19.1.2018, Martina Kramerová

Juniorku pohřbil finiš, v Boleslavi prohrála o dva góly

Slávistická juniorka po debaklu se Spartou prohrála i své další utkání. V zápase 33. kola DHL extraligy nestačila na Mladou Boleslav, které podlehla 2:4. Přestože se Bruslaři dokázali dvakrát během zápasu dostat do vedení, sešívaní jejich náskok vždy zvládli dorovnat. Na dvojici rychlých branek v závěru třetí třetiny už ale gólově nezareagovali. Slavia tak ani tentokrát na body nedosáhla.

33.kolo, pátek 19.1.2018, M. Boleslav - Slavia
M. Boleslav
4:2(0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 21. Flynn (Mlčoch), 41. Krejčík (Straka), 54. Maršoun (Najman), 59. Najman (Mlčoch) – 25. Šmerha (Valík, Šergl), 43. Šmerha (Šergl, Hejda). Rozhodčí: Veinfurter – Marek, Řezníček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 70. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

M. Boleslav: Špirek – Linhart, Uřidil, Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka, Najman, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

Slavia: Šorf – Hejda, Šmíd, Vobořil, Stark, Štibinger, Holý, Valík (C) – Kohút, Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Martínek

Úvodní perioda zápasu? Vyrovnaná hra bez větší šance a světelná tabule se dvěma zářícími nulami. V duelu mezi Mladou Boleslaví a Slavií se začaly dít zajímavé věci až po první přestávce. A hlavně – diváci mohl vidět i to nejdůležitější – góly.

Bezbrankový stav si vzali více k srdci Bruslaři, kteří hned po úvodním buly otevřeli skóre. V čase 20:50 střílel od modré Mlčoch, kotouč sice úplně minul slávistickou klec, od zadního mantinelu se však odrazil přímo k Oscaru Flynnovi, jenž zblízka propálil Šorfa.

Sešívaní si těžký direkt nenechali líbit a už po čtyřech minutách bylo vyrovnáno. Červenobílý snajpr Tomáš Šmerha využil při vlastní přesilovce nepřehledné situace před domácí svatyní a překonal Špirka.

Stejným způsobem, jakým začala prostřední perioda, odstartovalo i závěrečné dějství. V hlavní roli se opět ocitli mladoboleslavští hráči. Ti byli po příchodu z kabin jako polití živou vodou a už po 35 vteřinách se opět ujali vedení. Po přihrávce Straky zacílil ranou z voleje Matěj Krejčík a donutil Šorfa ke druhé kapitulaci.

Slavia ale opět dorovnala průběžný stav. Tentokrát dokonce za kratší dobu. Ve 43. minutě ujel v samostatném úniku Tomáš Šmerha a po povedeném blafáku rozjásal hostující střídačku.

Obě mužstva se pak přetahovala o to, kdo strhne výsledek na svou stranu. To se nakonec povedlo Bruslařům. A využili k tomu nedisciplinovanost hráčů v sešívaných dresech. V době, kdy na trestné odpykával dvě minuty Šmíd, vsítili třetí gól. Po přesné pobídce od Najmana se puku na levém kruhu zmocnil Petr Maršoun a nekompromisně zavěsil.

O pět minut později, v čase 58:38, došlo na ledě k repete. Červenobílí při vyloučení Hradila opět bránili oslabení. A ani napodruhé se jim to nepovedlo. Ondřej Najman si narazil kotouč s Mlčochem a povedenou střelou rozvlnil síť slávisticé branky. Hostům na další snahy už nezbyl čas, a tak v Boleslavi utrpěli porážku 2:4.