19.10.2016, David Soumar

Konečně to vyšlo! Sešívaní udolali Havířov a ukončili čekání na výhru

Tři zápasy se značně obměněný kádr hledal. Proti tápajícímu AZetu se ale borci v červenobílých dresech rozstříleli. Domácí však v závěru tlačili, a dokonce obstarali snížení na 2:3. Těsné porážce ale zabránit nedokázali. Úspěšný debut si tak za Slavii odbyli Beránek, který dokonce vsítil při své premiéře branku, a brankář Polívka.

16.kolo, středa 19.10.2016, HC AZ Havířov 2010 - HC Slavia Praha
HC AZ Havířov 2010
Havířov
2:3(1:2, 0:1, 1:0)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 12. Říčka (Maruna, Haas), 58. Pechanec (D. Seman) – 10. Šafránek (Rys, Kubica), 15. P. Beránek (Marcel), 39. Kubica (Šafránek, Rys). Rozhodčí: Mikula – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 1973. Střely na branku: 34:27 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

HC AZ Havířov 2010: Laco – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Horák, Seman, Dudek – Maruna, Haas, Říčka – Hlinka, Pechanec, Štumpf – Dvořáček, Bednář, Kotala – Ollender, Anděl, Kalus – Pořízek.

HC Slavia Praha: Polívka – Pohl, Knot, Štebih, Holý, Bača, Kolařík, Andrlík – Kverka, Dušek, Kadlec – Kubica, Šafránek, Rys – Marcel, Tulačka, Beránek – Šteiner.

Dva debutanti. Premiéru v sešívaném týmu si na ledě vzdáleného Havířova odbyli brankář Patrik Polívka a nová posila Petr Beránek. Ten si po přesunu z Hradce musel rychle balit věci k utkání proti AZetu. Oba novici v červenobílém trikotu o sobě dali vědět už v samém úvodu ligového klání.

Polívka musel už po minutě a půl likvidovat nebezpečnou střelu Hlinky z prostoru mezi kruhy. Sešívaného gólmana správně vyřešená situace jen dostala do tempa a Pražané se mohli rovněž vydat do útoku.

Tři zápasy hledali sešívaní cestu k úspěšné trefě. Čekání na branku rázně ukončil David Šafránek. Rys s Kubicou si na jeden dotek vyměnili puk a naservírovali ho před odkrytou branku nejúspěšnějšímu střelci slávistů. Šafránek kombinaci elegantně zakončil a sešívaní mohli slavit.

Vyrovnání ale vcelku rychle zařídil Robert Říčka. Se štěstím se k němu dostal kotouč a havířovský forvard se nemýlil. Slavia se ale vyrovnáním nenechala zaskočit. Následovala chvíle debutanta Petra Beránka. Ten si snad ani nemohl přát lepší vstup do premiérového zápasu za nový klub. Laca překonal rychlou střelou po Marcelově pasu.

Havířovským znovu zatrnulo, když ve vlastním oslabení vyrobili obrovskou chybu. Minela poslala do samostatného úniku Šafránka. Střelec první branky ale podruhé slavit nemohl. Stejně tak museli sešívaní sklonit hlavu po náporu na brankovišti, který Laco zlikvidoval vleže.

Už se zdálo, že do kabin půjdou sešívaní s jednobrankovým vedením. S tím se ale rozhodně nechtěl spokojit Zdeněk Kubica. Střelou mezi betony obstaral minutu a půl před koncem třetiny ideální gól do šatny.

Ani psychicky nahlodaní hráči z Havířova ale nechtěli body pustit zadarmo. O snížení usiloval Dvořáček, který ale puk do odkryté branky nedokázal doklepnout. Nadějně vypadal i kousek Haase, který se snažil zasunout zpoza branky.

S přibývajícím časem se musel Polívka ve svém pracovišti otáčet víc a víc. Seman ránou z první dokonce orazítkoval brankovou konstrukci. Pět minut před koncem základní hrací doby se Polívka dokonce nakrátko ocitl mimo své pracoviště, AZetu však snížení nebylo přáno.

Naději si Havířov přece jen vykřesal. Při hře bez brankáře se dokázal prosadit Antonín Pechanec, jenž do sítě doklepl nahození z velké vzdálenosti, které brankáři sešívaných vypadlo. Na víc se už domácí ani přes mohutný tlak nevzmohli. Pražané tak po třech zápasech mohou slavit výhru za plný počet bodů.

Martin Janeček (AZ Havířov): „Od rána jsme byli odhodlaní. Věřili jsme, že začneme jinak, než jsme začali. Hrál s námi extraligový Robert Říčka, který ukázal, že je jednoznačně jinde, bohužel my jsme se k němu nepřidali. Slavia nás chytrou hrou k ničemu nepustila a my jsme si od středního pásma nevěděli rady se samotným založením útoku a jednoznačně si tak dnes vítězství zasloužila.”

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Kluci odvedli výborný výkon po taktické stránce, předvedli bojovnost a bylo tam všechno. Gólman chytal výborně, samozřejmě ta chyba v závěru se stává. Já myslím, že jsme odvedli poctivý výkon, za který jsme byli odměněni třemi góly a mohli jsme přidat ve druhé třetině i další, a zápas tak v klidu dohrát. Domácí však bojovali, snažili se a dali nám kontaktní branku. Jsme samozřejmě rádi, že se to vítězství v závěru podařilo uhájit.”