17.2.2017, Adam Nejedlý

Junioři se vzepřeli osudu a Kladno porazili po nájezdech

Parádní bitva byla k pozorování na kladenském zimním stadionu. Hostující slávisté museli čtyřikrát dotahovat, přestřelku do nájezdů navíc poslal Lukáš Netolický až gólem v šedesáté minutě. V nich ovšem exceloval gólman Vacula a protože sešívaný Denis Heldák svůj nájezd jako jediný proměnil, odvážejí si slávisté domů dva body.

42.kolo, sobota 18.2.2017, ČEZ Stadion, Kladno - Slavia
Kladno
5:6sn(1:1, 1:1, 3:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Patyk (Keszi), 21. Schildhabel (Kubík, Havelka), 45. Kubík (Schildhabel), 52. Piovarči (Okegawa), 58. Piovarči (Chládek) – 3. Patočka (Mareček, Kolouch), 22. Zderadička, 49. Heldák (Kohút, Patočka), 54. Netolický (Furch, Valík), 60. Netolický (Heldák), rozh. náj. Heldák. Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 36:45. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6

Kladno: Stahl – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, J. Kučera, Zelingr, Malý – Vach, Kubík, Piovarči, Patyk (C), Š. Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Keszi, M. Kučera, Čermák

Slavia: Vacula – Zderadička (C), Krásný, Novák, Valík, Chvála, Rittig – Netolický, Heldák, Kolouch, Šergl, Hradil, Mareček, Kohút, Furch, Patočka

Sešívaní borci vlétli do zápasu skvěle, hned ve třetí minutě hry se ke kotouči dostal Matouš Patočka a pohotovou ranou poslal poslal bíločervené borce do vedení. To Pražanům vydrželo do druhé půle prvního dějství, kdy doposud výtečně chytajícího Vaculu překonal dělovkou z pravého kruhu Petr Patyk. Sešívaní ale i nadále pokračovali v bojovném výkonu, Hradilovi po samostatném úniku chyběly jen centimetry k překonání domácího maskovaného muže.

Zkraje druhé třetiny však udeřili domácí. Do střelecké listiny se zapsal Křešimir Schildhabel, jehož střela na vzdálenější tyč rozvlnila sešívanou síť. Bíločervení borci ale na tento gól našli velice rychlou odpověď, na dva dva vyrovnával, před Stahlem osamocený, kapitán Filip Zderadička.

Zápas jako na houpačce pokračoval i nadále, kladenský Adam Kubík opět utrhl vedení pro domácí tým. Za sešívané srovnal v přesilové hře parádní střelou Denis Heldák.

Třetí třetinu ale začali lépe opět Rytíři, jejich čtvrtý gól vsítil po důrazu na slávistickém brankovišti Milan Piovarči. Skvadra Pražanů se však nevzdávala a vyrovnala díky prudkému projektilu Lukáše Netolického. Parádní přestřelka pokračovala, brankové vedení vrátil Kladnu opět Milan Piovarči a v padesáté šesté minutě tak domácí již skoro slavili.

Předčasně. Slávisté odvolali brankáře a zkusili to v šesti. Úspěšně, protože pouhých čtrnáct vteřin před koncem mače vybojoval puk na brankovišti Středočechů sešívaný Lukáš Netolický a poslal jej za bezmocného gólmana Rytířů. Duel tím pádem dospěl do prodloužení.

V pětiminutové nadstavbě i přes dobré šance vršovických borců, Furcha a Heldáka, branku nepřineslo a o vítězi klání tak musely rozhodnout individuální technické dovednosti v podobě samostatných nájezdů. Jediným střelcem se v nich stal bíločervený Denis Heldák, který přisoudil Pražanům bonusový bod.