10.11.2016, Martina Kramerová

Junioři slaví! V Litvínově urvali třetí výhru sezony

Slávističtí junioři po delší zápasové pauze zabrali a porazili litvínovskou Vervu 4:2. Ačkoliv se jako první prosadili domácí, sešívaní neznervózněli a průběh duelu zcela otočili. Gólem a asistencí se zaskvěl Hradil, dvě přesnými přihrávkami pomohl Matějka. Červenobílí mladíci tak po výhře nad Kladnem přidali další cenný triumf za tři body a odpoutali se od posledního místa extraligové tabulky.

17.kolo, čtvrtek 10.11.2016, Litvínov - Slavia
Litvínov
2:4(1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Březák (Bárdoš), 59. Dufek (Bárdoš) – 13. Novák (Heldák, Matějka), 30. Šteiner (Matějka), 54. Hradil (Mareček, Šergl), 59. Šmerha (Hradil, Furch). Rozhodčí: Sýkora – Šimán, Jelínek. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:26. Diváci: 84. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:3,2:3,2:4.

Litvínov: Havlík Š. – Macháč, Franc, Havlík D., Březák (C), Brzek, Brejžek, Myšák – Kučera M., Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Vébr, Bárdoš, Fencl, Chmelař, Jícha, Dufek, Havelka

Slavia: Šorf – Zderadička (C), Krásný, Chládek, Novák, Valík, Chvála – Matějka, Netolický, Kučera J., Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Furch, Patočka

Slávistům na ledě Litvínova zatrnulo už ve 4. minutě, když se v nebezpečné pozici před Šorfovou svatyní ocitl Bárdoš. Slávistický brankář však proti jeho střele sklapl betony a pohromě v podobě inkasovaného gólu zabránil.

O sedm minut později ale pro Pražany přišla rána. Po faulech Valíka a Koloucha dostala Verva možnost přesilovky pěti proti třem, při které domácí nezaváhali a otevřeli skóre. Hezkou akci dua Bárdoš-Březák zakončil Jakub Březák prudkým projektilem, jenž prosvištěl až do soupeřovy brány.

Sešívaní se nenechali rozhodit a už po pár okamžicích srovnali krok. Heldákův střelecký pokus od modré před Havlíkovou klecí šikovně tečoval David Novák a mohl odjet ke střídačce slavit gól.

Ve druhé půli byli aktivnější červenobílí. A za své snažení se dočkali vysněné odměny. V čase 29:01 totiž Matějka uzmul ihned po vhazování puk a nahrál Davidu Šteinerovi, který z první výborně zacílil do odkryté klece.

Zápas poté rozkouskovala řada faulů. Rozhodčí rozdali na obou stranách několik trestů a na další góly se muselo poměrně dlouho čekat. Litvínovský tlak ještě brankou neskončil, slávisté byli naopak v důraznosti úspěšnější a v 54. minutě se mohli radovat. Na konci pěkné akce hostů stál Matyáš Hradil, který z pravého kruhu zamířil přesně k levé tyči.

Litvínovští ale přitopili pod kotlem a necelé dvě minuty před koncem si vymodlili naději. Chvíli poté, co svatyni Vervy opustil Havlík a Litvínovští začali hrát power play, prostřelil Šorfa Jan Dufek.

Sešívaní si šli i přes další nástrahu tvrdě za třetí výhrou v sezoně. Půl minuty před závěrečnou sirénou uklidnil vlastní střídačku Tomáš Šmerha, jenž zpečetil vítězství gólem do prázdné branky.

Petr Novák (HC Slavia Praha):„ Jeli jsme do Litvínova s vědomím, že budeme hrát ostré utkání po hodně dlouhé době a že soupeř hraje v letošní sezoně výborně. Věřili jsme ale, že je můžeme pozlobit, což se nám naštěstí splnilo. Jsme hrozně rádi, protože jsme Litvínov porazili letos poprvé ze tří zápasů. Podali jsme kolektivní výkon a skvěle nás podržel gólman.”

Jindřich Kotrla (HC Verva Litvínov):„Bylo to utkání po dlouhé pauze. Nedostali jsme se do toho, jak jsme si přestavovali. Bylo tam dost věcí, které jsme nedodržovali. Málo jsme se tlačili do brány, neproměňovali jsme šance. Oni nám bohužel dali z pár šancí góly, díky kterým odtud vezou tři body.”