24.9.2016, Tomáš Pavlík

Slavia dvakrát srovnala, v Třebíči přesto vyšla naprázdno

Dušek se Šafránkem reagovali svými trefami na branky domácího celku a dvakrát tak dokázali smazat jeho náskok. Třetí branka Třebíče, kterou zaznamenal dvoubrankový Erat, se ale ukázala jako vítězná. Slávisté už se poté prosadit nedokázali, přičemž domácí navíc přidali ještě dva góly. Horácká Slavia si tak připsala tři body, zatímco Razýmův výběr se bude vracet domů s druhou porážkou v sezoně.

7.kolo, sobota 24.9.2016, SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slavia Praha
SK Horácká Slavia Třebíč
Třebíč
5:2(2:1, 1:1, 2:0)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 18. R. Erat (Kristl), 20. Psota (Huňa), 37. R. Erat (Dolníček, J. Zdráhal), 41. Milfait (Huňa, Psota), 60. Dolníček – 18. Dušek (Jiránek), 25. Šafránek (Mikulík). Rozhodčí: Wurtherle – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1920. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, D. Mikyska, Přibyl – Kristl, Dolníček, R. Erat – Psota, Milfait, Huňa – Dymáček, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Kusko.

HC Slavia Praha: Hylák – Pohl, M. Drtina, Andrlík, Štebih, A. Růžička, Hraško, Valík – Mikulík, Šafránek, Dragoun – Jiránek, Chlouba, Dušek – Markovič, Tuominen, Kern – Rys, Kubica, M. Kadlec.

Neuběhly ani dvě minuty hry a slávisté po Čajkově prohřešku hráli první přesilovku utkání. Domácí se ale ubránili bez újmy na výsledku. Následně byla k vidění atraktivní podívaná, během níž se hra přelévala ze strany na stranu.

Závěr první třetiny muselo oko nezaujatého diváka velmi ocenit, neboť v krátkém sledu za sebou padly tři branky. Roman Erat si najel na výborný pas od Kristla a z mezikruží prostřelil Hyláka. Pouze čtyřicet sekund se však mohla Třebíč radovat z vedení, po této krátké době se totiž prosadil Antonín Dušek a bylo vyrovnáno. Sami sobě mohou Pražané nadávat, že pak sedm sekund před závěrečným hvizdem nechali skórovat neobsazeného Matěje Psotu.

Na startu prostřední dvacetiminutovky hráli hokejisté Horácké Slavie poprvé v početní převaze, ovšem hosté se ubránili a krátce nato také podruhé srovnali stav. Pozici nejlepšího střelce mužstva potvrdil David Šafránek, jenž po Mikulíkově přihrávce do jízdy propálil Jekela na levé tyči.

Poté byli sešívaní lehce aktivnějším celkem, ovšem své šance využít nedokázali. A tak přišel trest v podobě druhého zásahu Romana Erata, jenž svůj tým znovu poslal do vedení. Po 54 sekundách třetí periody navíc domácí odskočili do dvoubrankového náskoku, když Hyláka zblízka překonal Jan Milfajt.

Třebíčští si pak už svůj dvougólový náskok vcelku bez problému pohlídali, dvě sekundy před koncem zápasu navíc ještě výsledek brankou do prázdné klece při power-play hostí upravil David Dolníček.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „ Domácí tým si šel za vítězstvím a zasloužení vyhrál. My jsme udělali poměrně hodně chyb. Když hrajeme na venkovním hřišti, musíme hrát zodpovědněji. Je to poučení do dalších zápasů, ale byly tam chyby, jak při kontrole puku, tak když jsme sedm vteřin před koncem první třetiny, po špatné rozehrávce, dostali branku. Chyb se musíme pro příště vyvarovat.“

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Podali jsme výborný výkon. První třetina byla vyrovnaná, my jsme tam byli o gól šťastnější. Ve druhé části jsme tahali trošku za kratší konec, ale podržel nás Pavel Jekel. Ve třetí třetině jsme odolávali náporu soupeře, který výborně nahazoval kotouče a zavíral třetinu. Na to, že chceme hrát ofenzivní hokej, jsme hráli dobře v obraně, šli jsme si za tím dneska víc a i díky skvělým divákům jsme vyhráli.“