30.1.2017, David Mencl

Přetahovanou s Mostem slávisté nezvládli, vrací se s prázdnou

Sešívaní jeli na sever Čech s touhou připsat si konečně tříbodové vítězství. Oba týmy začaly zápas opatrně, na první gól se tak čekalo až do druhé periody. V ní se jako první prosadil Schleiss. Domácím se podařilo skóre otočit a i přes vyrovnání Kadlece červenobílí nevybojovali ani bod. Mostečtí totiž zvládli závěr duelu lépe, Slavii nepomohla ani hra bez brankáře.

47.kolo, pondělí 30.1.2017, HC Most - HC Slavia Praha
HC Most
Most
4:2(0:0, 1:1, 3:1)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 40. Havlíček (K. Reichel, Divíšek), 41. Martynek (Kubinčák, Divíšek), 48. Martynek (Kubinčák, Hora), 60. K. Černý (Smolka) – 22. Schleiss, 46. M. Kadlec (Šagát). Rozhodčí: Wagner – Bosák, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 237. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Most: Spěšný – Frolo, Kokeš, Strejček, K. Černý, Walter, Šesták, Šefl – Kubinčák, Divíšek, Martynek – Rod, K. Reichel, Jícha – J. Doležal, Havlíček, Smolka – R. Veselý, J. Šimeček, Řehoř – Hora

HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, A. Růžička, Kolařík, Knot, Bača, J. Novák, J. Holý – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Schleiss – M. Kadlec, Šagát, Rys – Šmerha, Krliš, Půhoný

V první části se oba týmy snažily o bojovný hokej, a tak se do zakončení příliš často nedostávaly. Přestože slávisté byli o trochu aktivnější a nakonec měli k dispozici i přesilovou hru, v oslabení zahrozil Most. Do přečíslení dvou proti jednomu se se svým spoluhráčem dostal Veselý, situaci vzal na sebe, z pravé strany ovšem mířil mimo.

Ani sešívaní ovšem nezůstali bez šance, dobrou příležitost si vypracoval Rys, po vyjetí zpoza klece mířil do brankáře. Podobně si vedl i Pletka, kterému připravil kotouč Schleiss. Když neuspěl v poslední vteřině úvodní dvacetiminutovky ani Šafránek, bylo jasné, že se skóre bude měnit nejdříve až po první přestávce.

Schleiss je ve formě, při své trefě měl ale velké štěstí

Pouhé dvě minuty uběhly z druhé třetiny a červenobílí se dočkali vedoucí trefy. Po pravé straně najel do pásma Jan Schleiss a od mantinelu hledal prudkou přihrávkou spoluhráče před brankou. Do dráhy kotouče ale vložil hůl mostecký obránce Hora a srazil puk přesně do levého horního rohu domácí klece.

Divíšek mohl srovnat už ve 34. minutě, v úniku ale volil střelu, kterou mířil jen do připraveného Frodla. Pražané chtěli těsné vedení navýšit, asi nejblíže k tomu byl Kubica. Sám před gólmanem volil bekhendovou kličku, kterou zastavil Spěšný betonem.

O chvilku později musel Pohl zatáhnout za záchrannou brzdu, a tak nedovoleně zastavil soupeře v dobré šanci. Následná početní výhoda se Mostu vydařila. Kubinčák neuspěl, když pálil po křižném pasu do přesouvajícího se Frodla, prosadil se až Ondřej Havlíček. Po nepovedeném vyhození Šagáta se zbavil obránce a bekhendem mířil přesně pod břevno.

Začátek třetího dějství byl hodně hektický. Vrátit Slavii do vedení mohl Šafránek, který zůstal nikým nehlídaný na brankovišti, po kličce do bekhendu ale nedokázal překonat brankáře. O pouhou půl minutu později vypálil Kubinčák, jehož střelu Frodl vytěsnil. Při svém zákroku byl lehce atakován Divíškem, dojíždějícímu Rostislavu Martynkovi tak stačilo už jen mířit mimo dosah ležícího gólmana.

Kadlecův gól na body nestačil, Most si těsné vedení pohlídal

Sešívaný brankář byl na ledě ošetřován, nakonec ovšem zápas bez problémů dochytal. Červenobílí se s nepříznivým skóre nehodlali smířit a přidali na aktivitě. Odměnou jim byla vyrovnávací trefa. Šagát za brankou vybojoval kotouč a ihned ho poslal mezi kruhy Martinu Kadlecovi, jehož povedená střela z první skončila až v síti.

Netrvalo ale příliš dlouho a Most si vzal vedení zpět. Hora dlouhým pasem vyslal do úniku Rostislava Martynka, který udělal krátkou kličku do bekhendu a následně zvedl kotouč pod horní tyčku.

Červenobílí v závěrečné desetiminutovce sevřeli soupeře a vypracovali si několik možností na skórování. Tu největší měl Kadlec, v samostatném úniku si ale vylámal zuby na Spěšném, který si poradil i se Šagátovou dorážkou.

V poslední minutě zkusili Pražané hru v šesti, přes dobrou mosteckou obranu se ale do nebezpečného zakončení už nedostali. Naopak ještě jednou inkasovali, po nepřesné rozehrávce trefil prázdnou branku Kamil Černý. Sešívaní tak prodluužili nelichotivou sérii zápasů bez výhry za tři body.