16.9.2017, Martina Kramerová

Mocný finiš nestačil, juniorka padla v Jihlavě o dva góly

Sešívaná juniorka nenevázala na páteční triumf proti Kometě a prohrála na ledě Jihlavy 4:6. Slávisté se sice už v páté minutě po gólu Marka dostali do vedení, pak ale šestkrát inkasovali a bylo s nimi zle. Pak se vša nadechli k náporu a přiblížili se Dukle na dostřel dvou branek. Ty už k vlastním smůle vsítili v samostném závěru. Naděje na vítězství se tak rozplynuly a Slavia skončila bez bodů.

4.kolo, sobota 16.9.2017, Jihlava - Slavia
Jihlava
6:4(1:1, 2:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 9. Jindra, 25. Mejzlík (Heinrich, Mareš), 31. Strnad, 42. Adam (Peschout), 45. Strnad, 46. Mejzlík (Heinrich) – 5. Marek (Stark, Šteiner), 52. Šergl (Netolicky), 60. Martínek (Matějka), 60. Melovič (Šteiner) . Rozhodčí: Antonín - Kotlík, Rampír. Vyloučení: 9:4, navíc Heinrich (JIH) a Karoch (SLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 33:43. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:4.

Jihlava: Šťastný – Rašín, Vála, Trávník, Hrabaň, Krtek, Havelka, Mareš – Najman, Heinrich, Mejzlík – Jindra, Adam, Peschou – Strnad, Kadleček, Hrbatý – Norris, Waller, Donda

Slavia: Vecka (42. Kodad) – Hejda, Šmíd, Duda, Valík, Melovič, Stark, Karoch – Netolický, Jaša, Matějka – Martínek, Furch, Šteiner – Nedorost, Marek, Šergl – Šilhan, Kolouch, Vobořil

První pětiminutovka zápasu a gól. Slávisté začali na ledě Jihlavy hodně zostra a už v čase 04:48 slavili první gól. Dokázali tak využít přesilovku, kterou jim věnoval domácí Rašín, jenž hrál vysokou holí. Po spolupráci se Starkem a Steinerem se ke kotouči dostal Viktor Martínek a dělovkou mezi betony nedal Šťastnému šanci.

O chvíli později navíc Pražané dostali další možnost na změnu skóre. Rozhodčí totiž poslali Jihlavu do tří a Slavia si opět vyzkoušela hru v početní výhodě. V ní se však červenobílí neprosadili a karta zápasu se začala obracet.

V 9. minutě totiž bylo srovnáno. Jihlavský Lukáš Jindra se neohroženě dostal před Vecku, našel skulinku pod jeho levým betonem a rozvlnil síť hostující branky. Po navrátu z kabin se však před sešívaným gólmanem začaly dít věci. Nejprve Vecku překonal Tomáš Mejzlík, v čase 30:01 navíc navýšil průběžné vedení Milan Strnad.

A se slávisty bylo ještě hůř. Otupená ofenziva opět mohla těžit z několika přesilovek, ani ty ji však nedokázaly dostat do hry. Jihlava se naopak dostala ještě víc na koně a v úvodu závěrečného dějství přidala další tři přesné zásahy. Postupně se trefili Dominik Adam, jenž svou střelu umístil do pravého horního rohu, a Milan Strnad s Tomášem Mejzlíkem.

Prvně jmenovaný se krásně trefil pod víko, Majzlík pak přidal ve 46. minutě šestý zásah. Slávisty nepopulární „šestka“ na kontě obdržených branek nakopla a do poslední sirény předvedli mocný finiš.

Dvaapadesátá minuta patřila Janu Šerglovi, který si najel na Nedorostovu přihrávku zpoza branky a propálil Šťastného. V 60. minutě navíc hosté udeřili ještě dvakrát. Na 3:6 snižoval Viktor Martínek a zhruba půl minuty před koncem definitivně stvrdil skóre čtvrtou slávistickou trefou Petr Melovič. Slavia si tak po vítězné přestřelce v Brně tentokrát nepřipsala ani bod.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Když to zhodnotím celkově, tak máme za víkend šest bodů, s tím jsme samozřejmě spokojení. Dnes v tom zápase bylo zbytečně moc vyloučených na naší straně. Dojem z toho zápasu nám pokazili dvě, tři minuty na závěr, ale zaplať pánbůh už to bylo ke konci, kdy už nás to neohrozilo. Kluky jsme pochválili za šest bodů, které jsme teď získali a musíme na ten konec zapomenout a příští týden jdeme znovu doufejme, že stejnou cestou.“

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Po včerejším výkonu v Brně, kde jsme vyhráli 7:3 došlo k takovému uspokojení u kluků a soupeř z Jihlavy dnes po celý zápas diktoval tempo hry. V jednom okamžiku jsme byli zralí na ručník za stavu 6:1. Do té páté minuty do konce třetiny to byl tragický výkon a celkový z celých čtyř zápasů nejhorší výkon vůbec. Kluci si musí uvědomit, že každý zápas je jiný a když se víc nedaří tak se musí více odbojovat a zjednodušit hru. To se nám bohužel dnes nedařilo a soupeř zaslouženě vyhrál a gratulujeme mu.“