26.1.2017, Martina Kramerová

Mladší dorost podlehl po napínavé přestřelce Pardubicím

Nevídanou přestřelku zažili ti, kteří navštívili zápas slávistického mladšího dorostu v Pardubicích. Sešívaní na perníkáře v první třetině suverénně vlétli, z čehož vybojovali dvougólový náskok. V druhém dějství však bohužel nastal zkrat Pražanů a Pardubičtí nasázeli do Němečkovy brány hned čtyři góly, na které bohužel slávisté nenašli odpověď. Třetí perioda přinesla vyrovnaný souboj, v němž sice dokázali červenobílí vsítit dvě branky, ale Východočeši přidali ještě tři góly, a tak se nakonec mohli radovat z tříbodového vítězství 7:4 a sešívaní odjeli domů bez bodu.

D11, čtvrtek 26.1.2017, Pardubice - Slavia
Pardubice
7:4(0:2, 4:2, 3:2)

Branky a nahrávky: : 23. Hledík (Rohlík), 25. Koffer (Pejzl), 28. Tobiáš (Nedelka, Rouha), 35. Koffer (Lašák), 46. Matěcha (Koffer, Lašák), 49. Hledík, 58. Koffer – 3. Vlček, 5. Srdínko J. (Havrda, Vlček), 52. Vojinovič (Urych), 53. Kižlin (Křenek). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2. 2:2, 6:2, 6:3, 6:4, 7:4 .

Pardubice: Nečas (Klas) – Jelínek (A), Matěcha (A), Nedelka, Pejzl, Secký, Voženílek – Herčík, Hledík, Kloz, Koffer (C), Lašák, Rohlík, Rouha, Šír, Tobiáš

Slavia: Němeček (od 49. Dusil) – Hovorka (C), Kučera, Mareček (A), Moravec, Srdínko A., Srdínko J. – Havrda, Jágr, Kižlin, Křenek, Kubánek, Petrák, Švec, Urych, Vlček, Vojinovič

Slávisté se vrhli na perníkáře s vervou a už ve druhé minutě se mohl radovat Šimon Vlček , když s trochou štěstí dostal puk za domácího Nečase. Hned o dvě minuty později slavili hosté podruhé po přesném nahození od modré čáry Jana Srdínka , který vybojoval slávistům dvoubrankový náskok.

Druhá třetina však patřila domácím. Během prvních pěti minut vyrovnali Daniel Hledík s Filipem Kofferem, což obrátilo vývoj zápasu. Sešívaní byli po zbytek třetiny pod tlakem, z čehož inkasovali ještě dva góly. Jeden z hole Ondřeje Tobiáše, který se dokázal nejlépe zorientovat ve zmatku před slávistickou bránou. Svou druhou branku v utkání pak přidal Filip Koffer.

Třetí třetina nezačala pro Pražany dobře. Sice úspěšně ubránili přesilovku, ale hned posléze inkasovali po dělovce od modré čáry z hole obránce Davida Matěcha. Další pardubický gól Daniela Hledíka byl důsledkem špatné rozehrávky hostů. Sešívaní se přesto nevzdali jen tak bez boje. Třetí slávistický gól přidal po střele z mezikruží srbský útočník Pavle Vojinovič . Půl minuty nato pálil přesně David Kižlin a Pražané byli na dohled bodům. Perníkáři však dokázali průběh zápasu udržet ve svých rukách a v 57. minutě zvýšil Filip Koffer na konečných 7:4, čímž dovršil hattrick. Sešívaní se proto vrací do Edenu s prázdnou.