28.1.2017, Adam Nejedlý

Junioři podlehli v souboji o krále Prahy Spartě

Hořkou porážku musejí skousnout borci sešívané juniorky. V bojovném utkání totiž doplatili na nízkou produktivitu a podlehli domácím sparťanům o čtyři branky. Jedinými dvěma úspěšnými střelci Slavie se stali Filip Zderadička a Aleš Mareček. Na postavení v tabulce DHL Extraligy se ale pro bíločervené nic nemění, zůstávají na sedmnácté příčce.

38.kolo, sobota 28.1.2017, O2 arena, Sparta - Slavia
Sparta
6:2(1:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. Safin (Kulda, Duben), 31. Kern (Jandus, Svoboda), 31. Kulda (Krátký, Safin), 41. Krátký (Safin, Duben), 52. Jandus (Svoboda, Eliáš), 54. Svoboda (Kern, Jeřábek) – 35. Zderadička (Kohút, Chvála), 44. Mareček (Matějka, Netolický). Rozhodčí: Škrobák – Kučera, Marek. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:1. Diváci: 113. Střely na branku: 49:40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Sparta: Nahodil – Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Vandas, Hanuš – Kern, T. Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Kulda, Pejchal, Chlouba, Krátký, Dubský

Slavia: Šorf – Zderadička, D. Novák, Valík, Melovič, Chvála – Matějka, Netolický, Heldák, Kolouch, Šergl, Hradil, Mareček, Kohút, Furch

Zápas začal oboustranným oťukáváním obou soupeřů, první výraznější šanci v zápase si připsali borci Slavie až ve čtrnácté minutě. Furchova dělovka z mezikruží ovšem proletěla vedle tyče sparťanské klece a o chvíli později se navíc dostali do vedení hráči domácího celku. Sešívaného Šorfa překonal Ostap Safin, který hezkou ranou určil skóre první třetiny.

Druhé dějství se hrál na obou stranách kluziště svižný, bojovný hokej, góly ovšem padaly pouze do bíločervené svatyně. V polovině zápasu napřed po rychlé akci skóroval exslávista Jan Kern a o půlminutu později zvýšil po závaru před Šorfem na rozdíl tří branek Vojtěch Kudla. Sešívané sice vrátil do zápasu parádní dělovkou Filip Zderadička, další gól se ale slávistům i přes četné přesilové hry vsítit nepodařilo a do třetí třetiny si tak odnášeli dvoubrankovou ztrátu.

Závěrečnou část klání načal jednadvacet sekund po jejím začátku Jan Krátký a překazil bíločerveným plány na návrat do zápasu. Jiskru naděje sice vykřesal slávistům Aleš Mareček, který po přihrávce Matějky překonal Nahodila, ale další gól do sparťanské klece již nepadl. Naopak, sešívaní po akcích Tomáše Janduse a Martina Svobody ještě dvakrát inkasovali a do Edenu se tak tentokrát vracejí s prázdnou.