14.1.2017, Martina Kramerová

Slavia ovládla urputnou bitvu, Benátky odjíždějí s prázdnou

Slávisté po prohře s Motorem úspěšně složili reparát a porazili na domácím ledě soupeře z Benátek 2:0. Nervozitu ze sešívaných hokejek oklepal hned na úvod duelu zadák Pohl, jenž poslal Pražany do vedení. Pojistku pak přidal Kubica. V závěru hosté proměnili zápas v drama, když snížili při přesilovce pět na tři na rozdíl jediné branky. Červenobílí ale nápor ustáli a oplatili Středočechům prohru, kterou se stejným protivníkem utrpěli v Edenu v polovině října.

41.kolo, sobota 14.1.2017, Zimní stadion Eden, HC Slavia Praha - HC SOH Benátky n. Jizerou
HC Slavia Praha
2:1(1:0, 1:0, 0:1)
HC SOH Benátky n. Jizerou
Benátky

Branky a nahrávky: 3. Pohl (Šafránek), 33. Kubica (Šafránek, J. Novák) – 58. D. Špaček (Chrtek). Rozhodčí: Dědek – Polák, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 854. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, J. Novák (A), Kolařík (A), J. Holý, Knot (C), A. Růžička, Bača – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Schleiss, Kubica, Krliš – Šmerha, Šagát, Rys – J. Müller, Andrlík.

HC SOH Benátky n. Jizerou: Bláha – Mikliš, Bednář, Husa, Pastor, Havlín, Tržický – D. Špaček (A), Černoch, Hrníčko – Víšek (C), Chrtek, A. Dlouhý – Bittner, Hrabík, J. Havel – Prokeš, Volf, Vrbata.

Benátečtí se v Edenu ještě nestačili ani pořádně rozkoukat a Bláha už lovil kotouč ze své sítě. Běžela totiž teprve 3. minuta, když Šafránek skvěle nabil na levý kruh Janu Pohlovi, jenž prudkou dělovkou pod víko nedal hostujícímu gólmanovi žádnou příležitost puk polapit.

Slávistům jakoby narostla křídla a šance střídala šanci. Chybělo jen to nejdůležitější – gólový efekt. Šafránkův pokus zastavily Bláhovy betony a Kubicova střela skončila v lapačce benáteckého brankáře. Do ofenzivy se však hnali i hosté. Ve 14. minutě se proti bekhendové akci Volfa vyznamenal Frodl, k úspěšnému zásahu mu navíc pomohla i tyčka.

Na opačné straně se probil do samostatného úniku Rys. V osudné chvíli se mu však při pokusu o bekhend nepovedlo zvednout puk. A červenobílá desítka ve své aktivitě pokračovala dál. O chvíli později se řítil na Bláhu společně se Šagátem. Situaci vzal na sebe a vypálil – jeho rána ale jenom olízla boční síť. Když se neujal ani Knotův projektil z mezikruží, odcházela Slavia do kabiny s hubeným jednobrankovým náskokem.

Slávisté utnuli festival zmařených šancí, pojistku přidal Kubica

Ve druhé části rozehříval přihlížející fanoušky v lednovém mrazu oboustranně svižný hokej. Ti slávističtí ve 26. minutě už zvedali ruce nad hlavu v radostném gestu, perfektní Jankovského střelu švihem však zastavila branková konstrukce, od níž se puk odrazil pouze před brankovou čáru.

Dobývání benátecké svatyně pokračovalo dál. Naděje hostů držel nad vodou maskovaný muž v modrobílém dresu. Akce, na jejímž konci byl Zdeněk Kubica, už ale byla nad jeho síly. Novák vyslal od modré čáry pobídku na Šafránka, který nesobecky posunul právě na Kubicu. Tomu nestálo v cestě nic – kotouč rázně doklepl do zcela odkryté klece.

Na 37. minutu si přichystaly nebezpečný ofenzivní manévr Benátky a donutily Frodla opět zářit. Sešívaný brankář si nejprve poradil z prudkou ranou z levé strany. Vyražený kotouč se dostal k Volfovi, jemuž se otevřel volný prostor. Dvacetiletý talent však ukázal, zač je toho loket. Ve svém brankovišti se stihl bleskově přemístit a střelu chytit.

Závěrečná perioda se nesla v duchu dobývání obou branek. Benátečtí se snažili duel zdramatizovat, Slavia naopak vylepšit střelecké statistiky. Pět minut před koncem nabídli sešívaní hostům velkou možnost, když šli kvůli vlastní nedisciplinovanosti do tří. Výtečná obrana se skvělým Frodlem v zádech i přes dobrou práci nakonec kapitulovala. V čase 2:53 se trefil Daniel Špaček. Závěrečný tlak hostí ale sešívaní ustáli a zaslouženě získali tři body.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha):„O dnešním zápase se dá říct, že dominovali oba gólmani. Podali výborné výkony a šance byly na obou stranách. Kromě pasáže v první třetině, kdy jsme tam udělali nějaké chybičky, jsme měli zápas pod kontrolou a byli jsme podle mě lepší. ”

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Bylo to velmi vyrovnané utkání, i co se týče poměru střel. Bohužel jsme neproměňovali vyložené šance. Zmínil bych i vyloučení, kterých jsme měli sedm, kdežto Slavie pouze pět.