28.2.2017, Adam Nejedlý

Mladší dorost zápas v Liberci nezvládl, domů veze desetigólový příděl

Nepovedené utkání mají za sebou sešívaní mladíci. Od libereckých Bílých Tygrů dostali hned deset branek a odjíždějí tak do Edenu s nepořízenou. Jediným čestným střelcem červenobílých se v polovině třetí třetiny stal Tomáš Mareček.

D17, úterý 28.2.2017, Home Credit Aréna, Liberec - Slavia
Liberec
10:1(3:0, 2:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 3. Rychlovský (Hampl), 5. Drábek (Pray, Virág), 13. Jansa (Žůrek), 29. Dospěl (Cikhart, Drábek), 35. Dospěl, 46. Pray (Vomáčka, Jiruš), 47. Cikhart (Nikolič, Dospěl), 49. Virág, 50. Cikhart (Moc), 55. Dospěl (Rychlovský, Kovář) – 50. Mareček. Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. Diváci: 57. Střely na branku: 54:18. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 10:1.

Liberec: Zajíček (31. Čajan) – Kovář, Hampl, Žůrek, Moc, Starý – Pray, Rychlovský, Dospěl, Jansa, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Vomáčka, Strnad, Virág

Slavia: Němeček (31. Dusil, 46. Němeček ) – Moravec, Mareček, Hovorka, Čapka, Palát, Vymětal – Kubánek, Švec, Vojinovič, Urych, Křenek, Havrda, Labuzík, Petrák, Rulc, Jágr, Burda

Nešťastné utkání mladších dorostenců odstartoval gól Jakuba Rychlovského který tečoval do Němečkovy sítě nahozený kotouč. Na dva nula zvyšoval chvíli poté střelou k tyči Michael Drábek a se sešívanými to již po čtyřech minutách vypadalo bledě. Třetí zářez Bílých Tygrů navíc obstaral projektilem z mezikruží Filip Jansa a určil tak stav zápasu po první periodě.

Prostřední dějství odstartovalo šancí Slavie, Křenek ovšem po Vojinovičově přihrávce minul severočeskou bránu. Udeřili tak opět Liberečtí. Drábkovu střelu sice ještě Němeček vyrazil, na dorážku Luboše Dospěla byl ale již krátký. Bíločerveného gólmana po čtvrté inkasované brance nahradil jeho kolega Dusil, Luboš Dospěl si ovšem poradil i s touto změnou a střelou mezi betony při nařízeném trestném střílení zvýšil už na pět nula.

Ve třetí třetině došly bojujícím slávistům síly a William Pray přidal další branku Liberce. Adam Dusil se navíc sešívaným zranil a do branky tak musel opět Josef Němeček. Toho v krátkém sledu po sobě překonali umístěnými střelami Vojtěch Strnad a Marcel Virág. Za Pražany korigoval stav střelou od mantinelu Tomáš Mareček, který tak zapsal alespoň čestný úspěch pro vršovické.

Bílí Tygři vsítili ještě dvě branky, pěknou střelou se nejprve prezentoval Jan Cikhart a hattrick o chvíli později dovršil talentovaný Luboš Dospěl