16.8.2017, Martina Kramerová

Nadějný výsledek nevydržel. Slávisté podlehli i Zlínu

Sešívaní nevyhráli ani ve svém druhém duelu ZUBR Cupu. S extraligovým Zlínem sice drželi dlouhou dobu nadějný výsledek, po třech inkasovaných brankách v závěrečném dějství ale nakonec podlehli Beranům vysoko 0:4. Slavia si spravila chuť alespoň v nájezdech, při kterých i podruhé na turnaji zvítězila.

Turnaj, středa 16.8.2017, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín - Slavia
Zlín
4:0(0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Žižka (Ondráček), 49. Nosek (Bukarts, Padrnos), 50. Pšurný (Horák, Zagrapan), 53. Chytil (Illo, Bukarts) . Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Průběh utkání: 4:0.

Zlín: Kašík – Padrnos, Nosek, Valenta, Novotný, Žižka, Horák – Bukarts, Chytil, Illo – Okál, Fořt, Veselý – Ondráček, R. Pšurný, Zagrapan – Fryšara, Sedláček, Václavek.

Slavia: Polívka – Kasík, Novák, Barák, Holý, Ryzák, Růžička, Walter – Krejčík, Šafránek, Nedvídek, Jankovský, Kubica, Ondráček, Kopta, Krliš, Šmerha, Tejral, Furch, Heldák.

Slavia se poměrně rychle oklepala z úterní porážky od Přerova a vlétla do zápasu s extraligovými Berany ve velkém stylu. Už po necelé půlminutě se do velké šance dostal Šafránek. Po střele od modré měl nejblíž k odraženém puku, stáhl si ho do bekhendu a zakončil. Ke štěstí Zlínským ale jeho pokus v brance neskončil.

O chvíli později se pokoušel uspět z dorážky Jankovský, ale Kašík dobře sklapl betony. Úvodní nápor sešívaných skončil s přesilovkou domácích. Beranům se v ní však příliš nedařilo a Pražané dvouminutové oslabení ustáli bez gólových následků.

Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, žádná z několika příležitostí u obou celků však branku nepřinesla. To se změnilo s úderem prostřední periody. V čase 22:07 rozvlnil síť za Polívkovými zády Tomáš Žižka, jenž ranou z mezikruží nedal slávistickému gólmanovi šanci.

Vzápětí byla sešívaná klec znovu v jednom ohni a Zlín převzal otěže zápasu. Na Polívku rychle uháněl Chytil, maskovaný muž se však roztáhl po brankovišti a kotouč za brankovou čáru nepustil. Gólem neskončila ani akce Okála, kotouč po jeho střele z úhlu minul pravou tyč.

I do závěrečného dějství vstoupili lépe domácí Berani. Slavii potrápili překvapivě hlavně v oslabení pět na tři, sešívaným se přesilovka naopak vůbec nepovedla a měli co dělat, aby podruhé neinkasovali.

Následně rozhodčí poslali do podobné výhody Zlín. Na trestnou usedli Krliš a Holý, což domácí na rozdíl od Slavie dokázali využít. Po přihrávce Bukartse vypálil ve 49. minutě z vrcholu kruhu David Nosek a kotouč zapadl za Polívkova záda. Moravané zůstali při střelecké chuti a červenobílý gólman o minutu později kapituloval znovu. Z podobné pozice od mantinelu se trefil Roman Pšurný.

V 53. minutě poslal pozdrav z dálky na Kašíka Jankovský, zlínský brankář ale kotouč pohodlně zachytil do lapačky. Stejná minuta byla pro sešívané hráče osudová, inkasovali totiž počtvrté. Svým druhým gólem v utkání roztleskal tribuny Filip Chytil.