hru ale nemá cenu.“