16.8.2016, David Soumar

Proti Vervě rozhodl v nájezdech Kverka. Zářili Hylák s Janusem

Duel v Litvínově sešívané velmi dobře prověřil po všech stránkách. Začalo se ve slušném tempu a ofenzivní snaha obou týmů neutichala. Dlouho byl jediným úspěšným střelcem Jan Pohl, debutant v červenobílém dresu, který se trefil už v první třetině. Verva srovnala až pět minut před koncem třetí periody. Duel pokračoval nájezdy, které vítěze určily ve čtvrté sérii. Výhru Slavii vybojoval Kverka.

příp., úterý 16.8.2016, Litvínov - Slavia
Litvínov
1:2sn(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 55. Trávníček (Gerhát, Martynek) – 16. Pohl (Chlouba, Mikulík), rozh. náj. Kverka. Vyloučení: 5:5. Bez využití:. Diváci: 905. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Litvínov: Janus – Sørvik, Kubát, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula, Kokeš, K. Černý – J. Černý, Hübl, Lukeš – Nejezchleb, Hanzl, Hořava – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Doležal – Šimeček.

Slavia: Hylák – Drtina, Knot, Štebih, Andrlík, Hraško, Růžička, Pohl – Chlouba, Kverka, Mikulík –Rys, Tuominen, Markovič – Jankovský, Šafránek, Kadlec – Ondráček, Jiránek, Heldák.

Do šestého přípravného zápasu sezonu naskočily oba celky v slušně nabitých sestavách. Za sešívané se poprvé na ledě objevil obránce Pohl, do Litvínova naopak vůbec nedocestoval Loskot, který na zkoušce v sešívaném dresu neuspěl.

Branku Pražanů od prvních minut střežil Alexandr Hylák. Jako první se však zapotil Janus, jeho protějšek v litvínovské svatyni. Prověřil ho Kadlec zakončující přečíslení dva na jednoho. Jeho akce ovšem skončila stejně jako následující v podání litvínovského dua Válek – Doležel, a sice neúspěchem.

Branky se diváci v první třetině přece jen dočkali. Už po patnácti minutách v červenobílém dresu, mohl slavit Jan Pohl. Ten uspěl ranou bez přípravy z pravého kruhu, a do svého premiérového zápasu za Slavii tak vkročil skvěle. Ve zbytku třetiny pokračoval ofenzivní a především pohledný hokej.

Srovnání mohlo přijít už na úvod prostředního dějství. Proti osamocenému Kubátovi se zaskvěl Hylák, který litvínovského hokejistu vychytal ramenem. Ofenzivní smršť pokračovala. Svou zásluhu na tom měla i mladá krev červenobílých – Heldák si Januse položil, ale branku oslavit nemohl.

Snaha sešívaných sice neustávala, výsledkem však byly jen ovace pro Januse, který musel celou situaci kolikrát zachraňovat. Jenže ofenzivní styl zápasu nechal vyniknout i Hyláka. Ten perfektně zastavil volného Kubáta či Hübla pálícího z otočky. A právě díky hostujícímu muži s maskou nedokázali žlutočerní v prvních čtyřiceti minutách vyrovnat.

Postupem času začínala mít sešívaná jistota mezi tyčemi více a více práce, po čtyřiceti minutách měl Hylák na svém kontě už 32 úspěšných zákroků. Když už brankář hostů na kotouč nedosáhl, pomohlo mu selhání Litvínovských – jako při střele Hübla cílícího do odkryté klece. Kotouč po jasné šanci skončil na boční síti.

Už to vypadalo, že Pražané budou slavit pátou výhru v přípravě… Následovala ale tvrdá rána v podobně srovnání Vervy. Michal Trávníček dokázal pět minut před koncem základní hrací doby do branky doklepnout Gerhátovu střelu a připravit Hyláka o nulu.

Následovaly hned samostatné nájezdy. Rozhodnutí přišlo až ve čtvrté sérii, kdy se Jaromír Kverka trefil mezi Janusovy betony. Sešívaní se tak do Prahy vrací s pátou výhrou.