3.2.2017, Adam Nejedlý

Písek na kolenou! Starší dorostenci si zastříleli a vezou domů tři body

Parádní zápas odehráli na jihu Čech sešívaní mladíci. Celé utkání měli hru pod kontrolou a obsypávali píseckého gólmana Křepelu jednou střelou za druhou. Hlasité "gól" si zakřičeli celkem sedmkrát a protože bíločervený Vecka pustil za svá záda jen dva puky, došli si slávisté za pohodovým, ale velice cenným vítězstvím.

B14, pátek 3.2.2017, Komterm arena, Písek - Slavia
Písek
2:7(2:4, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Hakl (Pokorný), 20. Štěcha – 1. Grim (Brož, Marek), 1. Všetečka (Melovič, Stark), 13. Furch (Hradil), 17. Grim (Macek, Marek), 40. Všetečka (Hradil, Martínek), 42. Martínek (Všetečka, Melovič), 51. Martínek (Hradil, Všetečka). Rozhodčí: Hornáček – Karda, Štofa. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 26:65. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:7.

Písek: Křepela – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha, Kroupa, Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Novák, Šebesta, Stauber, Pechlát

Slavia: Vecka – Melovič, Erben, Vobořil (C), Zderadička, Macek, Holý, Stark, Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Marek, Martínek, Furch, Janča

Sešívaní vlétli do zápasu jako uragán. Pouhých dvaadvacet sekund po úvodním hvizdu totiž šikovně tečoval letící kotouč Jan Grim a poslal hosty do vedení. A o dalších čtrnáct vteřin později to už bylo o dvě branky! Parádní individuální akci předvedl Robin Všetečka, který i za přispění domácího gólmana propasíroval touš do písecké svatyně. Třetí zářez bíločervených borců pak měl na svědomí Tomáš Furch, jehož rána z první v rozvlnila síť Křepelovy klece a rozradostnila slávistickou střídačku.

Zkorigovat stav se píseckým podařilo v sedmnácté minutě, kdy samostatný únik zakončil střelou pod Veckovu vyrážečku Frederik Hakl. Sešívaná odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, půlminutku po vhazování na středovém kruhu napřáhl od modré Jan Grim a připsal si druhý přesný zásah v zápase. Za Písek kontroval prudkou ranou Martin Štěcha. Jeho trefa uzavřela nejen první třetinu, ale i střelecký účet domácích v zápase.

Jediným úspěšným střelcem prostředního dějství se stal sedmnáct vteřin před jeho koncem Robin Všetečka, který využil zmatků v píseckém brankovišti a procpal puk za brankovou čáru. Závěrečnou třetinu načal akrobatickým zakončením z bezprostřední blízkosti Viktor Martínek a v čase 50:07 uzavřel skóre zápasu střelou z mezikruží opět lídr sešívané ofenzivy Viktor Martínek, který si tak připsal již devětapadesátý bod do tabulky kanadského bodování.