5.2.2017, Martina Kramerová

Mladší dorost si zastřílel, v Táboře vyhrál 5:2

Sešívaní mladší dorostenci spustili na jihu Čech kanonádu, která je proti stejně starým hráčům Tábora dovedla k vítězství. Ačkoliv Slavia vedla už 3:0, dokázali domácí snížit na rozdíl jediného gólu. Pak ale udeřili Janča a Petrák a červenobílí odvezli z Žižkova města výhru o tři trefy i plný počet bodů.

D14, neděle 5.2.2017, Tábor - Slavia
Tábor
2:5(0:1, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 41. Chocholoušek (Přívozník), 43. Lang (Petřík) – 19. Švec (A. Srdínko), 30. Vojinovič (Švec, Urych), 34. Petrák (Hovorka), 52. Janča (Vlček, Hovorka), 57. Petrák (Křenek). Rozhodčí: Čáp – Flegl, Oudes. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 50. Střely na branku: 20:44. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 2:3, 2:5.

Tábor: Bartoň – Čížek, Volčík, Černošek, Hubata – Knobloch, Lang, Přívozník, Duda, Chocholoušek, Barták, Berka, Kovařík, Petřík

Slavia: Dusil – Stejskal, Mareček, A. Srdínko, Hovorka, Čapka, Palát, Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojinovič, Urych, Křenek, Havrda, Labuzík, Janča, Vlček, Petrák

Sešívaní mladší dorostenci v úvodním dějství dlouho marně dobývali branku domácího Tábora. Ani jedna z mnoha střel se až takřka do první sirény neujala a když už to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou do šaten smírně, podařilo se Slavii vsítit vedoucí gól. O ten se postaral v čase Libor Švec, který zužitkoval dobrý pas od Srdínka.

Přesně v polovině zápasu Slavia navýšila vedení na 2:0, když se po spolupráci se Švecem a Urychem trefil Pavle Vojinovič. Ve 33. minutě navíc hostující celek využil výhodu přesilové hry a přidal třetí zásah. Úspěšným střelcem se stal po pobídce od Švece Martin Petrák.

V závěrečném dějství se Tábor rozjel ke stíhací jízdě. Domácí hráči hodili za hlavu vysoký rozdíl ve skóre a během pár minut se dostali Slavii na dostřel. Nejprve propálil Dusila Pavel Chocholoušek, jenž ve 41. minutě překonal slávistickou obranu při hře v početní výhodě. Poté pozměnil gólový účet zápasu Kryštof Lang.

Utkání plné přesilovek a oslabení pokračovalo vyloučením domácího Dudy, který se provinil podražením. A sešívaní ihned trestali. Větší náskok zajistil červenobílým dorostencům Jakub Janča. Přestože se Táborští na začátku periody nadechli k obratu, postupně své síly opět ztratili a poslední slovo měli Pražané.

Na konečný výsledek 5:2 pro mužstvo z Edenu upravil při přesilovce v čase 56:35 Martin Petrák a slávisté si tak odvezli vítězství o tři branky.