13.9.2017, Richard Wagner

První zápas venku Slavii nevyšel, Motor udeřil pětkrát

Slávisté se vydali ke svému prvnímu ligovému zápasu na kluzišti soupeře. Na soutoku řek Vltavy a Malše sice prožili svěřenci Milana Razýma nadějný začátek, jenže domácí Motor v průběhu zápasu celkem pětkrát udeřil a rozmetal šance bíločervených na bodový zisk. Reparát mohou hokejisté z Edenu složit v sobotu, kdy doma přivítají Frýdek - Mistek.

2.kolo, středa 13.9.2017, Budvar aréna, ČEZ Motor České Budějovice - HC Slavia Praha
ČEZ Motor České Budějovice
Č. Budějovice
5:1(2:0, 1:0, 2:1)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 18. Heřman (Pajič, Fillman), 20. Vlček (Nedorost, Čermák), 31. Fillman (F. Novák, Nedorost), 48. Crowder (Vlček, Pýcha), 51. M. Novák (Fillman, Galamboš) - 59. Kubica (Šagát, Holý). Rozhodčí: Wagner, Luczków - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6282. Střely na branku: 29:15. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Vlček, Nedorost – Crowder, Galamboš, M. Novák – Dostálek, Pajič, Heřman – Šulek, Káník, Marcel.

HC Slavia Praha: Frodl – J. Drtina, J. Novák, Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kopta, Nedvídek, Jankovský – M. Ondráček, Šagát, Kubica – Tejral, Krliš, Šmerha.

Úvod zápasu byl oboustranně vyrovnaný. Před oběma svatyněmi se zrodilo několik zajímavých situací, ale ty skončily vždy na pohotových brankářích. Lehce navrch však měli domácí hokejisté, kteří se také jako první dostali do vedení. V rohu pásma si Pajič všiml nikým nepohlídaného Martina Heřmana, jenž z prostoru mezi kruhy poprvé rozvlnil síťku za zády slávistického gólmana.

Motor byl v ten moment na koni a ještě do přestávky svůj náskok znásobil. Deset vteřin zbývalo do konce úvodní dvacetiminutovky, když Nedorost ve středním pásmu projevil velké zkušenosti a posadil do rychlíku Filipa Vlčka. Rozjetý českobudějovický objev si povodil Frodla a úspěšně zakončil. Díky tomu měla Slavia před druhou třetinou o čem přemýšlet.

Prostřední část výrazně napověděla, ke komu se přitulí tříbodové štěstí. Českobudějovičtí hnaní zaplněnou arénou pokračovali v náporu a hned zkraje mohli zvýšit, leč Galamboš minul prázdnou klec. V polovině zápasu už Jihočeši slavili potřetí. Mitch Fillman propálil hráz těl před nic nevidícím maskovaným mužem Slavie. V závěru druhé periody měli svěřenci Milana Razýma k dispozici minutu a půl trvající přesilovku pět na tři, ale za záda spolehlivě chytajícího Gáby puk nedostali.

Třetí třetina byla na svém startu kouskována vyloučeními. Motor kontroloval průběh hry a ve 48. minutě své vedení ještě navýšil. Timothy Crowder ukázal šikovné ruce a po individuální akci propálil brankáře sešívaných. Ten si pak vybral slabší chvilku, když Fillmanovu střelu od modré neudržel mezi betony a Martin Novák pak v poklidu zasunul puk do prázdné branky. Slavia se na konci utkání dočkala alespoň čestného gólu, když Šagát poslal přesný pas na levý kruh, odkud pokazil čisté konto Gábovi Zdeněk Kubica.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Výsledek vypadá jednoznačně, ale Slavia má dobrý tým, i když se jí zápas nepovedl. Pomohly nám dva slepené góly na konci první třetiny a dobře jsme odbránili dvě oslabení ve třech. Trošku nás jenom mrzí, že jsme v závěru povolili a neumožnili Gábovi vychytat nulu.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Zápas nám nevyšel. Neměli jsme sice špatný vstup, ale dva slepené góly nás srazily. To se proti takovému soupeři těžko dohání. Za stavu 3:0 jsme trestuhodně promarnili dvě přesilovky pět na tři.“